Debriyajdan gelen uğultu

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama 10 gün önce volant baskı balata seti komple değişti dün akşamdan buyana debriyajdan ayağımı kaldırdığım zaman hafif şekilde uğultu sesi gelmeye başladı. Motor soğukken hiçbişe yok ısınmaya başlayınca seste başlıyor. pazartesi günü götüreceğim tekrar ama aklıma takıldı bu ses nerden geliyor olabilir ki?

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösteremedim hiç vaktim olmadı sadece telefon ettim baskı balata alışana kadar yapar sonra keser dediler ama hiçte inanmadım doğrusu.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boştayken debriyaja bastığınızda ve debriyajdan ayağınızı çektiğinizde ses değişiyor mu?

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bastığımda ses yok ama ara sıra vites atacağım zamanda şahit oluyorum bu sese. Vites atıyormuş gibi topuzu çektiğimde aynı sesin kısık versiyonu duyuluyor.

Araç boştayken sesi duymak çok kolay ama dediğim gibi sadece ısınınca yapıyor soğukken hiç bişe yok

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilyadan yapıyor ihtimali çok büyük.Bilya bozuksa vites boştayken debriyaja bastığınızda ve debriyajdan ayağınızı çektiğinizde ses değişir.

mert_combo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilyadan yapıyor ihtimali çok büyük.Bilya bozuksa vites boştayken debriyaja bastığınızda ve debriyajdan ayağınızı çektiğinizde ses değişir.

aynen öyle hocam debriyaja bastığımda ses kesiliyor bıraktığımda acayip sesler duyulmaya başlıyor.