Direksiyon Yükseklik Ayar Kolu

ahmetcaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, arkadaşlar aracı aldığımda direksiyon yükseklik ayarı kolu yerinden çıkmıştı.Geçen günlerde rölanti titremesi sorunu için sanayideyken diğer ufak sorunlarıda aradan çıkartalım dedim.Direksiyonun alt kısmını açtık ve ayar kolunu monte etmeye çalıştık.Fakat direksiyonu aşağı-yukarı hareket ettirmeyi sağlayan plastik pul gibi bir parça eksik çıktı.(Yan tarafta bulunan Astra H den kopya çektik :) ).Muhtemelen ben bu plastik parçayı zaten bulamam fakat umudum direksiyon yükseklik ayar kolunu parçalarıyla bulabilmek.İnternette biraz araştırma yaptım ama yedek parçacılarda böyle bir parçaya rastlayamadım.Acaba sizin bildiğiniz ya da bulabileceğimi düşündüğünüz bir yer va mı ? Fikirlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

ahmetcaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün 3 tane çıkamcı bir tanede orjinal yedek parçacı gezdim ama sonuç nafile.Bu parçanın serviste bile olduğunu sanmadıklarını söylediler tabi henüz servise gitmedim sonra çare orası gözüküyor :( Eklediğim resimde yeşil olan parça var kırmızı olan parça yok.Onları tek tek bulacağımdan zaten ümidi kestimde acaba direksiyon ayar kolu ve parçalarını bulabilir miyim ?

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0251.jpg
    Fotoğraf0251.jpg
    33.3 KB · Görüntüleme: 87

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bugün 3 tane çıkamcı bir tanede orjinal yedek parçacı gezdim ama sonuç nafile.Bu parçanın serviste bile olduğunu sanmadıklarını söylediler tabi henüz servise gitmedim sonra çare orası gözüküyor :( Eklediğim resimde yeşil olan parça var kırmızı olan parça yok.Onları tek tek bulacağımdan zaten ümidi kestimde acaba direksiyon ayar kolu ve parçalarını bulabilir miyim ?

Opel EPC'den baktım da sanırım fotoğrafta 13 nolu parça sizinkine benziyor. Soldaki listede parça numarası var. Bir de 11 nolu parçada belirttiğiniz diğer parçaya benziyor ama açıklama olarak kilit arması direksiyon mili demiş. O yüzden bilemedim doğrusu. Bunlar kontak anahtarının da olabilir. Emin değilim. Belkide ikisi de aynı parçadan kullanıyordur.

Bu parçalarsa numaralarından bir serviste sordurun derim.

attachment.php

Ayarlanabilir direksiyon milinin numarası da 1 nolu parçada. Bir plastik parça için komple mil değiştirilmez herhalde. :D

attachment.php

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 136
  • 2.jpg
    2.jpg
    95.3 KB · Görüntüleme: 127

ahmetcaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel EPC'den baktım da sanırım fotoğrafta 13 nolu parça sizinkine benziyor. Soldaki listede parça numarası var. Bir de 11 nolu parçada belirttiğiniz diğer parçaya benziyor ama açıklama olarak kilit arması direksiyon mili demiş. O yüzden bilemedim doğrusu. Bunlar kontak anahtarının da olabilir. Emin değilim. Belkide ikisi de aynı parçadan kullanıyordur.

Bu parçalarsa numaralarından bir serviste sordurun derim.

attachment.php

Ayarlanabilir direksiyon milinin numarası da 1 nolu parçada. Bir plastik parça için komple mil değiştirilmez herhalde. :D

attachment.php
İlginize teşekkür ederim.Olmadı çektiğim fotoğrafların çıktısını alayım birde sizin gönderdiğinizlerin çıktısını alıp servise gideyim.Aynı mı değil mi orada da sorarım artık :confused: Gerçi aynı bile olsa yurtdışından sipraiş üzerine getirilecektir muhtemelen :)

emorpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginize teşekkür ederim.Olmadı çektiğim fotoğrafların çıktısını alayım birde sizin gönderdiğinizlerin çıktısını alıp servise gideyim.Aynı mı değil mi orada da sorarım artık :confused: Gerçi aynı bile olsa yurtdışından sipraiş üzerine getirilecektir muhtemelen :)

hocam selamlar aynı resimdeki parça şuan kırıldı ayar kolunun zorlanması sonucu. Bu parçayı nasıl bulabilirim siz nasıl çözdünüz ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

emorpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki de kırık . 2 aydır arıyorum . cevap geldi mi?
ben parçayı hiç biyerde bulamadım. usta bi parça sokup istediğim ayarda sabitledi en azından oynamıyor şuan. parçayı da almanyada üreticiden sipariş verdiğini 20 liralık bişey olduğunu söyledi. Dediği gibiyse sonuç alınca yazarım burdan size de

emorpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki de kırık . 2 aydır arıyorum . cevap geldi mi?

sipariş edilen parça geldi ama ne yazık ki o değilmiş. Yine çaresiz bir noktayım. direksiyon sabitlendi bi şekilde ama kol çalışmıyor. Siz çözüm bulabildiniz mi?