dava açaçağım avukat ve fikirlerinize ihtiyacım var

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
çoğunuzun bildiği gibi ben ankaradan bir vectra aldım.bunu alırken ankara şaşmaz da sanayide can opel servisine araçı götürüp chek-up yaptırdım .bunun karşılığında 70 lira ödedim.araçın motoruna baktılar bilgisayara bağladılar.herhangi birşey yok alabilirsiniz dediler.arabayı aldım geldim 4 bin lira yakın masraf ederek motor yaptırıyorum ben bu servise dava açsam kötü malı iyi dediniz kandırdınız diye sonuç ne olur sizce.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çoğunuzun bildiği gibi ben ankaradan bir vectra aldım.bunu alırken ankara şaşmaz da sanayide can opel servisine araçı götürüp chek-up yaptırdım .bunun karşılığında 70 lira ödedim.araçın motoruna baktılar bilgisayara bağladılar.herhangi birşey yok alabilirsiniz dediler.arabayı aldım geldim 4 bin lira yakın masraf ederek motor yaptırıyorum ben bu servise dava açsam kötü malı iyi dediniz kandırdınız diye sonuç ne olur sizce.

noter satışında görerek beğenerek isteyerek aldım yazar .
şaşmazda bu teste dair yazılı bir raporun varmı kolay gelsin

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Opelden servis raporu aldı iseniz ve oradaki yazılarda aracın ekpertizinde neleri kontrol ettikleri ve temiz raporu verdiklerine göre değişir örneğin. Amastorlere temiz, boyaya temiz, kaportaya temiz raporu vermişlerdir fakat motora hiç bir şey yazılmamış ise sorun moturda ise bir sonuç alacağınız sanmam fakat temiz raporu verdikleri parcada sorun çıkmış ise tüketici haklarına gönül rahatlı ile başvurabilirsiniz.

MİRZA791

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim kadarıyla arıza tespit cihazıyla baktıklarında arıza kaydı göremez ise servis motor iyi diye rapor veriyor. öyle detaylıca bi kontrol olduğunu zannetmiyorum
çünkü ekspertiz raporun da da aynen şöyle yazar: "arıza kaydına rastlanılmamıştır"

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza sonradan meydana gelmiştir deyip sıyrılma sansları çok büyük, sonuçta motor da bir makine ,kimse ne zaman arıza yapacagını öngöremez....

serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kompresyon larını eğer ölçtüler ve sana bir rapor verdilerse tüketici haklarından birseyler cıkartabilirsin ama bunun için faturası elinde olması şart ordada bu içeriklerin yazması şart.çok gecmiş olsun

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Kızgınlığınızı anlarım ama sizin talep ettiğiniz şey GARANTİ ye girer. Oysaki siz ekspertiz veya çekup yaptırtmışsınız.

hiçkimse tech2 cihazı bağlayıp cihazın gösterdiğine göre motorda değişen, hata veren bir parça yoktur vs. şeklinde verdiği rapor ile size bu motor yarın ölüp elinizde kalmaz garantisi vermez.

Yetkili satıcıların garantili 2.el satışları var ancak onlara dava açabilirsiniz. o da yazılı garanti veriyorsa yani, bizim sözümüz senettir abi ye gene bişey yapamazsınız.

ben boşuna masraf etmeyin sinirlerinizi de yıpratmayın. Size bu motor kazığını atan satıcıdan başka bi suçlu yok, onu da yukarıda yazıldığı gibi görüp beğenerek aldığınız için hukuksal olarak suçlayamazsınız.

Geçmiş olsun,

İçinde bulunduğumuz durumda GARANTİ kapsamındaki sıfır araçlarının davalarını bile kazanamayan araç sahiplerini de internette çok okudum.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
bende birşey olmayacağını tahmin etmiştim zaten sadece aklıma geldi sordum.benim kast ettiğim tech 2 cihazı ile yapılan kontrolden ziyade adam bunun motor kapağını açıp bakıyormu bu araba ufluyormu anormal bir ses varmı üfleme varmı diye bakıyormu bakıyor usta adamsa bunu anlar birader bu motor ufluyor der veya uflemiyorsa demez bu adam ufleyen motora iyi dedi diye ben taktım kafayı adama satıcı zaten ayrı bir terbiyesiz onu ve servisi en yuce makam olan allaha havale ediyorum verdiğim paranın hayrını görmezler inşallah