devir!!

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstadlar araç rölantideyken 600 650 devirde çalışıyor ve 5.viteste 3000 devirde araç ancak 90 a ulasıyor bu bana biraz düşük geldi aracın egr valfini bogaz kelebeğini hava filtresini herseyini temizlettim egzos dolmus olabilir şüphesiyle kontrol ettirdim fakat yine de bana mısın demiyor ben rölanti ayarlıyıcısndan şüphelendim ama sanayide ustanın biri alakası yok dedi ben normalde 95 oktan benzin alıyorum aynı usta 97 oktan benzinle depoyu full le birde katkı maddesi koy düzelir dedi... sizce bu faydalı olur mu sorun neden kaynaklanıyo olabilir? yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederim...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava akis MAF sensoru olabilir... ona bir baktir..

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkur ederim abicim...

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın biri filtrede bi sıkıntı yok araba da bi problem yok normal diyo böle ustaların yorumlarıda beni kanser ediyo arkadas...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tolga kardesim su konuyu biraz acta yardimci olalim...
arabanin cekisinde bir problem varmi? tekleme? yakit sarfiyati? ariza isigi yaniyormu? gibi detayli bir aciklama yap...buluruz Allah'in izni ile hayatyi ;)
ama ben hava debimetreden süpheleniyorum..ama sen konuyu biraz ac..
debraj ne almede mesela???

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam abicim elimden geldigi kadar bildigim kadarıyla anlatmaya çalısıyım :)...
araçta herhangi bi tekleme yok fakat çekiş düşüklüğü baya bi hissedilir şekilde var çok fazla gaz yemiyor gibi ve devir 3500 ü geçtigi zaman boğuk bi ses geliyo normalde de yüksek devirlerde motor gürültülü çalışır fakat bu daha farklı çok tok bi ses.. herhangi bir arıza ışığı yanmıyor... yakıt sarfiyatı da gayet iyi zaten çok sürat yapmıyorum arabayı hiç zorlamıyorum bile... yağ yakma su eksiltme gibi bi problemde yok sadece rölanti de devir 600 lerde aracı kaldırırken 500 ün altına kadar iniyo ve bazen stop ediyo araç... en son dün aküyü kontrol ettirdim yine bi sorun çıkmadı... debriyaj da da herhangi bi kaçırma olmadıgını söledi usta en son götürdügüm zaman asagı yukarı 1 hafta kadar oldu... şimdiden tesekkur ederim ilginize...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
rölanti 800 civarında olmalı en azından benim araçta öyle