Dikiz aynası çözüm

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dikiz aynasının arkasındaki topundan gevşemesine çözüm var mı??

Son düzenleme:

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef benim corsanında iç dikiz aynası aynı içerden topun girdiği kısım çatlama yapıyor oda aynanın çok gevşek olmasına neden oluyor bende oto kokusunun ipini kalın olsun ip aynayı çektim çıkardım ipin bir kısmını içine şıkışdırdım en azından daha sert oldu daha önce sökmüştüm aynanın içini topun girdiği kısım kırık olan yeri tamir etmiştim bi kaç defa ama malesef olmuyor yine çatlayıp gevşiyor yeni ayna alıp taksanda bi müddet sonra oda çatlıyor bende ip sıkıştırdım bu başka bişeyde olabilir şimdilik böyle bi çözüm buldum

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
malesef benim corsanında iç dikiz aynası aynı içerden topun girdiği kısım çatlama yapıyor oda aynanın çok gevşek olmasına neden oluyor bende oto kokusunun ipini kalın olsun ip aynayı çektim çıkardım ipin bir kısmını içine şıkışdırdım en azından daha sert oldu daha önce sökmüştüm aynanın içini topun girdiği kısım kırık olan yeri tamir etmiştim bi kaç defa ama malesef olmuyor yine çatlayıp gevşiyor yeni ayna alıp taksanda bi müddet sonra oda çatlıyor bende ip sıkıştırdım bu başka bişeyde olabilir şimdilik böyle bi çözüm buldum

Aynayı nasıl sökebilirim?? İnceleyip tamir etmek niyetim var..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O gevşeme yüzünden, 2 gün evvel ön camı çatlattım. Bir iki sene evvel ayna düşmüştü, aynayı yapıştıran balta camcı, camdaki eski yapışkanı temizlerken cama zarar vermiş olmalı ki ufak bir darbe sonucu ön cam, aynanın yapıştırıldığı yerden çatladı.

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynayı nasıl sökebilirim?? İnceleyip tamir etmek niyetim var..

senin düşündüğünü denedim ama tamiri mümkün değil hee ben sökerken sağlam abandım aynaya çıkı verdi yerinden zorda olsada camı çatlatıp kırıcam diyede korkmadım değil hani aynayı sabit tutan demir cama yapışık o demire bağlı ayna bağlı bulunduğu yer ayna sağa sola hareket edebilsin diye top şeklinde aynanın içine gömülü aynayı aşağı doğru abanınca geliyor biraz sağlam asılmak gerekiyor sadace

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
gevşek olunca ayna ayarı sürekli bozuluyorsa değişim gerekir ancak ses falan yapıyorsa cama zarar verme durumu olduğu için sökmek çok yerinde bir karar olmayabilir.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Söktüm.
Cama yapışan kısım kalmak şartı ile çıkabiliyor. Biraz aşağı dogru çekiştirmek zorlamak gerekiyor.
Topun ayna içindeki yuvası çatlamış ve genişlemiş.
Plastik bir bilezik uydurarak genişlemenin önüne geçmeye çalıştım bakalım işe yarayacak mı??

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen genel bi sorun zannedersem inşallah olmuştur ben iplik sıkıştırdım