Diesel box tuning (Opel ve Chevrolet için)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Diesel box tuning (Opel ve Chevrolet için)

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2848.msg61183#msg61183 date=1322334711]
[quote author=GNSpower link=topic=2848.msg61176#msg61176 date=1322333910]
Bu şekilde dizellerinde performansı arttırılabilirse ekonomik olmasının ötesine de geçip çok daha iddialı hale gelirler, süper olur.

Hem güçlü hem ekonomik bir dizel demek sürücü rüyası demek, ama ne olursa olsun iyi bir benzinli motorun keyfini veremiyorlar zaten bu yüzden turbo benzinli araç aldım, bu konuda muhtemelen şuanki en iyi üretim Nissan-Renault ortaklığıyla üretilip Qashqai ye henüz adapte edilen 1.6 132Hp lik dizeldir.
[/quote]

Oo her 1.6 hem 132 bg hemde dizel. Uu beybi. (:)
[/quote]

Benim dizel Focus um da 133Hp idi :)

Ama bu yeni motor hem sessiz hem >5000devir çevirebiliyor hem de benzinli motor gibi geniş bir devir bandında güç üretiyor; öyle patlamayla gelip kısa süre sonra biten bir çekiş vermiyor yani.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2848.msg61201#msg61201 date=1322336678]
Bu şekilde dizellerinde performansı arttırılabilirse ekonomik olmasının ötesine de geçip çok daha iddialı hale gelirler, süper olur.

Hem güçlü hem ekonomik bir dizel demek sürücü rüyası demek, ama ne olursa olsun iyi bir benzinli motorun keyfini veremiyorlar zaten bu yüzden turbo benzinli araç aldım, bu konuda muhtemelen şuanki en iyi üretim Nissan-Renault ortaklığıyla üretilip Qashqai ye henüz adapte edilen 1.6 132Hp lik dizeldir.
[/quote]

[/quote]

Ama bu yeni motor hem sessiz hem >5000devir çevirebiliyor hem de benzinli motor gibi geniş bir devir bandında güç üretiyor; öyle patlamayla gelip kısa süre sonra biten bir çekiş vermiyor yani.
[/quote]

Sökelim bizim arabalara takalım, bagaja. Millet benzin +lpg yapar biz benzin artı dizel yapalım. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2848.msg61206#msg61206 date=1322337383]
[quote author=GNSpower link=topic=2848.msg61201#msg61201 date=1322336678]

[/quote]

[/quote]

[/quote]

Sökelim bizim arabalara takalım, bagaja. Millet benzin +lpg yapar biz benzin artı dizel yapalım. :)
[/quote]

Renault hırçın bir marka bekle de gör; 2012 sonu gibi Megane III lere güzel bir ön görünümle beraber 1.6 132Hp Dci + çift kavramalı otm. şanzıman koyunca satışları katlanacak.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

garantinin bozulmaması ve tak çıkar özelliği gayet güzel
+24 hp'e ne kadar çıkıyor onu test etmek lazım ama böyle olmasa bir bayi bunu eder mi bilemiyorum
fiyat çok uçuk geldi belki bayiler içerisinde ilk yapanlardan ve garantiyi bozma ihtimalini göz önünde bulundurmuşlardır
%25 performansı arttırıp % 10-15 yakıt tasarrufu gerçekten ilginç geldi
bu bahsedilenler aynen uygulanabiliyorsa düşünülebilir bir sistem
teşekkürler bilgi için bayiye uğrayıp mı aldınız bu bilgileri?

HalilBildirici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Odak umarim yakin zamanda 1.4 t ler icinde boyle bi uygulama baslatir

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben dizel Focus umu Mehmet Gazihan kardeşime modifiye ettirmiştim 200 Euro ya, onbinlerce km sorunsuz kullanıp sattım ve araç İstanbul da kiralık otomobil olarak sorunsuzca çalışmaya devam ediyor, 1650 lira vicdansız bir rakam.
bnde eski aracım astra H ı mehmet gazihanda chipletmiştim eskiden takıldığım bi forumda arkadaşlarla toplu olarak yaptırmıştık 350 lira gibi bir fiyata ve hiç bir sıkıntı çıkarmamıştı.şuanda 500-600 civarı bi fiyata yapıyor diye duydum o yüzden 1600 lira banada biraz uçuk geldi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aktaş link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2848.msg61164#msg61164 date=1322331725]
Ben dizel Focus umu Mehmet Gazihan kardeşime modifiye ettirmiştim 200 Euro ya, onbinlerce km sorunsuz kullanıp sattım ve araç İstanbul da kiralık otomobil olarak sorunsuzca çalışmaya devam ediyor, 1650 lira vicdansız bir rakam.
bnde eski aracım astra H ı mehmet gazihanda chipletmiştim eskiden takıldığım bi forumda arkadaşlarla toplu olarak yaptırmıştık 350 lira gibi bir fiyata ve hiç bir sıkıntı çıkarmamıştı.şuanda 500-600 civarı bi fiyata yapıyor diye duydum o yüzden 1600 lira banada biraz uçuk geldi
[/quote]

Haklısın kardeşim..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
garantinin bozulmaması ve tak çıkar özelliği gayet güzel
+24 hp'e ne kadar çıkıyor onu test etmek lazım ama böyle olmasa bir bayi bunu eder mi bilemiyorum
fiyat çok uçuk geldi belki bayiler içerisinde ilk yapanlardan ve garantiyi bozma ihtimalini göz önünde bulundurmuşlardır
%25 performansı arttırıp % 10-15 yakıt tasarrufu gerçekten ilginç geldi
bu bahsedilenler aynen uygulanabiliyorsa düşünülebilir bir sistem
teşekkürler bilgi için bayiye uğrayıp mı aldınız bu bilgileri?

Bayiye uğramadım Hakan bey internette çift egzoz uygulamasını araştırırken bu box uygulamasıyla karşılaştım  :)

Hemen bayiyi arayıp bilgi almak istedim
Araca uygulayıp test olanağı sunuyorlarmış 1650 TL'den çok azda olsa pazarlık payı mevcutmuş
Garantinin bozulmayacak olması ve yetkili servis tarafından uygulanmasıda cabası  :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
Mertim sağolasın seninde bu konuda paylaşım yapman hoşuma gitti.

Bu işlemi buradan yaptırmanıza gerek yok kesinlikle,istedikleri fiyat çok yüksek.
Zaten bunun işçilik masrafı vs yok bu yüzden arabanızın başına yarın bir iş gelse garantisi devam ettiği sürece her şey yetkili servis tarafından ücretsiz değiştirilip yapılacaktır.

Bu yüzden dünyada box konusunda lider olan RaceChip tavsiyemdir.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2756.0

Sen sağol Mert senin kadar olmasada bende biraz ilgileniyorum bu konularla  :)

Yetkili serviste uygulanması birde garantinin bozulmayacak olması birçok kişinin ilgisini çekebilir diye düşündüm.
Eminim ki bu tarz uygulamalara karşı olan dizelcilerde bile, azda olsa +24 HP hevesi yaşanmıştır  :)

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tek kelima ile fiyat abarti duruyor.

Tam bilgim yok ama gordugum kadariyla RaceChip ile benzer cihaz gibiler.Dizel motor icin Alman bir sitede asagidaki sekilde bir urunun verilerini gostermisler.

http://www.racechip.de/racechip-chiptuning/Opel-GM-Astra-J-1-3-CDTI-3807-r.html

NOT: Yukaridaki adresi sadece bilgi amacli gonderiyorum.Bunun disinda iyi midir,kotu mudur,etkisi nedir,ne degildir bir bilgim yok.Denemedim,gormedim bilmiyorum.Goren,bilen,deneyen hakkinda teknik verilerle yorum yapabilecek arkadaslar varsa dinlemekten memnuniyet duyarim.Bu konu kisiden kisiye cok degistigi icin yanlis anlasilmamam ve bana yonelik kisisel yorumlar gelmemesi icin bu notu yazmak zorunda hissediyorum kendimi :))