Debriyajin bosalmasi?? (vectra b)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debrıyaj bılyasıdan kacırıyorsa masraflı cıkar sökulmusken baskı balatada degısır 700 ytl ye patlar toplam

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj bilyan arızalı yada fren hidroliğinden alır yağı sistem yağı eksik fren yağı haznende yağ seviyesi eksikse dot 4 koyarak sorunu çözebilirsin ve debriyaj merkezindende havasını almalılar eğer tekrarlarsa şanzuman inecek debriyaj bilyen değişecek geçmiş olsun bu arabanın sana ikazı devam edersen yolda kalacaksın bilgine

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırsam üst merkez arızalı..icindeki lastikler şişiyo ve pedal takılı kalıyo altta....

MrSoul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj bilyan arızalı yada fren hidroliğinden alır yağı sistem yağı eksik fren yağı haznende yağ seviyesi eksikse dot 4 koyarak sorunu çözebilirsin ve debriyaj merkezindende havasını almalılar eğer tekrarlarsa şanzuman inecek debriyaj bilyen değişecek geçmiş olsun bu arabanın sana ikazı devam edersen yolda kalacaksın bilgine

dedigin gibi debriyaj bilyasi arizalanmis.. halbuki onu 3-4 ay once degistirmistim serviste.. baski balata ve bilya degismisti..

MrSoul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisten aracimi ilk aldigimda debriyaj ust merkei degismis sekilde aldim.. 10-15 dk deneme surusu yaptigimda ayni sorun devam ediyordu debriyaj bosalmaya basliyordu yani.. ertesi sabah tekrar servise verdim bu kez sanzimani indirdiler debriyaj alt merkezini yani debriyaj bilyasini degistirdiler.. su anda bir sorun kalmadi duzeldi ama bana 420 ytl ye maloldu bunun sadece 150 si iscilik ve bilya icin de 225 yazdilar gerisi yag ve temizlik vs vs..

aoguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar, dun basima gelen bir olay.. Bodrum'dan Yalova'ya dogru yola ciktim 50 km kadar yol gittikten sonra debriyaja bastigimda bostu sanki teli kopmus falan hicbirsey yok gibi.. Bir kac defa bas cek yapip pompalayinca duzeldi. 15-20 km kadar boyle gittim fakat bi noktadan sonra debriyaji pompalamakta fayda etmedi tamamen bosaldi. Yol yardimini cagirdim c.tesi gunu ve saat 21,00 falan.. Baktilar birsey bulamadilar kacak yok patlak yok hidrolikte eksilme yok vs vs.. en sonunda hava yapmis dediler havasini aldilar duzeldi. Bu sekilde 50 km kadar gittim ve otobanda bi baktim yine debriyaj yok. Mecburen 650 km lik yolu bu sekilde debriyajsiz geldim.. Cunku opel servisini aradigimda tamir isinin p.tesi gunune kalacagini soylediler.

Simdi ariza nedir tam olarak belli degil yarin servise sokup ogrenmis olacagim. Daha once basina boyle bir olay gelmis arkadas varmi acaba? Eger varsa sorun neydi ve ne gibi bir masraf cikardi maliyet acisindan.. Bu konuda tecrubesi yada bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim.

Servise girmeden once en azindan bilgi sahibi olayim istiyorum.. Cunku yol yardimi aldigimda gelen usta ariza debriyaj merkezinde olabilir ve masrafi 1 milyari gecer dedi. Netten biraz arastirdim debriyaj merkezi 250-300 ytl arasi satiliyor.
Aracim 1997 model Vectra 2.0 GLS

arkadaşım aynısı 1 ay önce bende de oldu. şöyleki sabahları vitese çok zor geçiyordu havanın sıcak olmasına rağmen. ustaya götürdüm şanzıman yağını değiştirdi biraz düzeldi ama 4 gün sonra yine aynı şey oldu ver gördüm ki debriyaj boşalıyordu artık anladık debriyaj üst merkezi yani pedalın altındaki merkezmiş sorun. sonra götürdüm 150 liraya onu değiştirdim çok güzel oldu. derken abim aldı arabayı 15 gündür o kullanıyodu bukezde onda debriyaj boşalmış pompalama filan faydasız onda da alt merkezden demiş servis. galiba alt merkez görevini gören bilayalardanmış. obilyayo 210 ytl ye değiştirdikten sonra sorun düzeldi. bikaçgün yine boşalmış ama abim servise sorduğunda o bikaç gün sonra geçer kendi havasını alır pompaladıkça demiş şimdi sorun yok. yani ortalama 350 ytl ile hallolur her iki merkezi değiştirsen bile.

cmsvk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar, dun basima gelen bir olay.. Bodrum'dan Yalova'ya dogru yola ciktim 50 km kadar yol gittikten sonra debriyaja bastigimda bostu sanki teli kopmus falan hicbirsey yok gibi.. Bir kac defa bas cek yapip pompalayinca duzeldi. 15-20 km kadar boyle gittim fakat bi noktadan sonra debriyaji pompalamakta fayda etmedi tamamen bosaldi. Yol yardimini cagirdim c.tesi gunu ve saat 21,00 falan.. Baktilar birsey bulamadilar kacak yok patlak yok hidrolikte eksilme yok vs vs.. en sonunda hava yapmis dediler havasini aldilar duzeldi. Bu sekilde 50 km kadar gittim ve otobanda bi baktim yine debriyaj yok. Mecburen 650 km lik yolu bu sekilde debriyajsiz geldim.. Cunku opel servisini aradigimda tamir isinin p.tesi gunune kalacagini soylediler.

Simdi ariza nedir tam olarak belli degil yarin servise sokup ogrenmis olacagim. Daha once basina boyle bir olay gelmis arkadas varmi acaba? Eger varsa sorun neydi ve ne gibi bir masraf cikardi maliyet acisindan.. Bu konuda tecrubesi yada bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim.

Servise girmeden once en azindan bilgi sahibi olayim istiyorum.. Cunku yol yardimi aldigimda gelen usta ariza debriyaj merkezinde olabilir ve masrafi 1 milyari gecer dedi. Netten biraz arastirdim debriyaj merkezi 250-300 ytl arasi satiliyor.
Aracim 1997 model Vectra 2.0 GLS

abi hava vardır onu aldır derim

Son düzenleme: