depoda uzun süre benzin bekletmek

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımın benzin deposu devamlı full dür lpg de kullanıyorum ve ilk çalıştırmalarda eksilen benzini her ay derhel tamamlıyorum sanırım bu durum sakıncalıymış uzun süre depoda bekleyen benzin motora zarar veriyormuş fikirlerinizi ve konu hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim beni korkuttular bundan sonra az az benzin alacağım, işin kötüsü gözüm de hep ibrede full olmazsa canım sıkılıyor alısacağım sanırım...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende sürekli depo da benzin bulundururum ve özellikle bu benzin katkılarından atarım içine çünkü uzun süre depoda kalan benzin özelliğini yitiriyor ve belli zamanlar da ise benzin bitene kadar da benzin de kullanırım. Fazla duran benzin zaman içinde özellikle yazın sulanır.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana söylenen de özelliğini yitiren benzinın motora çok büyük zararlar verdiği kol çıksrtmlara kadar gidebiliyormuş bu sorun, ben de oktan artttırıcı alayım bari ayrıca budan sonra çeyrek depo üstünde de benzin bulundurmayacağım artık, arabaya da haybeye yük zaten 80 LT

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kol çıkartmayla yakıtın alakası yok. Yağ deseler mantıklı olurdu. Uzun süre bekleyen benzinde ateşleme olmaz. Sadece bu kadar. Depoya ya yeni yakıt eklersiniz, araç biraz vuruntulu çalışır ya da depo boşaltılır yerine yeni yakıt koyarsınız sıkıntısız çalışır motor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bana söylenen de özelliğini yitiren benzinın motora çok büyük zararlar verdiği kol çıksrtmlara kadar gidebiliyormuş bu sorun, ben de oktan artttırıcı alayım bari ayrıca budan sonra çeyrek depo üstünde de benzin bulundurmayacağım artık, arabaya da haybeye yük zaten 80 LT

Benzinden kol çıkmaz. İçin rahat olsun. Sadece işte depoda benzin sulanır biraz zor çalışma işte enjektör de pislik filan olayları olur. Onun içinde ben katkı kullanıyorum. Durduk yere başımıza iş açmayalım diye. Sadece 50 TL benzin bana bir yıldan fazla gidiyor. Araç tek nokta olduğu için öyle ısınmaya filan gerek kalmadan direk gaza geçiyor. Bu yüzden elli TL benzin yetiyor arkadaşlar yanlış anlamasın diye açıklayayım dedim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kol çıkartmayla yakıtın alakası yok. Yağ deseler mantıklı olurdu. Uzun süre bekleyen benzinde ateşleme olmaz. Sadece bu kadar. Depoya ya yeni yakıt eklersiniz, araç biraz vuruntulu çalışır ya da depo boşaltılır yerine yeni yakıt koyarsınız sıkıntısız çalışır motor.
araba yüksek süratlerde fakire düşerse kol çıkarabilir kardeşim

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinden kol çıkmaz. İçin rahat olsun. Sadece işte depoda benzin sulanır biraz zor çalışma işte enjektör de pislik filan olayları olur. Onun içinde ben katkı kullanıyorum. Durduk yere başımıza iş açmayalım diye. Sadece 50 TL benzin bana bir yıldan fazla gidiyor. Araç tek nokta olduğu için öyle ısınmaya filan gerek kalmadan direk gaza geçiyor. Bu yüzden elli TL benzin yetiyor arkadaşlar yanlış anlamasın diye açıklayayım dedim.
Nadir Bey aracına yazılım yaptıranlar afr saati taktırır hava yakıt karışımını olçmek sağlıklı ortamı yakalamak için siz yüksek süratlerde aracınızı kullanırken araç fakire düşerse benzini yakamazsa kol çıkarır

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sende hep 50 liralık benzin alanlardansın demek Nadir Abi.

Aynen öyle kardeşim. O bile aracın içinde suya dönüyor sorma. Tek nokta aracın en çok bu özelliğini seviyorum zaten. :D birde istediğim zaman LPG ile çalıştırma şansım var. İlla benzinle çalışması gerekmiyor.