Devir yükseliyor araç hareket etmiyor

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opel Corsa 2004 eastronik vites aracı sabah çalıştırdım, vitesi a konumuna aldım ama aracın devirdi yükseldiği halde hareket etmedi. A konumu yanıp sönüyordu Göstergede. Ayda 1 kere yapıyor bunu. Geri vitese takıp arabayı geri çalıştırıp daha sonra a konuma alınca sıkıntı kalmıyor. Neyle ilgili olabilir

imperio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites seçici robotunuzda sorun var büyük ihtimalle

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Başlatan bitmiş olabilir yada robot araca bin hazır gaz ve frene bas kontağı hazır konuma getir orta km sayacında arıza kodları çıkar onları bize anlat

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Başlatan bitmiş olabilir yada robot araca bin hazır gaz ve frene bas kontağı hazır konuma getir orta km sayacında arıza kodları çıkar onları bize anlat
Baktım da bununla ilgili hata kodu vermedi hocam. P0130 ve p300-301,302, 303 hata kodları var. Bobin yada enjektör hatası sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Baktım da bununla ilgili hata kodu vermedi hocam. P0130 ve p300-301,302, 303 hata kodları var. Bobin yada enjektör hatası sanırım.
Buji ateşleme arızası vermiş ve oksijen sensoru 1 arızası var araçta buna bağlı hatalı ateşleme de olabilir arıza kodu silinir sensörün değerleri anlık yolda okunur benzinde kullanırsın lpg iptal edilir yine hata verirse sensor değişir lpg aktif edilip afr ayarı yapılır sonrasında ateşleme de düzelebilir

• Beğen
Tepkiler: Peker tahir

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Buji ateşleme arızası vermiş ve oksijen sensoru 1 arızası var araçta buna bağlı hatalı ateşleme de olabilir arıza kodu silinir sensörün değerleri anlık yolda okunur benzinde kullanırsın lpg iptal edilir yine hata verirse sensor değişir lpg aktif edilip afr ayarı yapılır sonrasında ateşleme de düzelebilir
Çok özür dilerim hocam. P0130 değil p0170 arıza kodu ve p300,301,302,303 arıza kodları çıkıyor. Araç fakir de çalışıyor mavi gri tarzı bi duman mevcut Ve motorda vuruntu var. Seyir halinde giderken durdurmaya yakın sanki gaza basmışım gibi bi ses geliyor. Sizce enjektörler mi arızalı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araç bir yerden hava alıyormu bakin ve maf sensoru fişini çalışırken çekin bakin düzelme olacakmı