Direksiyon tıkırtısı

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sa
direksiyon bozuk yollarda tıkırdıyor ve hafiften bir vuruntu yapıyor. üstünden geçtiğim tüm çukurları avucumda gissediyorum ve rahatsızlık veriyor. geçen hafta direksiyon pompasının keçeleri bozulmuş ve bütün yağı boşaltmıştı onu tamir ettirdim. ustaya tıkırtıdan da bahsettim fakat pompayla alakası olmadığını söyledi. rot balansa girmemi tavsiye etti fakat buna da fırsat bulamadım henüz. ön bilgi olarak görüşlerinizi almak istedim. saygılar..

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
herhalde opel sahiplerinin en çok şikayet ettiği sorun.muhtemelen direksiyon kutusu arızalı,direksiyon mili de olabilir.aynı sorunu bende fazlasıyla yaşıyorum.

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra da da var o sormuştum direksiyon mafsal ı dediler ama o mafsal ne bilmiyorum valla :)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
salıncaklar rotiller rotlar z rotlar v.s. her yerinden gelebilir o sesler..ben bütün alt takımı sıfırladım amortisör takozlarına kadar şu an değil kasis çukurdan bile geçsem tık yok...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
aynı seslerden bende dertliyim. benimki sadece parke taşlı yollarda ve bozuk stabilizelerde kendini çok belli ediyor. Üç dört ustaya denettim. sanayi içinde bozuk beton yollarda sesi duydular tıkır tıkır ama hepsi de o kadarcık ses için değişmeye değmez dediler. Arabanın yürürü gayet iyi dediler. Ben amortisör diye tahmin ediyorum ama onlar sadece amortisör değişimi ile ses kesilmeye bilir, başka parçaların da (tablalar, rotiller vb.) değişmesi gerekebilir dediler. Ben de elletmedim şimdilik.