Devir saati !!!

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,aracım opel astra 1.3 ctdi.Sorum şu olacak :

Aracımı yenı aldım bır ay kadar oldu,gecen gun farkettım devir saati ilk çalıştırınca vites boştayken 0 'da olması gerekırken hep 1000 deviri gösterıyor.Bu durum normalmıdır sızce ? Bunu farkettıkten sonra ınsallah yakıtı etkılemez dedım ama farketım sonra sehır içi 1 litre ıle 20 km yaparken şimdi 10 km gıdıyor.Bu işte bır terslık var,yol bılgısayarı da sankı anlık tuketımı onceye kadar bıraz fazla göstermeye başladı.Cevaplarınızı yardımlarınızı beklıyorum tesekkur ederım.

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de egzoz borusundan sankı yanık kokusu geliyor gibi.

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç boşta çalışırken yani rolantide çalışırken 800-900 devirde çalışır. sıfırı göstermesi biraz bana tuhaf geldi.

mustafa.83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba rölantide çalışırken sıfır olması imkansız...

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
ibrenin 0 da değil 800 de durması gerekir.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,aracım opel astra 1.3 ctdi.Sorum şu olacak :

Aracımı yenı aldım bır ay kadar oldu,gecen gun farkettım devir saati ilk çalıştırınca vites boştayken 0 'da olması gerekırken hep 1000 deviri gösterıyor.Bu durum normalmıdır sızce ? Bunu farkettıkten sonra ınsallah yakıtı etkılemez dedım ama farketım sonra sehır içi 1 litre ıle 20 km yaparken şimdi 10 km gıdıyor.Bu işte bır terslık var,yol bılgısayarı da sankı anlık tuketımı onceye kadar bıraz fazla göstermeye başladı.Cevaplarınızı yardımlarınızı beklıyorum tesekkur ederım.

Adas ben hic calisirken devir saati sifir olan arac duymadim :confused:, zaten oyle bir sey olamaz muhendisligin temeline aykiri.

Simdik yakit harcaminin artmasi ise tamamiyle psikolojik, takma kafana bak keyfine...

mustafa.83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir saati lastiğin devrini değil motorun dönüş devrini gösterir ki çalışan bi motorda devir 0 olması söz konusu olamaz...
O olması gereken km saatidir o da araba yol aldıkça yukarı çıkar...

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D Harika cevaplar tesekkur ederım.Dumur oldum harbiden bak şimdi.:) Drum anlaşıldı arabada bi sorun yok,durum psikolojik,napalım bır ınsan ılk defa araba alınca oluyor böyle durumlar.Az da evham olunca tamam saten :) cevap yazanlara tekrar tesekurler.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
:D Harika cevaplar tesekkur ederım.Dumur oldum harbiden bak şimdi.:) Drum anlaşıldı arabada bi sorun yok,durum psikolojik,napalım bır ınsan ılk defa araba alınca oluyor böyle durumlar.Az da evham olunca tamam saten :) cevap yazanlara tekrar tesekurler.

Desenize öyleyse sizi bu teknik serviste daha çoook göreceğiz.:D
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.;)

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
:):):):)

Hakan diyorsun ki burası psikolojij sorunu olanların takıldiğı yer yani