Direksiyon sola yumusak saga sert

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar,
2001 corsa c 1.4 comfort aracim var. direksiyon sola normal yumusak fakat saga (sola nazaren) biraz sert.
Yetkili ve ozel servislere gittim, hepside farkli seyler soyledi.
Boyle bi durum basina gelen varmi, nasil bir cozum buldunuz.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bilgisayar ile rot ayarına bakıldı mı?

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayar ile rot ayarına bakıldı mı?

Araç sağa yada sola çekme falan yapmıyor kardeşim. Tech 2 ile kalibrasyon çözüm olabilir diye okumuştum forumda, fakat servis "kalibrasyonun sertlik ile bi alakası olmaz, sadece rot ayarından sonra direksiyonun düzlüğü için yapılan bir işlem olabilir" demesiyle kalibrasyon da yapılmadı. Ne kadar doğru bilmiyorum artık. Dediğim gibi, 4 ayrı yere gittim, hersi de farklı şeyler söyledi. Birinin dediği diğerini tutmadı.

Tansu abiyi bi arayacağım, sanırım konuya vakıf.

Teşekkür ederim.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu çözüme ulaştırdığınızda nasıl çözdüğünüze dair cevabınızı bekliyoruz

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
2004 corsa c sahibiyim,
otoparkta bir araç geri geri gelirken sol önden dokundurdu, direkiyonu çevirmiştim ,diğer araç lastiğe de vurdu,
kazadan sonra aynı sorun bende de oldu direksiyon bir tarafa rahat diğer taraf ise çok sert ti, yetkili servis direksiyon kutusu gitmiş dedi, diğer aracın sigortasından direksiyon kutusu sıfırı ile değişti, 2000 tl üstü masraf oldu, sorun çözüldü...

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu çözüme ulaştırdığınızda nasıl çözdüğünüze dair cevabınızı bekliyoruz

Tansu abimle bişeyler yapacağız. İnşallah çözülürse sorun haber ederim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:33 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:31 ----------

2004 corsa c sahibiyim,
otoparkta bir araç geri geri gelirken sol önden dokundurdu, direkiyonu çevirmiştim ,diğer araç lastiğe de vurdu,
kazadan sonra aynı sorun bende de oldu direksiyon bir tarafa rahat diğer taraf ise çok sert ti, yetkili servis direksiyon kutusu gitmiş dedi, diğer aracın sigortasından direksiyon kutusu sıfırı ile değişti, 2000 tl üstü masraf oldu, sorun çözüldü...

Yetkili servislerin "değişmesi gerekiyor" dan başka bi çözüm sundukları yok zaten. Ama Allahtan sizinkini karşı aracın sigortası ödemiş...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araç sağa yada sola çekme falan yapmıyor kardeşim.

Ben yapıyor demedim zaten kardeşim, eğer ön takım darbe aldı ise rot ayar cihazı kamberine, kasterine, toe açısına kadar lastiklerin her türlü açısını gösterir...

adem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşımm hiç uğraşma direksiyonun altın da 2 tane alyan civata var onları hafiften oynat düzelirrr