debriyaj pedalı

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj pedalına basınca gırrrrc diye bir ses geliyor. her vites değşiminde bunu yapıyor. Acaba arıza nedir?

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buyuk ıhtımalle debrıyaj telı sokup durumu ıyıyse yaglayın deyılse degırstırın onemlı oldugu kadar pahalı bır parca deyıl 20tl olmalı kolay gelsın ısallah cozulur

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaz tatilinde baston kiliti fazla kaldırdığım için pedal yere düşmüştü. kaputu açıp demir çubuğu yerine taktım. Gördüğüm kadarıyla tel değil demir bir aksam vardı. Bu nasıl yağlanır ki.

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmayın yanlış olmus ozaman orenmış oldum astra tellı deyıl.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli bişey değildir. debriyaja eğil bak. orda ki yay felan gıcırdıyordur. çünkü hidrolik olması lazım bizim arabalar..

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli bişey değildir. debriyaja eğil bak. orda ki yay felan gıcırdıyordur. çünkü hidrolik olması lazım bizim arabalar..
evet dediğin gibi hidrolik yharın ilk işim eğilip bakmak olacak. belki de şu pas giderici ve yağlayıcı sprey işe yarar(3m)

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 97 tigra da da vites degisirken hafif metal surtunmesi sesi geliyordu. usta arabayi yukari aldi ve bu sprey yaglayicilardan spreyledi tam vites kolunun hareket noktasini ve hic ses kalmadi...