Direksiyon sertleşmesi

muhsinaliak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracım Astra H 1.3 cdti 2011 model. Direksiyonda sertleşme var eskisine nazaran daha fazla güç harcamak gerekiyor. Hangi ustaya gittiysem normal diyor, ama eskisine göre bariz fark ediliyor sert olduğu. Ön takımda ya da yağında sıkıntı olmadığını söylediler. Arıza tespit cihazına bağlandığında CAN bus CIM (Direksiyon Kolonu modülü) ile iletişim yok hatası veriyor. Araç soğukken sol ön taraftan tıs tıs sesler geliyor 1 dakika sonra kesiliyor. Daha önceden böyle bir arızayla karşılaşan var mı ? Çözümü nedir ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akünüz ne durumda..Zayıf aküler kış aylarında verimliliğini kaybederler...Elektirkli direksiyonlarda bu tip sıkıntılar oluşabilir...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Cemil Bey akü ile ilgili kısmı söylemiş. ben de cim modülü fişini takıp çıkarmanızı öneririm.

muhsinaliak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akünüz ne durumda..Zayıf aküler kış aylarında verimliliğini kaybederler...Elektirkli direksiyonlarda bu tip sıkıntılar oluşabilir...
Aküyü 4 ay önce yeni aldım. Akü değiştikten sonra iki gün normaldi ondan sonra tekrar sertleşti.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aküyü 4 ay önce yeni aldım. Akü değiştikten sonra iki gün normaldi ondan sonra tekrar sertleşti.
Bence akünüzü ölçtürün ve doğru amperde akü aldınızmı kontrol edin derim..Bu arada araç hiç yatıyormu ? Yani her gün kullanıyormusunuz?

muhsinaliak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence akünüzü ölçtürün ve doğru amperde akü aldınızmı kontrol edin derim..Bu arada araç hiç yatıyormu ? Yani her gün kullanıyormusunuz?
Önceki ile aynı 60 amper. Hemen hemen her gün kullanıyorum.