Delphi disk balata

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Serviste orjinal değiştirdim 3 sene önce falan hala ara ara ses var. Orjinallerin ses yaptığını biliyorum ancak bu ses fazla gibi dedim servise gittim. Serviste sanırım düzeltme yaptılar ses gider gibi oldu ancak 3. senesinde tekrar başladı. Garantisi varken de orjinal balatalar frene basıldığında ses yapıyordu hatta bazı sıfır H kasa alan arkadaşlar yan sanayi ile değiştirdi hemen. Servisler de ücretsiz değiştirdi. Sanırım bu değişimlerde delphi takıldı ve o zaman takanlar memnunlardı. Fiyat çok iyi ustam bence değişir..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Delphi balata için deneyimlerimi aktarayım her ne kadar eski konu olsada :)

Hem corsad küçük tip ön hemde corsa e büyük tip ön frenlerde delphi balata ve orjinal disk kullandım. Orj. balataya göre yumuşak bir balata bunu pedalı ezdiğinizde anlıyorsunuz ve bu yumuşaklık frende olumsuz etki etti. Bu yüzden ben bütçeyi biraz daha zorlayıp hep orj. kullanıyorum.

ahmetgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Delphi ön balata disk siparişi verdim. Ses yapma gibi bir durum olur mu delphide?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sert balata ses yapabiliyor ama fren yaparken uzun mesafede şişme yapmaz yumuşak balata ses yapmaz sert frende 2 . Frende ayağınızda fren şişer tutmaz soğuyana kadar her ikisininde artı ve eksileri vardır

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
TRW aldım hem ön, arka disk hemde balataları aşırı memnunum biraz pahalıdır fakat emin olun pişman olmazsınız kullandığım araç 2.5 v6 omega sadece fren ile duruyorum malesef otomatik olduğu için acayip memnunum bence değişiyorken en iyisi ile değiştirin BOSCH yada TRW alın tam takım alın ön arka disk ve balata kafanız rahat olsun.

ahmetgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TRW aldım hem ön, arka disk hemde balataları aşırı memnunum biraz pahalıdır fakat emin olun pişman olmazsınız kullandığım araç 2.5 v6 omega sadece fren ile duruyorum malesef otomatik olduğu için acayip memnunum bence değişiyorken en iyisi ile değiştirin BOSCH yada TRW alın tam takım alın ön arka disk ve balata kafanız rahat olsun.
TRW kullandım daha önce bende çok memnun kaldım hem ses yapmadı hem frenlemesi iyidi.. Hem disk hem balata alacağım için TRW fiyatı yüksek kalıyor. Disk farklı balata farklı marka almayı tavsiye etmiyorlar o yüzden ikisinide tek markadan bakıyorum. Bosch fiyatı da uygun sorunsuz mudur ses vs. gibi bir problem olmaz mı?