Daha önce de açtım ama sonuç çıkmadı tekrar: KORNA saçmalığı

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlara alışma konusunda sıkıntı yok ikiside sürekli kullandığım araçlar doblonunda geri vitesi 5in altında. Ama gün içinde trafiğin işin stresi yorgunluğu pek öyle alışkanlık filan dinlemiyor. Arabayla gezmeye çıkınca problem yokda bi iş halletmek için trafikteysen kornanın yerini düşünecek halin kalmıyor;)

birde araca alışmaktan bahsetmişsinde sen hala ehliyetsiz trafiğe çıkıyormusun ya :D
İstanbulda Çokta Olmasada Cıkıyorum yalan Yok :D

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçları türkler dizayn etseydi korna hem ortada hem kocaman hemde acayip gürültülü bişey olurdu. ama unutmayalım ki avrupalı insancık kornaya sadece yanlışlıkla basar :) ve neredeyse hiç ihtiyaç duymaz.dolayısı ile bu tarz dizayn detaylarında ülkeler , kültürler , kanunlar hep göz önünde bulundurulur.unutmayalım ki korna yalnızca bizim milli bir geleneğimiz olmuştur. basarız basarız basarıııızz..........

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Yanılıyorsunuz bir çok airbagli arabada korna ortada. ;)

Mesela örnek ver alican. öyleyse yapın ozaman...

Ayrıca
Magazin basını gibi şu mesajşların başından sonundan alıntı yapmayın.
Buna cevap yazacak dahi bişey yok ortada çünkü devamında. "Ben görmedim hiç varsada dikkatimden kaçmış." yazıyor ve devam ediyor. Orada kesin bi yargı yok.

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
focusun kornası ortada göbekte olması lazım ve toyata yaris vardı bende polo clasııcte ortada gobekteydı öyle hatırlıyorum bır cok aracta göbekte degıl dogrudur ama manevra yaparken bende kornaya basmaya ıhtıyac duyuldugunda zorlanıyorum ama fazlada gerek duyulcak bırsey degıl

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca
Buna cevap yazacak dahi bişey yok ortada çünkü devamında. "Ben görmedim hiç varsada dikkatimden kaçmış." yazıyor ve devam ediyor. Orada kesin bi yargı yok.
astra h da ortada..

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca

Ben koskoca opel fabrikasının yapamadığı birşeyi opelime uygulayamam ama örneğin fiat dobloya uygulamış. Yada honda civice uygulamış.Diyeceksiniz ki onlarda tam ortada değil alt tarafta korna işareti. Ama ben direksonun tam ortasına bastığımda çalıyor. Buton ortada olmayabilir ama ortaya bastığımda çalacak şekilde ayarlanabilir. Sanırım bu konudan şikayetçi olan arkadaşlarda korna butonu illa direksiyonun tam ortasında olsun demiyorlar. Sadece korna çalmak istediğimde direksiyonun orta göbeğine basıyım korna çalsın yeter. Buton ister sağda olsun ister altta ister tavanda.

Ayrıca zaten mesajınız yukarda görünüyor neden tamamından alıntı yapıp görüntü kirliliği yaratayım ki? Zaten bende dikkatinizden kaçtığını belirterek yazdım o mesajı. Ters bir şekilde cevap yazmış olsam tamamda. Gayet sakin normal bir cevap vermişim bu kadar agresif bir tavır takınmanın ne manası var.

Daha sakin cevap vermenizi beklerdim. Saygılar..

Son düzenleme:

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ercan kardeş sana şöyle bir çözüm önerebilirim. kornanın kablosu direksiyon milinden geçiyordur. ordan bi paralel kablo alıp istediğin yere butonu yerleştirebilirsin. orjinal bişey olsun diyorsan soldaki sinyal kolunun cruise controllüsünü alıp cruise kontrol tuşlarına bağlayabilirsin. sadece aklıma gelen bir örnek. bu sadece senin hayal gücüne kalmış .iş bi butona ve iki kabloyu uzatmaya bakar.
dediğine katılıyorum . direksiyon çevirme esnasında basmak zor. ama adamlarda koyacak yer bulamamışlar. onlarada hak vermek lazım. ortada airbağ. sol sinyal kolunda cruise kontrol tuşları, sağ silecek kolunda yol bilgisayarı kontrol tuşları.. yani....
corsa yı da tam bilmediğim için daha da yorum yapmayayım. ama dediğim gibi küçük bi işlemle istediğin yere taşıyabilirsin.

Yok arkadaşlar ya, yer bulunmaz mı:) Banamda Fiat Marea var, kapağın altında butonlar, airbag kapağının istediğin yerinden bas ok.... çalıyor korna.... Gerçekten saçmalığın daniskası..... O mühendisleri sevgiyle anıyorum.....:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Dönüşlerde korna yerine çocuklar falan varsa Hişşşşşşşşşşşttttt!!!!! Leyyyyyyyyyyyynnnnn!!!!! falan diyorum yazlarıcam açıkken..... Ehuehu

Son düzenleme:

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeli protesto amaçlı gidip şahin direksiyonu taktıralım çıkanlarıda opele kargolayalım:D
vw lerde de korna airbag in altında ortasına bastığınız zmn çalıyor gayet güzel şekilde