direksiyon kutusu acıl yardım

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
invisibleagle' Alıntı:
Dostum telaşa gerek yok.Özel servise gidiyosun.Direksiyon kutuna yaklaşık 100 ytl sıkışmış.Ses yapan o_Onu çıkartıyosun bitiyo. Şaka bi yana bu kronik hastalık.Alman mühendislerin yetersizliği biraz.Direksiyon kutusunun içine murç takıyolar.Plastik bi parça.Ses kesiliyo.Kopa felan da yapmaz.Sadece direksiyonda biraz boşluk olur ve ses yapar.Özellikle parke yolda saç baş yoldurur.Param yok diyosan da bedavadan sesi kesme yöntemi var.Müziğin sesini açıver olsun bitsin :)

:kop: :kop: :kop: :kop:

corsa_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aga78' Alıntı:
valla ben tamir ettirdim ama biraz dreksiyon serleşti ses %70 gitti memnunmusun deseniz degilim çünkü kontrol bozuklugu yapıyor bi makas yapmaya kalksan münübüsler gibi yayılıyo bilginiz olsun

parayı bulunca sıfır alıcam

bende tamir ettirmeyi düşünüorum senin yazını okudukdan sonra wazgeçtim mesela bende bi tarafa sola sert saga yumuşak dönüo direksiyon bu sorun sendede warmıydı warsa ortadan kalktı mı ? kısacası tamir ettirmeye degermi ? çünkü deli ses yapıo zaten 4o yanakda lastik war hepden ses gelio kafayı yiycem

Opel_C5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon Kutusu Problemi

Arkadaşlar Merhaba,

Direksiyon kutusu problemiyle bende karşılaştım.. Hemde 30.000 bakımı yaptırdıktan sonra... Neyse tekrar götürdüm servise, Opel'in yıllık bakımları da varmış meğersem ve 2. seneki bakımı yaptırmadığım için problemi garanti kapsamında çözmek için Opel e yazı göndermişler..
Eğer opel onaylamazsa garanti kapsamında yapmayacaklarmış...
Bu yıllık (yaş) bakımlarından bilginiz var mı? Ayrıca bu bakımların direksiyon kutusu ile bir ilgisi var mı ki garanti dışına atabiliyor beni... Ayrıca böyle bir sonuçla karşılaşırsam ne yapabilirim... Bana yardımcı olursanız sevinirim....

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslinda bu başlıklardan kafam karıştı iyice.Öncelikle bu arizanin varliğini nasıl anlariz?
Benim araçta direksiyon dönmelerde değil ancak gevşemişlikten oluşan bi boşluk sesi var sanki lok lok gibi bişi :) .Daha önceki bakimlarda usta biyerleri sıktım düzeldi demişti ancak ayni sorun var tekrar gösterecegim.Bu tür ses için ne dersiniz peki ? Direkyon ile baglanti yerinde sanki gevşeklik var

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Dün gidip tesisat döşettirdim arabama, tıkırtılar kesildi hemen :D

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslinda bu başlıklardan kafam karıştı iyice.Öncelikle bu arizanin varliğini nasıl anlariz?
Benim araçta direksiyon dönmelerde değil ancak gevşemişlikten oluşan bi boşluk sesi var sanki lok lok gibi bişi :) .Daha önceki bakimlarda usta biyerleri sıktım düzeldi demişti ancak ayni sorun var tekrar gösterecegim.Bu tür ses için ne dersiniz peki ? Direkyon ile baglanti yerinde sanki gevşeklik var

aynı ses bende de var (2011 corolla ) sanırım kronikmiş. direksiyon mafsalların da 2 tane sıkılacak yer varmış. bazı arkadaşlar onları sıktırarak sorunu çözmüşler. bazıları da plastik burç takmışlar. düz yolda hiç ses yok. parke ve bozuk yokllarda lok lok ses yapıyor.

volkanguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim yorumdaki arkadaşlar hep direksiyon üzerinden degerlendirmişler arızayı dedikleride yanlış sayılmaz hani ama şöyle bi durum var corsa c direksiyon tamir kiti şeklinde yaz google amcaya sana arızalı parçanın resmi gelsin fiyatıda ortalama 35 40 lira civarı ama benim gibi direksiyon arızalı deyipte firen kaliperlerin bozuksa onlarda aynı sesi yapıyo bi ustaya gotür teşfisi 2 dakka para bile almazlar kolay gelsin