Daha Önce Katalitik Değiştiren Veya İptal Eden ?

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben hem Tigra da hem Calibra da iptal ettirdim.. Ne düzde ne yokuşda bi performans kaybı yaşamadım.. Aksine aracın devirlenmesi daha iyi oluyor.. Yakıta olumsuz bir etkisini kesinlikle görmedim.. Aracın sesi güzelleşti diye fazla basıp yaktırırsan katalizör iptalinin bunda bi suçu olmaz. Tek dez avantajın emisyon oranı bozulur.. Oda iptal edilmiş hali ile bile piyasadaki araçalrın % 60 ından daha iyidir.

Yokuşta performans kaybı yaşamasının mantığınıda anlamadım..

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emisyon 2 seneye kalmaz kanunlaşacak ve ozamanda kat iptal edenler taktırmaya uğraşacak bence elinizdekinden olmayın
bakın sensör sorunludur vs servise gidin

xLdream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bıldıgım kadarıyla daha dogrusu bı ustanın anlattıgı kadarıyla katalızor yanmayan yakıtı yakarak atmaya yarıyor yakıt çiğ yanmasını engellıyor kı buda hem az yakıt tuketımı hemde performans arttırmaya yarıyor.

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanmayan yakıt geri dönüp silindirlerde yanmıyor,katalizör araç çalışırken zaten alev topu gibi oluyor ve silindirde yanmayan çiğ yakıt orada yanıp çevreye zararlı gaz olarak değil normal yanmış gaz olarak atılıyor,benimde eski aracımda dağılmıştı ve fiyatıda çok pahalı olduğu için eksozun içinden komple boşaltıp kat sız olarak kullanmıştım,vatandaş haklı kardeşim kim ne derse desin,kanun çıkarmakla olmuyor bu işler sadece,eğer avrupa bunu zorunlu tutuyorsa o zaman fiyatlandırmasınıda ona göre yapacak,çevreyi düşündüklerine ben pek inanmıyorum,öyle olsa bedava fiyatına yakın bir fiyattan piyasada olması sağlanırdı,en dandik ithal katalizör 1200 civarından başlıyor ve aracına göre 4bin e kadar çıkıyor,bumu çevre korumak için teşvik yöntemi,ver 4bin çevre koru dersen adama adamda sana içinde başka birşeyler der,dürüst vatandaş çevreyi düşünecek,sen kanun çıkarıp düşünmeyene ceza diyeceksin ama minibüs,kamyon ve tırların hatta özel halk otobüslerinin dahi 10 numara yağ yakarak yollarda dolaşacak,bunu gören polisler adamları durdurmayacak bile ve sonra dürüst vatandaştan çevre korumak için kat. tak diyeceksin,mantık arıyorum ama hala daha bulamadım,bulabilen varsa buyursun...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yanmayan yakıt geri dönüp silindirlerde yanmıyor,katalizör araç çalışırken zaten alev topu gibi oluyor ve silindirde yanmayan çiğ yakıt orada yanıp çevreye zararlı gaz olarak değil normal yanmış gaz olarak atılıyor,benimde eski aracımda dağılmıştı ve fiyatıda çok pahalı olduğu için eksozun içinden komple boşaltıp kat sız olarak kullanmıştım,vatandaş haklı kardeşim kim ne derse desin,kanun çıkarmakla olmuyor bu işler sadece,eğer avrupa bunu zorunlu tutuyorsa o zaman fiyatlandırmasınıda ona göre yapacak,çevreyi düşündüklerine ben pek inanmıyorum,öyle olsa bedava fiyatına yakın bir fiyattan piyasada olması sağlanırdı,en dandik ithal katalizör 1200 civarından başlıyor ve aracına göre 4bin e kadar çıkıyor,bumu çevre korumak için teşvik yöntemi,ver 4bin çevre koru dersen adama adamda sana içinde başka birşeyler der,dürüst vatandaş çevreyi düşünecek,sen kanun çıkarıp düşünmeyene ceza diyeceksin ama minibüs,kamyon ve tırların hatta özel halk otobüslerinin dahi 10 numara yağ yakarak yollarda dolaşacak,bunu gören polisler adamları durdurmayacak bile ve sonra dürüst vatandaştan çevre korumak için kat. tak diyeceksin,mantık arıyorum ama hala daha bulamadım,bulabilen varsa buyursun...

Çevreyi her zaman vatandaş düşünmek zorunda değil aynı fikirdeyim. Sürekli vatandaş verici olmaması gerek. Eğer ki çevre düşünülüyor ile LPG teşvik edilip fiyatının şu anda 1 ile 1.5 YTL olması gerek ki çevre temiz olsun ;) vatandaş cebinin derdin de çevre ise çokta tın... demek zorunda...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Katalizör dediğiniz cihazın içindeki materyeller pahalı nasıl ucuz olabilsin ki, hurdası bile 150-250tlymiş. Bunun yaptırımla olur bir tarafı yok kültür meselesi hem halk olarak çoluk çocuğa çok meraklıyızdır hemde onlara nasıl bir gelecek bıraktığımız umurumuzda bile değildir ki en aşağı 10 yıllık bi araca 800tllik bir parça takmak pahalı gelir

Katalitik konvertörün görevi motordan çıkan çevreye zararlı sera gazlarını karbondioksit,nitrojen,oksijen ve suya çevirmektir bu arada. Yanmayan yakıtı motora geri yollayan EGR valfi. Hazır konusu açılmışken dizel partikül fiktreside (DPF) yanma esnasında oluşan mikrometre çapındaki partikülleri tutmaktırki insanların ciğerlerine gitmesin.

Son düzenleme: