Depodan Gelen Ses - Almanya Şikayet !...

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Depodan Gelen Ses - Almanya Şikayet !...

eski opellerin kesinlikle daha kaliteli olduğunu düşünüyorum en sorunlu modelleri vectra b astra g yazılmış.vectra b yi bilmem ama astra g 1999-2011 arasında hergün kullanıldı 296 binde satıldı ve en ufak bir sorun yaşamadım gerçekten 1 tane bile sorunla karşılaşmadım hala da arada eski arabamı özlerim 2011 model arabamda dalga sesi olsun cosmolardaki deri plastik sesi olsun kapı kollarındaki plastik parça sesleri olsun radyonun oradan gelen tıkırtı sesleri olsun falan bunlar sadece ses problemleri kaliper değişimi ki allahtan bunu hallettiler ama amortisörlerde şuan bir problem olduğunu düşünüyorum A/S aracımda 1 kez vites geçmedi yani sonuç olarak ilk arabamdan sonra gözüm kapalı gittim aldım ama tam beklentilerimi karşılayamadı.donanım estetik ne kadar mükemmel de olsa bu tür şeyler can sıkıyor ha bundan sonra gözüm kapalı hayatta almam

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben görüşlerinze katılmıyorum. J Kasa bu güne kadar üretilmiş en kaliteli araçlardan, Bundan önceki araçların bir çoğunda bu kadar konfor ve detay yoktu. Astra J'nin mühendisliği öyle yabana atılacak bir mühendislik değil. Bakın açık yüreklilikle söylüyorum herşeyi bir yana bırakın tasarlarken sileceklerin camı en çok nasıl siler diye arabanın silgeçlerinin iki yana yaslanıp kapanmasını bile hesap etmişler, Astra J hem oldukça estetik bir o kadar da kaliteli, Bunu tüm araçlardan edindiğim bilgilerime itafen söylüyorum. Arabanın şurası kötü diyebileceğim hiç bir yeri yok gibi, Ben bu fiyata bu arabadan daha yüksek konfora sahip başka bir araç görmedim eğer görseydim kesinlikle onu alırdım. Araçlarınınız kıymetini bilin, şöyleki  bizim araçların boyası bile emin olun üst segment ve lüsk araçların boyasından eşdeğer kalitede, sadece boyası mı ? Jantından donanım seviyesine, yol tutuşundan, kullanım kolaylığına bunları aynı segmenteki tüm araçları çok uzun süre kullanmış biri olarak söylüyorum. reno megan 3 hacback'e binseniz, golf 5-6 binseniz yada audi a-3 binseniz ne demek istedğimi çok daha iyi anlayacaksınız, bizim j kasanın yanında tüm araçlar vasat kalır

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her arabada sıkıntı olabilir.bu gayer normaldir ama sanırım sıkıntı opelin servislerinden kaynaklı.servislerde görünür ölçüde ilgisiz.görünür ölçüde para düşkünü.sorun çözmekte yetersiz kalıyorlar.GM nin servislerini denetlemesi gerekiyor.şikayet sitelerine bakın agzınız açık okurunuz opelle ilgili şikayetleri.tabiki her markada var ama bu opelde çok fazla görünüyor.eğer servisler adam gibi olsaydi depodan gelen sesler için şimdiye kadar binlerce kişi servise gitti.onlarla ilgili adam gibi bir rapor yazarlardı fabrikaya.ama ne gezer.dalgakıran tak yolla.öğrenmişler bir çözüm.hangi servis adam gibi fabrikaya müşteri şikayet raporu yazabiliyor?hiçbiri.herkes aman arayı bozmayim havasında.bu şekilde yürümez bu iş..

NiyO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servis kotu olabilir ama j kasalar sorunsuz. Gayet guzel ve sorunsuz

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar araçların sorunsuzluk seviyelerini ancak kaliteli ve meşhur kurumların yıllardır yaptıkları tarafsız değerlendirmelere göre anlayabiliriz, bizim 1 adet araçla yaşadığımız kişisel tecrübelerimizi aynı modelin onbinlercesine genelleme yapmak hata olur.

Misal 2007 de sıfır km Corolla almıştım ve o araçta yaşadığım tıkırtı, frenlerin tutmaması, dayanıksız boya aksamı, silinen iç plastik boyaları, yol tutuş, değişmeyen vitesler, silikleşen cd çalar ekranı, potluk yapan döşemeler, soğukta zor çalışan motor vs vs ile yola çıkıp "Toyota nın arabaları çok sorunlu, bir daha hayatta Toyota almam" dersem bu sadece beni bağlar.

Bu memnuniyetsizliklerde bizim geçmiş yıllara nazaran her geçen gün sanal platformda bilgi paylaşmamızın ve araçları gereğinden fazla dinlememizin de etkisi büyük; 93 de alıp 2005 e kadar kullanılan Tempra aracımız alecek en güzel anlarımızı yaşadığımız aracımız oldu, hiç yolda kalmadık ağır masraflar da yaşamadık ama 2003-2004 ve sonrasında artan forumlara baktıktan sonra Tempra gözümde yol tutmayan, içinde tıkırtıdan konuşulamayan, işçiliği zayıf majı zayıf bir araç haline gelmişti..

yanci05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar merhaba benim aracın deposundan da ses geliyordu servise gittim sorunumu bildirdim. fabrikaya bildirip bana geri dönüş yapacaklarını söylediler daha sonra aradılar garanti kapsamından ilave dalga kıran takılacağını söylediler ilave dalga kıran takıldı ama sorunum çözülmedi servisi tekrar aradım sorunun çözülmediğini söyledim başka yapılabilecek bir şey olmadığını söylediler. fabrikanın numarasını istedim orayla görüştüm onlardan da farklı bir cevap almadım almanyadaki fabrikaya sorunumu ileteceklerini söylediler bana bir gelişme olursa döneceklerini söylediler 26/02/2012 günü yurt dışına mail attım bu konuyu yazarak sorunumu dile getirdim oradan daha henüz dönüş olmadı arkadaşlar aldığımız arabalar öyle 10-15 milyarlık arabalar değil verdiğimiz paraya göre bu tür sorunlarla karşılaşmamamız lazım eğer bu türde bir sorun varsa bunu da opelin çözmesi lazım bu ayıp opelin bir ayıbıdır herhangi bir marka arabada böyle bir sorun daha önce hiç duymadım mesela toyotada 2007-2008 modellerinde bir sorun vardı arabalarını geri çağırıp fabrikasyon bir hatayı düzeltmişlerdir opelinde bu şekilde davranması gerekir ama görünen o ki opelin hiç umurunda bile değil ama biz kullanıcılar yılmadan bu sorun üzerinde birlik olursak bizde sesimizi opele duyurmuş oluruz bence çok rahatsız edici bir ses verdiğimiz para karşısında böyle basit bir depo sesinden dolayı kendimizce sesi gidermek için çözümler aramamamız lazım opelin bu sorunu gidermesi gerekir.2008 modellerde böyle bir sorun yok depo mantığı aynıysa bizim kullandıklarımızdada olmaması lazım

yanci05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar merhaba ben opel almanyaya böyle bir yazı gönderdim posta yoluyla iadeli tahütlü
                                                       Sayın Opel  Firması  Yetkilileri

֖ncelikle dünya çapında bir araba ürettiğiniz için sizlere  minnettarlığımı sunmak isterim.Bir opel araba kullanıcısıyım 2012  kasım ayında opel astra sedan modeli ****PDEA******* şase numaralı A13DTE****** motor numarası olan  bir araba satın aldım, araç deposundaki yakıt belirli bir seviyeye indiğinde depodaki yakıt çalkantı ses seviyesi  beni rahatsız etmektedir. Bu şikayetimi  Türkiye Ankara opis yetkili servisine götürdüm  yetkili servis yakıt deposuna ilave dalga kıran aparatı taktı. Bu durum ses seviyesini biraz indirdi fakat ses halen rahatsız seviyededir. Yapmış olduğum  araştırmalar sonucunda 2010 yılından itibaren birçok  opel  dizel araçta aynı şikayetlerin olduğunu tespit ettim . kanaatimce bu sorun fabrikasyon bir promlem  (2008,2009)modellerde böyle bir sorunla karşılaşanlar olmamış  
    Siz değerli opel yetkilileri bu bir nevi  şikayeti dikkate alıp  şahsımın en kısa zamanda bu sorunun çözümü hakkında bilgilendirilmesini isterim . Sayğılarımla

g.yanci@hotmail.com  

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence mesajınızdaki motor ve şaşi numaralarınızı hemen gizleyiniz...

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracım 2012 hb sport dizel ve kardeşimde geçen ay 2013 sedan sport dizel aldı.iki astra kullanıcısıyız ve sedanda bu depodan gelen ses daha fazla sanki bagajda bişeyler sağa sola çarpıyomuş gibi.servise gittik ve aldığımız cevap;
opel artık bununla ilgili işlem yapmama kararı aldı ve herhangi bir işlem uygulanmıyor.ve sedanlarda eğer motor tarafından tıkırtı duyuyorsanız mutlaka servise gidip kabloları kontrol ettirip sabitlettirin.bence astralar sorunlu ve opel sorunları çözmüyor

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ze623 link' Alıntı:
benim aracım 2012 hb sport dizel ve kardeşimde geçen ay 2013 sedan sport dizel aldı.iki astra kullanıcısıyız ve sedanda bu depodan gelen ses daha fazla sanki bagajda bişeyler sağa sola çarpıyomuş gibi.servise gittik ve aldığımız cevap;
opel artık bununla ilgili işlem yapmama kararı aldı ve herhangi bir işlem uygulanmıyor.ve sedanlarda eğer motor tarafından tıkırtı duyuyorsanız mutlaka servise gidip kabloları kontrol ettirip sabitlettirin.bence astralar sorunlu ve opel sorunları çözmüyor

kesinlikle haklısınız... bende bu yüzden aracımı satma noktasına geldim... servislere geleni sallayın mı deniyor bilmiyorum... bi ilgizlik, bi tavır... ben aracımın bana ilerde büyük masraflar açmasından korkuyorum.... ve buda bu servis anlayışıyla olmaz.... şu an aracımın borcu var..ona rağmen satmayı düşünüyorum... bi daha mı? kesinlikle opel almam...