debriyaj pedalından gelen sesin ısınmayla ilişkisi?

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, herkes gibi benimde aracımından debriyaj pedalına bastığımda tınlama sesi geliyor.Forum da bu konu tartışılmış gördüğüm kadarı ile kesin bir sonuç yok.Servise gittiğimde herzamanki gibi usta sesi duyamadı birşey yok dedi.Çünkü ses herzaman gelmiyor.Sizinkilerde nasıl bilmiyorum ama benim aracımda özellikle güneşli havalarda aracım güneş altında kaldıktan sonra ses çok yoğun olarak duyuluyor neredeyse pedala her bastığımda.Ancak serin havalarda ve aracım gölgede park halindeyken ses çoğu zaman gelmiyor.o yüzden Aracı 1-2 saat güneşte bekletip servise o şekilde götürmeyi planlıyorum :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: debriyaj pedalından gelen sesin ısınmayla ilişkisi?

bende duyulan sesten çok debriyaja basınca içinde bir yay atıyor gibi oluyordu gerçek dolmabahçe servise götürdüm direk tamam biliyoruz dediler ve yağladılar 2 aydır hiç birşey yok

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
bende duyulan sesten çok debriyaja basınca içinde bir yay atıyor gibi oluyordu gerçek dolmabahçe servise götürdüm direk tamam biliyoruz dediler ve yağladılar 2 aydır hiç birşey yok
yani benimde tınlama dediğim şey o sanki yağ atma sesi gibi ama bu sıcakta daha çok oluyor.Ne ilgisi var acaba?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıcakla ilgi kurmamıştım ama benimde uzun süre bekledikten sonra oluyordu yani akşamdan sabaha bazen geliyordu ve ilk basışta yani genelde aracı çalıştırırken geliyor ve sonra kesiliyordu sürekli devam etmiyordu ilk basışta geliyor sonra düzeliyordu

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadece yağlama mı yapıldı serviste ? öyleyse ses tamamen kesildi mi?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

debriyaj pedalı sökülüp yağlandı demişlerdi belki geçici çözümdür ama 2 aydır yok

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

hipokratim link' Alıntı:
Merhabalar, herkes gibi benimde aracımından debriyaj pedalına bastığımda tınlama sesi geliyor.Forum da bu konu tartışılmış gördüğüm kadarı ile kesin bir sonuç yok.Servise gittiğimde herzamanki gibi usta sesi duyamadı birşey yok dedi.Çünkü ses herzaman gelmiyor.Sizinkilerde nasıl bilmiyorum ama benim aracımda özellikle güneşli havalarda aracım güneş altında kaldıktan sonra ses çok yoğun olarak duyuluyor neredeyse pedala her bastığımda.Ancak serin havalarda ve aracım gölgede park halindeyken ses çoğu zaman gelmiyor.o yüzden Aracı 1-2 saat güneşte bekletip servise o şekilde götürmeyi planlıyorum :)

öncelikle geçmiş olsun. Benim sizin probleminizde dikkatimi çeken GüNEŞTE KALINCA kısmı oldu. Benim aracımda güneşte kalınca geç çalışıyo! Acaba güneşin bu arabalara billmediğimiz bi yan etkisi mi var?

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisinizi değiştirin arkadaşlar. Ankara'da Opis'e tam 4 sefer gittim ikisinde yağladılar, ikisinde tespit edemediler. Opak'a gittim forumda tavsiye üzerine, debriyaj telini yeniden konumlandırdılar 8 aydır tık yok. Uzun ve zahmetli bir iş, servis de biliyor usta da sorun olduğunu fakat uğraşmak istemeyip yağlayıp postalıyorlar müşteriyi. Herkesin gittiği servisi değil sakin servisi tercih edin benden tavsiye. Hele tınlama gibi bir sorunu tespit edemedim diyen servise bir daha sakın uğramayın.

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet ilk mesaji yazdigimda yaz aylari idi ve gunes altinda kalan aracimdan debriyaja ilk bastigimda gelen tinlama sesi havalarin sogumasi ile birlikte kayboldu.Sizi bilmem ama benim aracimda kesinlikle gunes altinda isinmayla artan bir debriyaj pedal sesi var

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
ben dolmabahçe servisine gittiğimde ilk söylediğim konuydu. daha önceki arabamda makasa girerken debriyaj teli koptuğu için en rahatsız olduğum konuydu. serviste yağladıklarını söylediler ama ses şuan sürtünme sesi gibi. ayrıca o günden sonra özellikle 1.vitese alırken ve zaman zamanda 2.ye alırken vites geçişlerinde problem başladı. aksilik olmazsa c.tesi dolmabahçe servisine tekrar gidicem olduğu gibi baştan yerleştirsinler diye

debriyajın mı var derdin var :)