Devir göstergesi arızası

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Devir göstergesi arızası

screem link' Alıntı:
[quote author=drcoach link=topic=1973.msg41177#msg41177 date=1311718157]
Merhaba,

forumdaki neredeyse tüm şikayetleri okuduktan sonra bugün Astra'mın ilk sorunu ile karşılaştım. :( iPhone'u usb'ye bağlı halde unutup 5 dk.lığını dörtlü flaşörleri de açık bırakarak bir mağazaya girip çıktım. Arabayı çalıştırdım, yolda giderken bir farkettim ki devir göstergesi çalışmıyor, 0'da sabit hareketsiz duruyor. Ancak arabanın çalışmasında, yürüyüşünde bir problem yok. Hemen arabayı sağa çekip stop ettim, iPhone'u USB'den çıkardım. Bir kaç kez aracı çalıştırdım- stop ettim -çalıştırdım. İlk çalışmada devir göstergesi ve diğer göstergeler her zamanki gibi selam veriyor (sona kadar gidip geliyor) ancak daha sonra devir göstergesi hiç hareketsiz kalıyordu. Neyse dedim devam ettim, arabayı parkettim. Yaklaşık 1 saat sonra döndüğümde ise her şey eski halinde dönmüştü, bir kaç kez stop edip tekrar çalıştırdım hala çalışıyor. Ancak içime bir kurt düştü , yine de sevise bir göstersem mi acaba ? iPhone'u daha önce de USB'den bağlamıştım, bu sefer farklı olarak yaptığım tek şey araba park halinde iken ve 4'lü flaşörler açıkken USB'ye bağlı halde unutup daha sonra da o halde çalıştırmak oldu. Bir ilgisi var mı acaba ? Henüz 1900 km'deki aracımda böyle bir sorunla karşılaşmak çok moralimi bozdu  madd
aracı çalıştırdığınızda eger ki selamlamayı beklemeden hareket ederseniz bir sonraki çalıştırdığınızda devir göstergesi yerinden kıpırdamıyor benim başıma 3-4 kere geldi ve sebebin bu olduğunu anladım deneyip test edebilirsiniz...
[/quote]
Bunu bende bilmiyordum teşekkürler sn.scremm  thnxx

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hazır izindeyken dayanamadım servise gittim, arıza kaydı bile çıkmadı, geçici birseydir dediler, gitmisken de su meşhur sinyal güncellemesini de yaptılar

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devir gostergesinin bir sure calismamasi durumu bende de oldu.Ardindan araci saga cektim durdurup tekrar calistirdim ama yine ayni sekilde calismadi.15 dk sonra bir markete girdim birseyler aldim araca donup tekrar calistirdigimda gosterge calismaya basladi.O gunden sonra hic tekrar etmedi.

tesla273

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugun basima geldi benim de hemen bu konuyu buldum.. farkli olarak usb bellek takmistim cikardim hersey normalde dondu usb bellek takiliyken tekrar denedim hersey yolundaydi... anladigim kadariyla devir saatine elektrik gitniyordu hicbir isik yoktu cunku carsamba servis zamani gelmisti zaten bi soyleyelim bakalim... keyifli pazarlar