Debriyaj Sorunu ve Hassasiyeti

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim komple baskı balata kendin alıp taktırırsan 350-450 arası değişir,serviste güncel 650 tl ama anlayamadığım şu benım aracımdada performans debriyaj var aynı sekılde en ufak kaldırmada alıyor araç gidiyor fakat bunu ben bilerek yaptırdım kalkıslarda,yokuslarda gayet avantajlı bi durum bence neden bu kadar can sıktın ki alısamadınmı daaha

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canımı sıkan nokta hadi kavramasına alıştım diyelim öğrenmekten kaynaklı sanıyorum debriyaja vites geçişlerinde yumşak basıyorum ve basen sonuna kadar basamıyorum (aynı şeyi diğer 2 aracımızda da yapıyordum ve sıkıntı çıkmıyordu) biraz yukarda kalıyor ve o hayattan soğutan cart sesi çıkıyor. Tek sorunum böyle kullanıma bağlı şeyler değil. Kalkıştan sonra debriyajın sabit kaldığı sürece sanki biri arabayı bilerek sallıyormuş gibi titriyor. Fakat debriyajı sürekli hareket ettirerek kaldırınca sorun yok. Bu balatada var bişeyler yani sadece aşağıda kavraması değil sorunum. Bu yüzden bu kadar kafayı taktım. Böyle önemli parçlaarda servis dışına pek güvenemiyorum 650lirayı gözden çıkartıcam artık. Teşekkür ederim yardımcı olan herkese

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kartal oto sanayide-baskı,balata. 400 tl işcilik dahil orjinal ile değiştirmiştim ben,istersen yardımcı olabilirim.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canımı sıkan nokta hadi kavramasına alıştım diyelim öğrenmekten kaynaklı sanıyorum debriyaja vites geçişlerinde yumşak basıyorum ve basen sonuna kadar basamıyorum (aynı şeyi diğer 2 aracımızda da yapıyordum ve sıkıntı çıkmıyordu) biraz yukarda kalıyor ve o hayattan soğutan cart sesi çıkıyor. Tek sorunum böyle kullanıma bağlı şeyler değil. Kalkıştan sonra debriyajın sabit kaldığı sürece sanki biri arabayı bilerek sallıyormuş gibi titriyor. Fakat debriyajı sürekli hareket ettirerek kaldırınca sorun yok. Bu balatada var bişeyler yani sadece aşağıda kavraması değil sorunum. Bu yüzden bu kadar kafayı taktım. Böyle önemli parçlaarda servis dışına pek güvenemiyorum 650lirayı gözden çıkartıcam artık. Teşekkür ederim yardımcı olan herkese

haklısın kardeşim alıskanlık meselesi birazda baskı balata için servise kaçmana gerek yok parçacıdan parçanı alırsın güzel bir ustaya taktırırsın kar etmiş olursun durduk yere bayılma o kadar :)

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balata sorunlu değilse eğer durum normal gibi.Tam basarak değiştirin vitesi ve bunu alışkanlık haline getirin.Benim aracımda bitmek üzere yukarıda kavrıyor ve vites değiştirirken tam basmasam bile değişir.Yani basma ve kavrama yukarılarda.Km az olduğunu düşünürsek sizin araçta sorun yok.Tabi beklemeye bağlı bozulma olmadıysa

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kartal oto sanayide-baskı,balata. 400 tl işcilik dahil orjinal ile değiştirmiştim ben,istersen yardımcı olabilirim.

teşekkür ederim yardımınız için biraz para biriktirmem gerekiyor sizin debriyajınız nasıl? aşağıda mı kavrıyor değiştirdiğiniz halde yoksa normal mi?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:53 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:52 ----------

haklısın kardeşim alıskanlık meselesi birazda baskı balata için servise kaçmana gerek yok parçacıdan parçanı alırsın güzel bir ustaya taktırırsın kar etmiş olursun durduk yere bayılma o kadar :)

aracıma kıyamıyorum aslında o yüzden servis daha mantıklı geliyor tanıdık ustada yok o yüzden ama arada 200 lira gibi bi fark var azda değil

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:53 ----------

Baskı balata sorunlu değilse eğer durum normal gibi.Tam basarak değiştirin vitesi ve bunu alışkanlık haline getirin.Benim aracımda bitmek üzere yukarıda kavrıyor ve vites değiştirirken tam basmasam bile değişir.Yani basma ve kavrama yukarılarda.Km az olduğunu düşünürsek sizin araçta sorun yok.Tabi beklemeye bağlı bozulma olmadıysa

tek sorunum az basmakla çıkarttığı ses değil debriyajın durumuna göre sabitse titriyor hızlı çekersem hopluyor yavaş çekersem devir fırlıyor çok hassaslaştı. Baskı balatanın şişmesi ve eğilmesi gibi problemlerde oluyormuş garaj araçlarında. Muhtemelen böyle bi sorun oldu ve balatayı değiştirme yolu gözüktü

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=61410]Astrag2005[/MENTION] hayir,kavrama noktasi degismemisti.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi