devir göstergesi rampada 3100 ü geçmiyor.

gökhanişcan

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
2005 model 1.3 dizel astra h kullanıcısıyım. aracım rampalarda 4.viteste çekmiyor 3. vitese alıyorum ondada 3100 devir yapınca dip gaz olmasına rağmen kendi kendine 2900 e atıyor tekrar 3100e çıkıyor tekrar düşürüyor gaz pedalı sabit duruyor, devirden düşürüp tekrar devirlenmeye çalışıyor ama 3100 deviri geçmiyor. normal düz yolda sıkıntı yok 5000e kadar çeviriyor deviri. sıkıntı ne olabilir acaba daha önce karşılaşan var mı böyle birşeyle? aracın turbosuna baktırdım temiz sorunusuz çalışıyor.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam, büyük ihtimal egr den kaynaklı. Genelde araç yüke bindiğinde 3.000 devri geçmez. Sizin tarif ettiğiniz gibi. Egr fişini çekip bir deneyin bakalım. Bu arada map ve maf sensörlerinide temizlemekte fayda olabilir.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
devirin sabit pedal baskısında oynaması aracın baskı balatasının sıyırıyor olduğunu düşündürdü bana. baskı balata bitik değil ancak incelmiş ve yükte sıyırıyor olma ihtimali de var.

siz yine de her şeyi iyice araştırıp öyle parça değişimi ve tamir yaptırın.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlara ek olrak,Turbo ve aksamlarınada bakılabilir...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2005 model 1.3 dizel astra h kullanıcısıyım. aracım rampalarda 4.viteste çekmiyor 3. vitese alıyorum ondada 3100 devir yapınca dip gaz olmasına rağmen kendi kendine 2900 e atıyor tekrar 3100e çıkıyor tekrar düşürüyor gaz pedalı sabit duruyor, devirden düşürüp tekrar devirlenmeye çalışıyor ama 3100 deviri geçmiyor. normal düz yolda sıkıntı yok 5000e kadar çeviriyor deviri. sıkıntı ne olabilir acaba daha önce karşılaşan var mı böyle birşeyle? aracın turbosuna baktırdım temiz sorunusuz çalışıyor.
Emme ve egzoz manifoldu ve egr temizliği yaptırın.

gökhanişcan

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
devirin sabit pedal baskısında oynaması aracın baskı balatasının sıyırıyor olduğunu düşündürdü bana. baskı balata bitik değil ancak incelmiş ve yükte sıyırıyor olma ihtimali de var.

siz yine de her şeyi iyice araştırıp öyle parça değişimi ve tamir yaptırın.
sağolun hocam bende egr yada baskı balatadan şüpheleniyorum. ancak satın aldığım adam baskı balata değşti volant değişmedi demişti acaba ondan kaynaklı da olma ihtimali var mı?