direksiyomu çevirince araç acayip çalışıyor

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel 2,0 gls otomatik aracımda durduktan sonra direksiyonu araç olduğu yerde sağa veya sola çevirdiğimde motor devri bir anda düşüyor tekrar kalkıyor bu esnada motorda bir vuruntu meydana geliyor bu neden oluşur acaba

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah kötü bir problem yoktur sanırım bu problemi kimse çözemedi

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servonun yağını kontrol et.Muhtemelen arıza direksiyon hidrolik sisteminde.

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu sorun bizdede var durduğu yerde direksiyonu döndürürken devirde bariz bi düşme oluyo sorun nedir???

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrolik sistem servo kontrol ile çalışıyor. sorun değil ki o. direksiyonu çevirdiğinde servo güç harcıyor bir miktar. dikkatle dinlersen zzzzzz şeklinde ses de yapar hatta ki bunun da ayrı konusu olmuştu :) benim araba rölantide 1000 devir civarı çalışıyor. direksiyonu çevirirsem 800'e düşüyor ama çevirmeyi bırakınca tekrar 1000. yani servoda pompa besleniyor ordan o yüzden devrin düşebilir.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrolik sistem servo kontrol ile çalışıyor. sorun değil ki o. direksiyonu çevirdiğinde servo güç harcıyor bir miktar. dikkatle dinlersen zzzzzz şeklinde ses de yapar hatta ki bunun da ayrı konusu olmuştu :) benim araba rölantide 1000 devir civarı çalışıyor. direksiyonu çevirirsem 800'e düşüyor ama çevirmeyi bırakınca tekrar 1000. yani servoda pompa besleniyor ordan o yüzden devrin düşebilir.
bu arada bi hatırlatmada bulunum, senın aracındaki direksıyon sıstemı elektrikli ama arkadasın aracı kayıştan alır..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel 2,0 gls otomatik aracımda durduktan sonra direksiyonu araç olduğu yerde sağa veya sola çevirdiğimde motor devri bir anda düşüyor tekrar kalkıyor bu esnada motorda bir vuruntu meydana geliyor bu neden oluşur acaba
arkadaşım kelebeke bogazını temizletir. motor devrı duşmesi normal ama o o vurutunu meydana gelmemesi gerekli. birde karter muhavazası varsa onuda bı kontrol ettri

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada bi hatırlatmada bulunum, senın aracındaki direksıyon sıstemı elektrikli ama arkadasın aracı kayıştan alır..

hıı olabilir ben ona dikkat etmedim valla, kendiminki gibi düşündüm.