değiştirdiğim krank devir sensörü hata veriyo.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sensörü değiştirdim arkadaş hala aynı arıza devam ediyo.

servis de uğraşmamak için beyinde(ecu) problem var diyo. ama bi ara gel bakarız dio.

eğer sensör arızalı olsaydı arıza lambası sürekli olarak yanar arac 4500 deviri gecmez dio.

arıza lambası aracı calıştırırken yanıp sönüyo şu anda. yolda giderken sorun yok 4500 devirde kesilme yok.

marşa bastığım anda vuruntu sesi geliyo ve egzoz manifoldundan patlatma yapıyo.

tech 2 de arıza motor rpm sensorü yok yazıyo. acaba arıza başka bi yerdemi?

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda hava debimetresi varsa o parçayı da mümkünse deneyin. evet çok saçma olabilir ama, hava debimetresinin iç elektronik devresi ile krank devir sensörünün irtibatlı çalışma durumu var. bunu hemen hemen hiçbir ustaya veya servise kabul ettiremeyebilirsin. ama şu var ki ben bu senin sorununun aynısını yaşadım. bana da hep senin dediğini dediler, krank devir sensörü değişti sonuç değişmedi. devir 4500 ü geçmez dedikleri egzantrik sensörünün arızasında olur ezbere konuşuyorlar sana. ben sebebini bir yıl boyunca araştırdım. kablo tesisatını inceledim, temassızlık sorunu falan yoktu. arabanın blok elektronik devre şemasını buldum, inceledim. bu sensörle alakalı olan, yani birbirine bağlantısı olan tüm parçaları denedim. tüm parçaları derken zaaten debimetre ile birlikte 2 ya da üç parça birbirine elektriksel olarak bağlı. sonunda tesadüfi bir deneme ile sorun hava debimetresinde çıktı.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acık hava filitreside kullanıyorum ondan da olabilrmi?

cok saol tamer abim ya hemen caresine bakıcam.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
filtre ile alakası yokk elektrik tesisatı veya rpm sensörü dür zaten motor çalışmadan bakarsan cihaz ile bu arıza kodu veriyor sinyal gelmediği için motoru çalıştır kendisi siler arızayı beyin

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
filtre ile alakası yokk elektrik tesisatı veya rpm sensörü dür zaten motor çalışmadan bakarsan cihaz ile bu arıza kodu veriyor sinyal gelmediği için motoru çalıştır kendisi siler arızayı beyin
evt motor calısırken bakılması gerek vectra a larda oldugu gıbı

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesaj eskilerden kalmış ancak cevap vermek isterim
aynı probleme sahiptim, aracın krank devir sensörü değişmesine ağmen ecu da hata veriyordu.
gittiğim opel özel servisi araca yeni bir yazılım yükledi, yüklerkende yazılımın hangi hatarı düzelltiği yazıyordu.
bunların arasında krank devir sensörü de vardı.
yeni yazılımdan sonra hata çözüldü.
saygılar

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesaj eskilerden kalmış ancak cevap vermek isterim
aynı probleme sahiptim, aracın krank devir sensörü değişmesine ağmen ecu da hata veriyordu.
gittiğim opel özel servisi araca yeni bir yazılım yükledi, yüklerkende yazılımın hangi hatarı düzelltiği yazıyordu.
bunların arasında krank devir sensörü de vardı.
yeni yazılımdan sonra hata çözüldü.
saygılar

Ecu hata veriyorderken arıza lambası sürekli yanıyormuydu. Krank devir sensörünün değişmesine gerek yokmuymuş.

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demek ki sorun yazılımsal abi de krank devir sensörünü değiştirdikten sonra yeniden yazılım yüklemek garip

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ecu hata veriyorderken arıza lambası sürekli yanıyormuydu. Krank devir sensörünün değişmesine gerek yokmuymuş.

ecu hata verirken arıza lambası yanmıyordu, sadece tech 2 de görünüyordu
zaten sonradan öğrendiğim kadarı ile krank mili sensörü arızalı olsa arabanın çalışması mümkün değilmiş.
boşuna para verdik..

IRONER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar ben de 10 gündür motor stop etmesi problemiyle uğraştım en son krank devir sensörü değişti şimdilik düzeldi gibi bakalaım