debriyaj pedali basılı kalıyor.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar...
şirketin volvo s40 25000 deki 2009 model aracı izmirde debriyajı basılı kalarak yolda kalmış. özel servise çekmişler edebriyaj volant alt üst merkez vs bişeyler deyip 900 küsür fiyat çekmişler. 1 günde veririz demişler. bne birde yetkili servise gösterin dedim. araç hareket etmiş yetkili servise sorunsuz gitmişler. yetkili serviste 1500 ile 3000 arası demiş. bende dedim aracı bi şekilde istanbula getirelim. hiç olmazsa problem olursa geri götürmek kolay olur ve böylece ihale bana kaldı. yarın akşam yada çarşamba sabah izmire gidip aracı alıcam. uçağa binemiyorum, feribot bandırmadan otobüs yada direkt otobüsle gideceğim sanırım:( Benim tahminim en basiti paspas takılıyor:) 900 bana kalır:) hidrolik kaçağı var desem pedal tekrar ayakla çekince yerine geliyormuş ama arada tekrar basılı kalıyormuş. 600 km yol. yada bandırmaya kadar getireceğim ordan feribota atlayıp minimum riskle döneceğim.
ustaların fikrini almak isterim. ne gibi tehlikeler yaratabilir bu durum.
minimum debriyaj kullanımı ile geleceğim. 80 100 giderken 5 e takarken pedal basılı kalsa geride gelmese sanırım araç boşa geçmiş olur değilmi. viteste kalmaz. çünkü kalırsa sağa çekip yavaşlarken ya vitesi sertçe pedalsiz boşa alacağım yada silkeleyerek stop edecek. bakalım neler olacak. tavsiyeleriniz varsa yazınız:)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta soyle bısey benım pug 306 da aynı sorun vardı pedala basınca tık dıye bı ses gleıp takılı kalıyordu onun debrıyaj telı yaylı mekanızmaydı o bozulmus sansıma bı arkdstan cıkma bulmustum ama yenısıde 200 250 tl arası bıseydı eger kı tellı ıse debrıyaj oda yapıyor olabılır...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj hidrolik ama pedal illaki bir yay benzeri birşeyle geri geliyor. belki o yaydanda olabilir ama servis hemen 900 ü kitlemiş. belkide doğru söylüyorlar ama istanbulda baktırmak şart. dediğim gibi pedal hidrolik ile geri gelmiyorsa basit mekanik bir arızada olabilir. dürüst usta lazım sonuçta...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bı arkdasnı felan bu o pedala bassın sende pedalın oldugu kısma yat bı bak bakalım orda yay var mı o mu takılıo ufacık bısıde sıkışmıs olabılır sonucta bı bak derım...

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
alt üst merkez bozuk olabilir belki 900 e çıkmasada öyle bedavaya da kurtaramazsın :)

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj sisteminde hava olabilir, yolda kalma tehliken var

Son düzenleme:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın sabah gidiyorum aracı almaya. burdan feribotla bandırma ordan bi arkadaşı alıp izmirden aracı alacağız. sonra bandırma feribota kadar 2 araç arka arkaya ufak ufak geleceğiz bakalım. istanbulda çözeceğiz sorunuda izmir bandırma arası 300 km kadarsorun çıkarmasın yeter... araçta gaziemirde volcar volvo servisteymiş. haritadan araştırıyorum harı harıl:)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi mutlaka yanında birini götür ne olur ne olmaz. fikrimce yolda kalabilirsin 900 yerine 2000 olabilir ozaman 900 üstünü sen tamamlarsın :)

ctokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benimde başıma gelmişti önceden ve paspas değildi sorun :D Yaklaşık 700 civarı bir şey tutmuştu dikkat edin yolda kalabilirsiniz...