Denizli OTOMAT'ta yaşanan sıkıntı..

inceoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denizli'de yetkili servis olan Opel Otomat'a aracıma Cruise Control taktırmak üzere gittim. ilk gün araca takılamayacağını ertesi gün içinse daha detaylı bir bakım için randevu aldım. fakat ertesi gün 3-4 saatlik uğraşın sonunda yine takılamayacağı söylendi ve Cruise Control için geldiğime dair gerekli servise giriş belgeleri bana verildi.
Ama olay burada son bulmuyor. araç servisten çıktıktan 10 - 12 km. sonra direksiyonda ağırlaşma (lastik havasının inik olması gibi) meydana geldi. stop ettim 4-5 kere bunu tekrarladıktan sonra ağırlaşma geçti. Ve, rezistans düğmesinin sürekli açık olması, benzin olmasına rağmen benzin yokmuş gibi "erişim" yazısı gibi sorunlar peydah oldu. neticede tekrar OTOMAT yetkili servise gittim ve uzun uğraşlar sonunda (yapılan işlemler nedir hala bana bildirilmedi.) sorun ortadan kalktı. bu sorunlardan sonra 135 km kadar yol yaptım ve direksiyonda yine bir ağırlaşma meydana geldi. Fakat bana OTOMAT servise ne şikayetle geldiğimi, neler yapıldığına dair hiç bir belge döküman vermedi. Defalarca görüşmelerimiz sonuçsuz kaldı ve vermeyeceklerini söylediler! bende avukatımı devreye sokarak adli işlemleri başlatacağım.

Yetkili servislerde bu ve benzeri sorun yaşayan oldu mu hiç? Yaşanmamış olsa bile, niçin yetkili servis bana yaptığı işlemler üzerine bir form vermez? şimdi işkilleniyorum ve artık aracımdan iyice soğudum.

Bilgi - önerisi olan lütfen paylaşsın. Direksiyon ağırlaşması gibi ciddi bir sorundan sonra niçin Opel Yetkili servisi bana gerekli giriş ve çıkış formlarını vermez?

Lütfen bilgilerinizi paylaşın..
şimdiden teşekkürler arkadaşlar ..

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım opel serivisine ait bi özellik dil zten tum servisler oyledir aracı alırlar götürüler ne yaparlarsa yaparlar ister tamir etsinler ister bozsunlar kanun böle servisler için sen sen ol bidaha götürme yasal hakkını aramaya koyulmussun inslh.senı haklı bulurlar ama ugrasırsın...gecmiş olsun kardesim

Orhan tozun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denizli'de görev yapıyorum bende yıllık bakım için aracı Aydın Opelege özel servisi'ne götürdüm çünkü yetkili servslerde bir sürü gereksiz prosedür uygulanıyor artısı Tansu abi (Tansu Gürler) yi de daha önceden tanıyordum
Herneyse Aracın yıllık bakımı yapıldı rulmanlar rot başları değişti yağ gibi kayıyordu asfaltta harika oldu eve dönerken tam eve yaklaştım motor üzerinden sesler gelmeye başladı hemen kenara çektim dinledim sesin nerden geldiğine karar veremedim hemen aradım servisi tansu abi gece 12 de Aydın'dan Nazilli'ye geldi. Netice de gece yapılamayacak bi problem olduğunu ve servise çekmemiz gerektiğini söyledi
tekrar Aydın'a döndü ve aynı gecenin sabahı pazar sabahı tekrar geldi aracı birlikte çektik götürdük ve problemin triger kayışının bağlandığı makardan geldiğni anladık hallettik. araç yine aynı şekilde Maşşallah diyeyim yag gibi kayıyor 5. viteste 3000 devirdeki hızı 20 km/h arttı hersey tamam'da aracımızı emanet edeceğimiz servisi iyi tanımalıyız bence şeffaf olmalı sözünün arkasında durmalı yetkili servisleri tercih etmem o yüzden bilmiyorum isim vermekle yanlış mı yaptım ama çok çok teşekkür ediyorum Tansu abi'ye
nacizane
öneririm:)
saygılar...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomat mı.... Yetkili servisliği bırakmadılar,,, İptal edildi diye biliyorum......

Herkesin bi kuyruk acısı var sanırım.... Şimdi Denizlide SigmaTurk

Kardeşim Özel servise gidicen, başında durucan, sıkıştıracan, müdahale edicen,,,, afedersiniz parasını kazancam die bi yerimden kıvılcım çıkıyor akşama kadar.........:mad:

Temiz olcan dicen, yağlı yağlı Bej döşememe oturma dicen.... Uyaracaksın.... İşine mani olmadan, Vaktini saçma sorularla çalmadan başında durucan...Yoksa kendimi en çok sanayide keriz gibi hissediyorum... Özel servis en iyisi bence.....

Parçaları da kendim alırım... 10-20 TL ye taktırırım... Orijinal olucak, motor yağı v.s. ben alırım, sanayide bi ton dümen var, Castrol die koyuyo adam, içinden 10 liralık yağ çıkıo....

Paranla rezil olmak diye buna denir.. Rezil olmucan.....

Son düzenleme:

nvidiaa_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomat mı.... Yetkili servisliği bırakmadılar,,, İptal edildi diye biliyorum......

Herkesin bi kuyruk acısı var sanırım.... Şimdi Denizlide SigmaTurk

Kardeşim Özel servise gidicen, başında durucan, sıkıştıracan, müdahale edicen,,,, afedersiniz parasını kazancam die bi yerimden kıvılcım çıkıyor akşama kadar.........:mad:

Temiz olcan dicen, yağlı yağlı Bej döşememe oturma dicen.... Uyaracaksın.... İşine mani olmadan, Vaktini saçma sorularla çalmadan başında durucan...Yoksa kendimi en çok sanayide keriz gibi hissediyorum... Özel servis en iyisi bence.....

Parçaları da kendim alırım... 10-20 TL ye taktırırım... Orijinal olucak, motor yağı v.s. ben alırım, sanayide bi ton dümen var, Castrol die koyuyo adam, içinden 10 liralık yağ çıkıo....

Paranla rezil olmak diye buna denir.. Rezil olmucan.....

her ne kadar başında durmana surat yapsalarda arabanın işi bitene kadar bekliyorum :D

bu durum bütün servislerde aynı. adama arabanın sorununu anlatıyorum arıza vardım abim dio adam bana e bende biliyorum arızanın olduğunu.

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende şimdiki kullandığım opelimi denizliden aldım orada opel fani sanırsam o var ama pek bişeyden anladıklarını sanmıyorum cok sıradan bir yer aracınızı denizliden ısparta yada antalyaya getirin derim bence

HAKAN BOZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomat mı allah korusun. ben de denizli de orturuyorum,ben de bir takımsorunlar yaşadım özellikle bir usta ile .bir daha da gitmedim şimdi sigmatürk e gidiyorum memnunum.inşallah sorun çıkmaz

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denizlide özel servislerden önünden bile geçilmeyecek olan Çınar opel servisidir. şahsi görüşümce Etik ahlak konusunda snıfta kalan bir özel opel servisidir.
hiç gidilmemesi gereken gidilimiş ise de derhal terkedilmesi gereken bir özel opel servisidir.

realjackal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Denizli'den araç almak üzereyim. Aracı boya ve mekanik için gösterebileceğim bir yer önerebilir misiniz? boya için elkometeresi olan bir yer olmalı.