Devir sorunu

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam devir saatinden olduğu kesin olsa görüşülürde Kartal da ustaya gösterdim motor beyninde arıza var dedi 2600 lira fiyat çıkardı :s bende araştırmadan araca işlem yaptırmak istemedim dediğine göre tamir olacak bir parça değil miş. Salı günü yetkili servis atm opele bırakıcam aracı bakalım onlar ne diyecek :s

Sent from my iPhone using Tapatalk
beyin tamir oluyorda beyinle alakası olmayabilir. devir saatleri vectrada arıza yapar. önce çıkma bir kadranla deneyin. rolantide çalışırken normal gösteriyormu yoksa rolantide bile 1500 devir falanmı gösteriyor....

OpelimUser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok rolantide normal devir artışı veya düşüşü görünmüyor sadece araç ilk çalıştığında motor soğukken 1-2 dakika kadar 1500 devirde çalışıyor sonra 1000 devir altına iniyor Sabit kalıyor..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence senin aracın beyin problemi yok. kadranda sapma var. opelde nasıldır bilmiyorum daha önce tamir ettirdim ancak başında durmadım. bende 206 var onun kadranı söktüm arkada devir saati ve hız saatinin bildiğiniz step motoru var. opeldede o motordan varsa dişlileri zarar görürse benim 206'da mesela 4000 devir sonrası sapma başlıyor bende. senin sorunun %90 kadrandan kaynaklı hiç beyindi oydu buydu girme. sağlam bir km saati tamircisi bulun anlar zaten sorunu...

OpelimUser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlıyorum inşallah dediğin gibidir dur bakalım servise girsin çıksında bakalım ne diyecek yetkili servis