Devir kaybı

chakyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm. Arkadaşlar bende 2005 astra h 1.3 cdtı var. Sorunum şu yolculuk esnasında klima açıkken araçta klima motoru çalıştığında devir kaybı oluyor. Neredeyse yarıya düşüyor performans. Bu normal midir?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isuzu minibüslerde bile oluyor o kayıp... klima şehir içinde 1.3 motorda tabiki çok fazla belli eder ama uzun yolda devirini bulduktan sonra sıkıntı yaratmaz...
şehir içinde performans kaybı doğal...

coyate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaslar klıma kullanan bırı degılım bugun bı acayım dedım bı an arac devır kestı basıyorum hızlanmıyor dedım kesın bırsey oldu sonradan dınk ettı klımayı kapattım araç serileşti aracım 1.2 bırde aşırı belli oluyor.

btlufk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm. Arkadaşlar bende 2005 astra h 1.3 cdtı var. Sorunum şu yolculuk esnasında klima açıkken araçta klima motoru çalıştığında devir kaybı oluyor. Neredeyse yarıya düşüyor performans. Bu normal midir?

1.3 motor haliyle kayıp olur ama uzun yolda sıkıntı yaşamazsın

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınıza Chip Tuning uygulaması ile bir nebzede olsa hantallığı kaldırılabilir.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki rampa çıkarken klimayı kapatma konusunda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? bazı sürücüler daha rahat çıksın diye kapatırlar, ben pek kapatmıyorum, ama hararet yükseliyor, o tedirgin ediyor beni... şu ana kadar en fazla 90-100 arasına geldi sonrasında rampa bitince zaten araç rahatlıyor, tekrar 80 e düşüyor... siz ne yapıyorsunuz böyle durumlarda?

yigit1994

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki rampa çıkarken klimayı kapatma konusunda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? bazı sürücüler daha rahat çıksın diye kapatırlar, ben pek kapatmıyorum, ama hararet yükseliyor, o tedirgin ediyor beni... şu ana kadar en fazla 90-100 arasına geldi sonrasında rampa bitince zaten araç rahatlıyor, tekrar 80 e düşüyor... siz ne yapıyorsunuz böyle durumlarda?

bende öyle biliyodum ama öyle deyilmiş klima yolculuk boyunca ya açık kalacakmış yada hep kapalı kalacakmış aç kapa klima için pek sağlıklı bişey deyilmiş:(