direksiyon kitliyor

blackpeace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyonun hemen altında airbag çemberi var tam dönemeçlerde takılıyor direksiyon dönmüyor sağ sol yapınca düzeliyor ve sanki bi plastik parça takılıyor ve tak diye takıldığı yerden atıyor düzeliyor . herzaman yapmıyor normalde direksiyonu çevirdiğinde tıkırtıkır diyede hififten ses var.elektrikçiye götürdüm sökmem lazım içinde 1-2 metrelik kordon var kırılmış yada kırılmak üzere 1 günlük işi var dedi. acaba elektrikçi üfürüyormu gerçekten önemlibir arızamı

daha önce bu tür bir arızayla karşılaşan oldumu ,

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    22.9 KB · Görüntüleme: 46

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içindekı sargı kopmus olsa ya aırbag lamban yanar yada varsa direksıyon kumadan calısmaz yada bazen kornan calmaz. bence bıran önce baktır tamırı mumkun
bu arada o kadar dıreksıyonu kılıtleyecek kadar zorlamaması lazım ıyı kontrol ettır

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım döner kondaktör dağılmış ... daha evvel direksiyon simidi sökülüp takıldımı ... musa ustamın dediği giib tamiri mümkün sarıyorlar onu airbag ışığı felan yanmıyormu ? ayrıca bencede direksiyonu nasıl kilitler belki ufak engel yaratabilir ama kilitlememesi lazım... bir an önce bakılması gerek.. saygılar..

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu kitlenme her konumda oluyomu yoksa belli bi yerdemi oluyor?yada airbag den olduğu kesinmi?
bnmde tam düz konumdayken sola çevirince takılıyor sonra kurtuluyor zorlayınca. ama sadece direksiyon ve tekerler düzken.bi özel servise sordum kutudan dedi söküp göndeririz dedi. diğer bi servistede usta kendisi baktı direksiyona oda kutudan dedi.airbag lambam yanıyo ama arka soket kablosunu lehimlemişler oda kopmuş.

blackpeace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle yorumlarınız için hepinize teşekkürler..
kitliyor dediğim takılıyor dönmüyor ,örneğin sağa doğru tam tur çevirdiğim zaman plastik parça sanki takılıyor sola çeviremiyorsun sağ sol yaptığın zaman bi takırtı kopuyor dönüyor bunu herzamanda yapmıyor , airbag çemberimi yada kondaktörmü neolduğunu bilmiyorum,elektrikci bana airbag çemberi dedi bende o yüzden yazdım :D .. airbag ışığı yanmıyor.. direksiyon kutusuyla alakası yok elektrikciye gitmeden önce Adana yeni sanayiide sadece direksiyon işi yapan bi usta var ona gösterdim o elektrikçiye yönlerdirdi zaten .. düz yolda hiçbişe yok .dönüşlerde ufaktan tıkırtılar yapıyor ama tam turda bazen takılıyor ...

blackpeace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamircimin yönlendirdiği başka bi elektrikçiye söktürdüm,çemberin içerisindeki tırnak kırılmış 1 saat içerisinde yaptılar.ama bu sefer airbag ışığı yanmaya başladı tech2 söndüremedi başka bir servis boxıyla denemek lazım dedi ,direksiyon tamam bu sefer ışıkla uğraşacağız galiba.:eek:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 sönduremedı olurmu cemberı kontrol ettır kopuk olabılır