Debriyajı bırakınca arkadan gelen tak sesi

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,hayırlı ramazanlar.
Anlatması biraz zor ama anlatayım biraz;ayağımı debriyajdan hızlı çekince arkadan tak diye bir ses geliyor,öyle herkesin farkedip de bu ses ne ya diyeceği türden bişey değil,sadece ben farkediyorum araç sahibi olarak.Ayağımı yavaş çekince bazen yapıyor.Biraz araştırdım,diferansiyel takozundan,diferansiyel boşluğundan,dişlilerden,şafttan vb. kaynaklanabileceğini okudum.
Sorun ne olabilir?Cevaplarınız için şimdiden teşekürler.
Araç Astra H 2004.

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,hayırlı ramazanlar.
Anlatması biraz zor ama anlatayım biraz;ayağımı debriyajdan hızlı çekince arkadan tak diye bir ses geliyor,öyle herkesin farkedip de bu ses ne ya diyeceği türden bişey değil,sadece ben farkediyorum araç sahibi olarak.Ayağımı yavaş çekince bazen yapıyor.Biraz araştırdım,diferansiyel takozundan,diferansiyel boşluğundan,dişlilerden,şafttan vb. kaynaklanabileceğini okudum.
Sorun ne olabilir?Cevaplarınız için şimdiden teşekürler.
Araç Astra H 2004.
sayın hocam saydıklarının hepsi aracın ön kısmında yani motor kısmında şafta zaten yok arabanda dediğin sesi duymadan burda yardımcı olunabiliceğini sanmıyorum ki arkadan öyle tak diye bir ses yapıcak bişi yok aracınızda sert kalkışlarda bir yere göstermenizde fayda var

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın bagajında sabitlenmemiş bir eşya olabilirmi? Kriko v.b. Bagjınızın içindeki eşyaları ve ekipmanları özellikle metal olanları kontrol etmenizi tavsiye ederim öncelikle. Çünkü sizin aracınız önden çekişli meajda yazdıklarınız arkadan itişli otolarda olur sizin aracın bütün aktarma organları ön taraftadır.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bendede çukurlara girince arkadan tak tuk diye sesler geliyordu her bindiğimde dinledim kriko felan dedim krikoyu stepneyi söktüm bagajda ne varsa boşalttım en sonunda arka cam ile pandozit arasında boşluk var çukura girince pandozit havaya kalkıyor ve ses yapıyordu bende araya lastik tarzı bişey sıkıştırdım ve geçti.şimdi sizin sorunda buy olabilir ayağınızı debriyajdan hızlı çekince boşluk,sabitlenmemiş malzeme v.s. varsa bir yere çarpıyordur. yoksa debriyajın arka tarafla hiç alakası yok.belki ses önden geliyordur.iyi dinlemek lazım.

LASTHERO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde 2 ay önce "0" aldığım aracımda özellikle sağa sola dönüşlerde(1. vites), debriyajı biraz sert çekince, kasislerde ince bir tak sesi çıkarıtyor sanki bagajda birşeyler sağa sola çarpıyormuş gibi ama bagaj boşkende oluyor. Deli olacağım bir türlü sesin nereden geldiğini anlayamadım servise götürüp baktıracağım artık.