devir düşünce ses

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2003 astra g,rölantide hafif dalgalanma yapıyor aracın sesinden anlaşılıyor ama rahatsız edici değil.son zamanlarda rölanti 800 devir /dk nın altına düşünce sol taraftan şanzıman tarafından kesik kesikk tırrr tırrr diye ses geliyor,bu ses gaz pedalından bile hissediliyor.Az gaz verince ses kayboluyor.şanzımandan geldiğinden şüpheleniyorum..nedendir acaba,buradan bu şekilde ses tarifiyle arıza tespiti olmayacağını biliyorum ama resmen mahrumiyet bölgesindeyim,ecotec kapağını yerine takamayan ustalar var burda.onlara göstermek istemiyorum aracımı..

Son düzenleme:

CHoCo_16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gri olan opeli istanbul kağıthaneden aldım geldirken petrol ofisinden benzin aldım adamlar kaçak benzinmi okatanı düşük benzinmi ne koymuşlar bursaya gelirken yolda 100 110 ile gelirken ayağımı gazdan kestiğimde yada boşa attığımda araba 800 devirin altına düşüp istop ediyordu ve silkeliyordu bursaya geldim ayağım gazda ara gaz verevere çok sevdiğim bi abime götürdüm aracın boğaz kelebeği kirlenmiş ve erg valfi kurum tutmuş kelebeği temizledi erg valfinide temizledi taktı arada sırada yine aynısını yapıo bi kaç ayda bi seninde dediğin gibi 800 devirin altına düşüo bazen istop bile edio bijon anahtarı ile erg valfine çok hafif bir şekilde tıklattınmı araba çalışırken rolanti yerine gelio erg valfi içindeki kurumu döküo istersen sende bi dene belki ondan olabilir.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarifiniz volan sesine işaret.

Ben de volanttan şüpheleniyorum.vites geçişlerinde,yada kavramada belirgin bir sorun yok Emre Bey,durup durup tırr tırr tırr diye sarsıntılı ses yapıyor..

masraf hakkında bir fikriniz var mı peki_? debriyaj balatası ve volant değişecek gibi duruyor.çok para tutmasa bari:confused::confused::confused::confused:

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gri olan opeli istanbul kağıthaneden aldım geldirken petrol ofisinden benzin aldım adamlar kaçak benzinmi okatanı düşük benzinmi ne koymuşlar bursaya gelirken yolda 100 110 ile gelirken ayağımı gazdan kestiğimde yada boşa attığımda araba 800 devirin altına düşüp istop ediyordu ve silkeliyordu bursaya geldim ayağım gazda ara gaz verevere çok sevdiğim bi abime götürdüm aracın boğaz kelebeği kirlenmiş ve erg valfi kurum tutmuş kelebeği temizledi erg valfinide temizledi taktı arada sırada yine aynısını yapıo bi kaç ayda bi seninde dediğin gibi 800 devirin altına düşüo bazen istop bile edio bijon anahtarı ile erg valfine çok hafif bir şekilde tıklattınmı araba çalışırken rolanti yerine gelio erg valfi içindeki kurumu döküo istersen sende bi dene belki ondan olabilir.
yok dostum benm araç benzinde de yapıyor lpgde de...ses sol önden teker tarafından geiyor..şanzıman da orda ya_?