Debimetre

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar debimetre bozulmuştu.Bayada bir hata kodu veriyordu debimetreyle alakalı.Yan sanayi almak istemedim güvenemediğimden bir tane çıkma orjinal aldım.Takmadan evvelde akü kutup başını söküp bekledim hata kodları silinsin diye birde aldığım malzemeyi baya kirliydi malum 2.el güzelce temizledim.Parçayı taktıktan sonra arıza lambası söndü arabanın çalışması düzene girdi.2 gün kullandıktan sonra arıza kodu varmı diye baktım P0130 ve P0100 hata kodları çıktı.Oksijen sensörü ve debimetre hatası gözüküyor.
Fakat arıza lambası yanmıyor herşey normal.Acaba aldığım debimetrede sorun olabilirmi yada araç lpg de çalıştığındanmı bu kodlar çıkar.Yorumlarınıza teşekkürler şimdiden

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar debimetre bozulmuştu.Bayada bir hata kodu veriyordu debimetreyle alakalı.Yan sanayi almak istemedim güvenemediğimden bir tane çıkma orjinal aldım.Takmadan evvelde akü kutup başını söküp bekledim hata kodları silinsin diye birde aldığım malzemeyi baya kirliydi malum 2.el güzelce temizledim.Parçayı taktıktan sonra arıza lambası söndü arabanın çalışması düzene girdi.2 gün kullandıktan sonra arıza kodu varmı diye baktım P0130 ve P0100 hata kodları çıktı.Oksijen sensörü ve debimetre hatası gözüküyor.
Fakat arıza lambası yanmıyor herşey normal.Acaba aldığım debimetrede sorun olabilirmi yada araç lpg de çalıştığındanmı bu kodlar çıkar.Yorumlarınıza teşekkürler şimdiden

bütün hataları bir daha silin ve sonrasında 20-30 km benzinle kullanın daha sonra lpg ye geçin derim

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu debimetre denen parça motorun neresinde oluyor ?
zamanla kirlenen ve temizlenmesi gereken bi parça ise kontrol edeyim.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu debimetre denen parça motorun neresinde oluyor ?
zamanla kirlenen ve temizlenmesi gereken bi parça ise kontrol edeyim.

Sanırım hava filtresine giren boru üstünde olur..
Sadece alkol veya contact cleaner ile temizlenmesi (dokunulmadan) öneriliyor..

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım hava filtresine giren boru üstünde olur..
Sadece alkol veya contact cleaner ile temizlenmesi (dokunulmadan) öneriliyor..
Doğru dediğiniz,iki boru arasında.Temizliğide iç sensör kısmı kaba tozu alındıktan sonra en iyi alkolle temizleniyor

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:22 ----------

bütün hataları bir daha silin ve sonrasında 20-30 km benzinle kullanın daha sonra lpg ye geçin derim
Akü söküp birdaha deniyeyim benzinde biraz bindikten sonra tekrar bakarım hata kodu varmı diye.Benim merak ettiğim lpg malum arabanın normal değerlerine etki yapar acaba bu hata kodları lpgdenmi kaynaklanır.Onun dışında dediğim gibi arıza lambasıda yanmıyor değiştirdikten sonra gidişide normal

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru dediğiniz,iki boru arasında.Temizliğide iç sensör kısmı kaba tozu alındıktan sonra en iyi alkolle temizleniyor

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:22 ----------

Akü söküp birdaha deniyeyim benzinde biraz bindikten sonra tekrar bakarım hata kodu varmı diye.Benim merak ettiğim lpg malum arabanın normal değerlerine etki yapar acaba bu hata kodları lpgdenmi kaynaklanır.Onun dışında dediğim gibi arıza lambasıda yanmıyor değiştirdikten sonra gidişide normal

hata kodlarınıza bakmadım nedir diye ama bir süre benzinde binmek ve sorunsuz hale getirdikten sonra lpgye geçmek daha iyi

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Kutup başlarını sökmeniz bişey ifade etmiyor pek. hafızada genede kalıyor. kendi aracımdan dolayı biliyorum. Lamba yanmamasının sebebi değişmişsin sıkıntılı parça değil. hafızada kalmasıda malum hata kodunu sildirmemişsiniz ;)

hatayh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oksijen sensörü bende de arıza gösteriyordu. Ustaya değiştirelim dedim git orjinalini al takayım iki tur at gel yine hata verecek Lpg li araçlarda %90 hata kodu verir dedi. Bende sıkıntı olurmu dediğimde kefili benim cevabını duyunca önemsemiyorum artık.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arizali parcayi degistirmissiniz ariza lambasi sönmüs gayet normla fakat hata kod´u hafizada kalir bu´da normal ancak ariza devam ediyor anlamina gelmez sadece gecmise ait bilgi olarak durur okadar , bunuda tech2 yada diagnoza ile silersiniz basit . 20 lira civari silme parasi alirlar akü baslarinizi sökmekle gitmez, hatta ilk calistirmada anahtarli kisim ve motor isigi yanar calistirinca ikiside gider, fakat silme islemini yaptirdiktan sonra anahtarli kisim birdaha yanmaz calismaz sadece motor isigi yanar oda motor calistirdiktan sonra söner.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durum anlaşıldı arkadaşlar.Parçada büyük ihtrimal sağlam sorun olsa lamba yanardı zaten.Dediğiniz gibi cihazla sildirme yapmak lazım onuda hallederim gittiğimde servise.Birde her ihtimale karşı sildirdikten sonra biraz benzinde binmek faydalı olur dediğiniz gibi yani fabrika değerlerinde çalışsın biraz sonra lpg ye geçerim.Benzinde binememek malum.Tüm arkadaşlara teşekkür ederim