Direksiyon dan gelen ses

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir süredir farkediyorum, özellikle direksiyonu cevirdikten sonra geri toparlanırken aralıklarla "çıt ... çıt" diye sesler geliyor.gelen ses sanki ; döndükten sinyal kolunun atması gibi yada plastik levhaları yamultunca gelen çıt sesi gibi.ilk önce ,sag dizimi genelde teybin oraya dayıyorum, oradan mı ses geliyor diye düşünmüştüm ama sonra direksiyon dan geldiğini farkettim.Direksiyonda herhangi bir sertlik yada başka bir sorun yok.Bunun dışında kronik direksiyon kutusu yaşayan arkadaşlardaki gibi lap lup gibi bir ses de duymuyorum ama merak ediyorum. Diger corsa c lerde bunu yaşayan oldumu? usta arkadaşlar bu konuda ne yorum yaparlar merak ettim ? herhangi bir arıza göstergesimidir yoksa ne olabilir.Yorumlar için şimdiden teşekkürler.arac 2006 corsa c 1.2 - 11500 km de

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bu sorunu yaşadım bi problem yok serwise git direksiyonu açıp yaglayacaklar we problem geçecek

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ses direksiyon kutusunda değil direksiyon sütünü dediğimiz kovan da servo motor dediğimiz parçanın bağlantı yerinde frezeli dişli var orası yağsız kalıyor yani opel yağı az kullanıyor özel bir yağğ ama gres de kullansan oluyor büyük bir sorun değil

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum, bir daha bakıma gittiğinde servise söyleyeyim

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim corsanın da kronik ön taraftan gelen takırtı sorunu var. son servis raporunda sağ tarafta boşluk olduğunu yazmışlardı ama değişim yapamayacaklarını söylediler. bende opelin danışma hattını aradım, bana sorunun direksiyon kutusu değişimini gerektiren bir sorun olmadığını, sorunun çözümü için geliştirdikleri parçayı önümüzdeki hafta servise göndereceklerini söylediler. parça servise geldiğinde bana haber vereceklermiş. telefondaki bayan konuya tam hakim olmadığı için tatmin edici cevaplar alamadım. benzer bir durum yaşayan oldu mu? hakikaten bu sorunu çözebiliyorlarmı? yaklaşık 1,5 yıldır uğraşıyorum ve şimdi böyle birşey çıktı. pek inanasım gelmiyor da.