Depo Kapağı ve yakıt sarfiyatı

tarik2506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir problemim var. Astra Classic III depo kapağı tutmuyor. Yani yerine tam oturmuyor. Acaba aracımın çok yakıt tüketmesinin sebeplerinden biri olabilir mi? Şehir içi 20 km de göstergedeki iki çentik arasında (yakıt göstergesi) yakıt tüketiyor. Depo kapağı kilidini değiştireceğim. Acaba başka yapmam gereken bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

tarik2506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar yakiyor benim ortalama 6.7

ortalama 8.9-9.0 gibi rakamlar... Bir tuhaflık var ama erzurumdaki sevis de pek doyurucu değil. Söylediğim gibi yakıt göstergesindeki iki çizgi arası 20-25 km de gidiyor. ibre gözümün önünde an be an kayıyor. O kaydıkça benim de şaftım kayıyor:)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tüketim değeri için bu şekildeki bir hesaplama yanlıştır. Deponu fulle, 100 km gittikten sonra aynı yerde tekrar fulle o zaman daha sağlıklı bir değerlendirme yaparız. Ama şu an depoyu fulleyemem (akaryakıt fiyatları ortada) dersen depo kapağını sök çıkar, depo ağzını yakıt kaçırmayacak bir şekilde kapat ibrenin hareketini bir de öyle dene. (bu işlemi daha önceleri ölçüme başladığın zaman yakıt ibresi nerdeyse yine aynı yerdeyken yapmalısın)

tarik2506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüketim değeri için bu şekildeki bir hesaplama yanlıştır. Deponu fulle, 100 km gittikten sonra aynı yerde tekrar fulle o zaman daha sağlıklı bir değerlendirme yaparız. Ama şu an depoyu fulleyemem (akaryakıt fiyatları ortada) dersen depo kapağını sök çıkar, depo ağzını yakıt kaçırmayacak bir şekilde kapat ibrenin hareketini bir de öyle dene. (bu işlemi daha önceleri ölçüme başladığın zaman yakıt ibresi nerdeyse yine aynı yerdeyken yapmalısın)

Öneriniz için teşekkürler... Olmazsa artık öyle yaparız

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biliyorsunuzki PEtrol ürünlerinin uçuculuk değerleri vardır, Ve yakıtlarımızda uçucudur, depo kapağı açık olduğu sürece deponuzdaki yakıtın yakıcı kısmı bir miktar uçacaktır, dolayısıyla yakıt tüketiminiz artacaktır.

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
1.3 cdti ların 7.5 den fazla yakması imkansız desem yanlış olmaz heralde :S