Diesel Yakıtlar İçin Puan Karşılaştırması

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kütahya İli Baz Alınarak Yapılmıştır.

Petrol Ofisi
Pompa Fiyatları : Vmax=3,57 TL ; ProDizel=3,52TL(Puanlar eşit)
1 LT = 2,2 Puan
5 TL = 300 Puan
300 puan = 136,36 LT yakıt
300 Puan Vmax = 486,805 TL
300 Puan Prodizel = 479,98 TL

Opet
Pompa Fiyatları : Motorin=3,52 TL
100 TL = 0.01 TL olduğu için 500 TL akaryakıt = 5 TL yapar

Shell
Pompa Fiyatları: Vpower+GTL = 3,77 TL ; VP Diesel = 3,59 TL ; VP Fuell Save = 3,51 TL
1LT (VP+GTL = 2,5 puan ; 1LT(VP Diesel) = 2,1 puan ; 1LT(VP Fuell Save) = 2,0 puan
5 TL = 300 Puan
300 puan = 120 LT(VP+GTL ; 142,86 LT(VP Diesel) ; 150 LT(Vp Fuell Save)
300 Puan = 452,4 TL (VP+GLT) ; 512,87 TL(VP Diesel) ; 526,5 TL (Fuell Save)

BP
Pompa Fiyatları: Ultimate = 3,58 TL ; Diesel = 3,51 TL
1 LT = 1.5 Puan
5 TL = 300 Puan
300 Puan = 200 LT akaryakıt
300 Puan = 702 TL(Diesel) ; 716 TL (Ultimate)

Bu sonuçlara göre aslında en pahalı gibi görünen Shell VP Diesel + GTL yakıtını almak en mantıklısı gibi görünüyor.

Kıyaslamada en ucuz yakıt 3,51 TL 56*3,51 = 196,56 TL
En Pahalı Yakıt 3,77 TL 56*3,77 = 211,12 TL yapar

OPET; PARO; Parolu kartlar ile Program ortaklarından yapılan harcamalarda da yakıt kazanılmaktadır.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Diesel Yakıtlar İçin Puan Karşılaştırması

Üstünde emek hacanmış güzel bir çalışma hazırlamışsınz sn.warlordares,emeğinize sağlık yalnız biraz karışık geldi bana baya bir kafa yordum üstünde :) Bir de Shell in dizel seçenekleri bildiğim kadarıyla biraz gürültülü çalıştığından bazı arkadaşlar tercihini Shell den yana kullanmıyor, bende 6 yıldır total i tercih ediyorum, excellium u da tafsiye ederim gayet memnunum. Bu arada Kütahya da ki siyanür olayları umarım sizi etkilememiştir, yağmurun da yağmasıyla durum ciddileşti diye haberler okudum.Umarım yoktur kötü bir durum.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Üstünde emek hacanmış güzel bir çalışma hazırlamışsınz sn.warlordares,emeğinize sağlık yalnız biraz karışık geldi bana baya bir kafa yordum üstünde :) Bir de Shell in dizel seçenekleri bildiğim kadarıyla biraz gürültülü çalıştığından bazı arkadaşlar tercihini Shell den yana kullanmıyor, bende 6 yıldır total i tercih ediyorum, excellium u da tafsiye ederim gayet memnunum. Bu arada Kütahya da ki siyanür olayları umarım sizi etkilememiştir, yağmurun da yağmasıyla durum ciddileşti diye haberler okudum.Umarım yoktur kötü bir durum.

Evet Shell herşeyde bir numara ! ... :)

Totalin puanlama sistemi net olarak sayfalarında tanımlanmadığı için hesap yapmadım..:) Ama total de iyi daha önceden onu kullanıyorduk. Ama Shell'i denemeyi düşünüyorum.. Birikmiş Opet puanoından sonra... Ayrıca OPET için şunu eklemeliyim.. PARO lu kartlar ile daha fazla puan biriktirebilirsiniz... Program ortakları harcamalarınız size yakıt olarak dönüyor..

Siyanür olayına gelince... Başbakan, Vali, B.Başkanı 10 Mayıs'ta "Yağmur Yağmaz İnşallah" diye dua ettiler... Gerisini siz düşünün artık...Akabinde şakır şakır yağmur yağdı... Şimdilik kulağımıza kötü haberler gelmiyor ama... Bu memlekette Evdeki tüp gaz ile Nükleer santrali bir tutanlar olduğu sürece zehirlenmeye mahkumuz.. :)

Dikkat etmeye çalşıyoruz... Sadece Kütahya için değil eğer patlarsa.. KaraDenize kadar etkileri sürecektir.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah sonumuzu hayır etsin, işimiz duaya kalmış desenize

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GTL i tek gecerim dizelde birazda motoru dusunmek lazim

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GTL nedir ? Biraz bilgi verebilrmsnz...

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emrecprz link' Alıntı:
GTL i tek gecerim dizelde birazda motoru dusunmek lazim

Evet Shell Club alıp GTL ye dalmak en mantıklısı... Ama kullanan var mı yok mu bilmiyorum... Acaba nedir bu GTL...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizel Focus kullanırken aldığım ama Shell in diğer mazotundan farkını anlayamadığım, kimi markalarda "çok ince olduğundan enjektörde sızıntı arızasına neden oluyor" diye duyduğum hatta bazı istasyonlarda bu ve fiyat farkından dolayı satılmayan yüksek performans sağladığı iddia edilen mazot türü..