direksiyon ağırlaştı...

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar direksiyonum hayli ağırlaştı özellikle şehir içi manevra yaparken hidrolik olduğuna inanmak mümkün değil...
dreksiyon pompasının üzeri nemli hafif kaçırma var gibi ama hidrolik kutusunda görünür bi eksilme yok ...
bide dreksiyonu çevirirken park yaparken felan menevra yaparken sanki bi yere sürtüyormuş gibi bir ses geliyor ...
onun dışında bişey yok ...
aklıma direksiyon kutusu yada pompa geliyor başka seçenek olabilirmi ... bu araçların dreksiyonu genelde ağırmıdır...
fikirlerinizi bekliyorum

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam uzun süre park halindeyken araç nasıl duruyor , sağa sola cok eğik şekilde kaldıgı oluyor mu ?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam uzun süre park halindeyken araç nasıl duruyor , sağa sola cok eğik şekilde kaldıgı oluyor mu ?

dediğini anladım hani pompa mantarlamış olabilir diyosun ona genelde dikkat ediyorum ...
ama sonuçta 97 model araba her şeye açık geçmişini çok bilemiyoruz....

Son düzenleme:

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik basınçlarını kontrol edin

32- 34 hava vardı onları düşürdüm 29 felan var şimdi zira kasislerde çukurlarda ( malum artvin öldürdü bizi bu yollar) felan çok kütürdüyordu esneme yapmıyordu araç hiç ...
ondan o kadar fark edermi ki ... ???

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğini anladım hani pompa mantarlamış olabilir diyosun ona genelde dikkat ediyorum ...
ama sonuçta 97 model araba her şeye açık ....

Mantardan ziyade hidrolik belirli bi tarafa yogunlastıysa hani ondan dolayı sertlık yapabılır dıye dusundum , gecenlerde arkadasımın 1.18i aracın da da böle bırsey oldu dıreksıyon sertlestı , bir gün boyunca düz yerde tuttuk aksama düzeldi direksiyonda tabi bu sizin aracda 1 ihtimaldir ..

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada teşekkür ederim ikinizede...
ayrıca eren hocam mantarlamak bizde işlevini yitirmek manasına gelen sokak jargonundan gelen bi kelime size yabancı gelmiş olma ihtimali var yani yanlış anlamış olabilirsiniz onu da hatırlatmak istedim ... :))

Son düzenleme: