Dexos 2 harici yağ kullanımı

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracım astra h 1.6 benzinli a16xer motorlu, daha önce yağ olarak mobil 1 0w-40 ve motul x-cess 5w-40 kullandım. İlk kez bu bakımda motul eco-clean 0w-30 C2 yağ koydurdum. Dexos 2 onayı olmayan bu yağın olumlu veya olumsuz etkileri nasıl olur sizce?

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aracım astra h 1.6 benzinli a16xer motorlu, daha önce yağ olarak mobil 1 0w-40 ve motul x-cess 5w-40 kullandım. İlk kez bu bakımda motul eco-clean 0w-30 C2 yağ koydurdum. Dexos 2 onayı olmayan bu yağın olumlu veya olumsuz etkileri nasıl olur sizce?
kısa vadede hiç bişe olmaz uzun vadede ne olacagını kimse bilemez motul iyi yagdır sorun olacagını sanmıyorum...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
5.30 yağ kullan sürekli bir yağı kullan değiştirir durursan olmaz opel kitapçığında özellikle belirtiyor kullanılması gereken yağı 10 40 kalın ilk marşta fincan sesi gelebilir kısa süreli sende birde vanos var aracın iyi yağlanması lazım yağ sitelerine gir ve bak sürekli yağ değişimi ve opel onaysız yağlar motorunda tortu bırakır motorun sesli çalışır

• Beğen
Tepkiler: hadim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Uzun vadede zararını görürsün motor ici

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmış önceki kullandığım yağı mobil1 0w-40 demiştim 10w-40 değil.
5.30 yağ kullan sürekli bir yağı kullan değiştirir durursan olmaz opel kitapçığında özellikle belirtiyor kullanılması gereken yağı 10 40 kalın ilk marşta fincan sesi gelebilir kısa süreli sende birde vanos var aracın iyi yağlanması lazım yağ sitelerine gir ve bak sürekli yağ değişimi ve opel onaysız yağlar motorunda tortu bırakır motorun sesli çalışır
Yanlış anlaşılmış, mobil1 0w-40 demiştim 10w-40 değil.

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Soğuk değerin çok düşük olmasıda doğru değil sabahları motorda şıkırtı olmuyor mu?

Yağ konusunu çok kurcalıyoruz üreticisi numara olarak ne belirtmişse onu kullanmak gerekir. Motor tasarlanırken verilen tüm boşluklar uygun görülen yağa göre tasarlanır.

Çok sıcak kurak iklimde yaşıyorsanız bir numara kalını seçmek mantıklı olabilir.

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Asıl soru şu, yıllardır motul 5w40 kullandıktan sonra motul 0w30 a geçiş yaptım ve arabanın ataklığında bir miktar düşüş hissettim, cüzi miktarda yakıta da yansıdı, (standart sabit parkurum var test yaptığım). Bir miktar yağ yakmayı göze alıp diğer yönlerden iyileşme beklerken kötü yönde etki oldu. Eski yağın oluşturduğu film tabakası ve faydalı kurum mu yok oldu acaba yoksa bilmediğim başka bir şeyler mi var?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim,bizim araçlara ince yağ pek yaramıyor...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Yağ konusu çok karmaşık bir konu o nedenle aracın kullanım kılavuzunda belrtilen toleransların dışına çıkmamak gerekir.Aracıma yetkili serviste 5-30 yag konmuştu.Bir özel serviste 5-40 daha iyi olur dedi şimdi 5-40 kullaniyorum çok memnunum.