Debriyaj Pedali

tako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum
ben hafta sonu yolculuk yaptım yolda giderken sakin kullanımda saatte 70 80 km hızla biraz camları acmak istedik acınca bi uğultulu bi ses geldi camları kapayıncada uğultu devam etti ve bi iki dakika sürdü daha sonra araba yolda gitmez oldu gaza bassamda hızlanmadı durmak istediğimde frene basdım ama önce yavaşlamadı biraz zaman gecince durdu aklıma fren hidroliğini kopardık yada balataları yaktık dedim arabayı kenara cektim gerçektende balatalardan koku geliyordu lafı uzatmayalım usta cağırdık baktı arka kanpanayı söktük frene bas dedi bastım balata sıkıyor fakat bırakmıyordu fren kullanmadan sevise götürdük hafta sonu olduğu için arabayı dükkana koyup bıraktık ertesi gün arabayı eniştem aldı yapmışlardı fren hidrolik merkezini yapmışlar 50 ytl vermiş arabayı bana getirince biraz gezelim dedim ama oda ne debriyaj sertleşmişti frenler iyi ama debriyaj sert acaba bu neden kaynaklanır daha önce çok yumuşaktı vites gecişlerinde sorun yok hatta 1. fitese bile rahat geçiyor ama sert neden kaynaklanır arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim bide debriyajın sert olması hangi soruna neden olur ne yapmam gerekiyor şimdiden hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için sağolun:sorry: :sorry: :sorry:

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı dicem ama aracın çekisi nasıl sorun varmı çekisinde?

tako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı dicem ama aracın çekisi nasıl sorun varmı çekisinde?
aracın çekişi güzel bastımı fırlıyor devirlenmesi falan güzel gerçi fazla hız yapan biriside değilim genelde sakin kullanırım

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence siz frensiz arabanın psikolojisiyle debriyajı farkında olmadan zorlamış olabilirsiniz. bundan dolayı sertleşmiş olabilir.. bu bi ihtimal sadece...

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kere setleştiyse baskı balatayı değiştirmeden yumuşayacağını sanmıyorum...

tako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar debriyajı sert haliyle uzun süre kullanımda zararı olurmu şuan bütcem uygun değil değiştirmeye zararı olursa ne gibi zararlar olur

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj hidrolikle çalışıyosa merkez bakımı yapılınca hidrolik havası filan almışlardır. belki daha önceden debriyaj pedalında hava vardı az bi miktar basınç az olduğundan yumuşak olabilir