Dacia Logan GTI :)

RIDVAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya şimdi yine baba parası muhabbetine başlamayalım.. :D
babamın bana üniversiteyi kazanmam halinde 8-9.000 liralık araç sözü vardı, kısmet olmadı alamadık.
bende şimdi Kadett yada 1303 s için imkan oluşturmaya çalışıyorum. altı üstü 3-4.000 tl

para nasıl kazanılır, nasıl harcanır gayet iyi biliyorum.
yeteri kadar hayat ve iş tecrübesi edindim.
karşımızdaki kişileri bilmeden hakkında yorum yapmayalım isterseniz.
bende sizin yazınızdan sizin "parayı kendisi zor kazanmış, geri kalan herkesi küçük görüp baba parasıyla yaşadığını düşünen" birisi olduğunuzu söyleyebilirmiyim?

bazı değerlendirmelerde bulunmak için de illa kendi paramızı kazanıp otomobil almamız gerekmediğini düşünüyorum.
edindiğim bilgileri, deneyimleri babam bana parayla almıyor, ben kendim araştırıp öğreniyorum ;)
Dacia'nın da nasıl bir otomobil olduğunu anlayacak birisi olduğumu düşünüyorum.

neyse,
arkadaş "ben bu arabayı beğeniyorum, geri kalan önemli değil" dese sorun yok.
ama "binmeden ön yargıyla bakıyorlar" gibi yazı yazmasına karşı öyle bir cevap verme gereği duydum. arabaya bindim, yorumumu yapıyorum.
Skoda'nın VW alt firması olduğu gibi Dacia'yı da öyle göstermeye çalışmış ama Renault ne ki Dacia ne olsun?

bende de imkanım olsa hiç düşünmeden Insignia OPC'ye parayı yatıracak sevgi var. ama BMW forumlarına gidip bu paraya BMW'de alınabiliyor ama Opel'e binmeden kötü düşünüyorsunuz, Opel şöyle Opel böyle diyemem değil mi?
bu benim o otomobile karşı olan kendi sevgim.
yani kendi kendimizi tatmin etmek için yapılan iyi yorumlara sevinip, olumsuz yorumlara da b*k atıyosun demek... amaçsızlık bence..
gerçekleri görmek istemiyorsa, arabasıyla mutlu rüyalar dilerim :)

Arkadaşım Sen Sence Kırıcı Konuşmuyosun Ama İnneleyici Konuşuyosun Dalga Geçermiş Gibi Arabasıyla Mutlu Rüyalar Filan Dilerim. Yakışı Kalmıyo Ben Arabamdan Memnunum Dacia'da On Numara Bir Araç Kimseyede Herhangi Bir La Söyletmem. Senin Örnek Gösterdiğin Araçlar 70-80 Bin TL'lik Araçlar. Renault Neyki Dacia Ne OLsun Bu Laf Nedir Böyle ? O Zaman TR'de Çok Keriz Herkes Arabadan Anlamıyo TR'de En çok Tutulan Satılan 2 Pazarı Olan Araba Renault Peynir Ekmek Gibi Satılyo Bunun %50 Keriz Diyelim Diğer %50'demi Keriz. Bir Senmisin Memlekette Uyanık Senin Beklentin Heralde Bir Aracın Uçması Benim Arabamda Airbag+Hava Yastığı+Klima+Yol Bilgisarı+Otomatik Dikiz Aynası Ayarlama+Otomatik Camlar Vs. Vs. Saymadım Çok Güzel Özellikler Var. 2007-2008 Model Arabayıda Adam Sana Bu Paraya İyide Gidiyo 2-3 Senede Garanti Verio Tüp Takmazsan Sorunsuz Bakımlarını Yaparsan. Ömür Boyu Bin Diyor Bizim Günlük 150-200Km Geziyoruz. Devir Saati 5000-6000 Burda Biz Mercedesi Eleştirmiyoruz 60-70-80 Binlik Arabaları Eleştirmiyoruz 15-20Tl Arası Bir Aracı Eleştiriyoruz Yükselerden Uçan Kartal Sen Neyden Bahsediyosun.Sen Renaul'tu Dacia Biraz Daha İncele En İyisi Hadi

Son düzenleme:

RIDVAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burada hayırlı günlerde kullanmak nasip olsun diyeceğinize arabaya b.k atmayın kusura da bakmayın. altınızda mercedes varmış gibi konuşuyorsunuz. dacia da zaten 40 milyarlık arabada sunmadı bu özellikleri. fiyatına bakın ona göre konuşun. markaları karalamaya gerek yok.. isteyen üstüne alınsın..
Eywallah Kardeşim. En Doğrusunu Demişsin.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
para nasıl kazanılır, nasıl harcanır gayet iyi biliyorum.
yeteri kadar hayat ve iş tecrübesi edindim.
karşımızdaki kişileri bilmeden hakkında yorum yapmayalım isterseniz.
bende sizin yazınızdan sizin "parayı kendisi zor kazanmış, geri kalan herkesi küçük görüp baba parasıyla yaşadığını düşünen" birisi olduğunuzu söyleyebilirmiyim?
çağrı bey, bu kadar hırslanmanızı anlıyorum, ama düşündükleriniz yanlış. ben yazdıklarıma karşılık tam da böyle bir karşılık geleceğini bilerek yazdım ve yanılmadım. biliyorum ki "delikanlı" lık böyle birşey hemen parlamak ve atılmak. anlatmak istediğimi daha net ifade edeyim sizin için. ne iş yaptınız bilmiyorum ama siz kendi yuvanızı kurmadan, üni. hayatında yalnız da yaşasanız, yazları dönemsel olarak çalışıp harçlıkta çıkartsanız kendinize sanmayın ki hayatın zorluklarını öğrendim ben herşey tamam... değil öyle maalesef.. ben allah a çok şükür iş konusunda şanslıydım, çok zor bulup çok zor kazanmadım, ben de vaktinde baba parası ile araba aldım, kimseyi küçük göredim ben o yazıda orda bi mutabık olalım önce... ayrıca yazdıklarımda tepkim zaten sizin küçük gören tavrınıza idi benim de...

bazı değerlendirmelerde bulunmak için de illa kendi paramızı kazanıp otomobil almamız gerekmediğini düşünüyorum.
aynen öyle. herkes istediğini düşünüp ifade etmekte serbesttir, önemli olan ifade tarzıdır sadece... ne söylediğiniz kadar nasıl söylediğiniz de önemlidir yani... insanlar için değerli olan birşeye siz laf söylerken insanların ne düşüneceğini tartmadan söylerseniz hatalı olur.

Dacia'nın da nasıl bir otomobil olduğunu anlayacak birisi olduğumu düşünüyorum.
dediğim gibi, siz ancak size göre nasıl bir otomobil olduğunu anlar ve karar verirsiniz. başkalarının düşüncelerine değer vermeseniz bile önem vererek kırıcı olmamanız gerekir.

ama "binmeden ön yargıyla bakıyorlar" gibi yazı yazmasına karşı öyle bir cevap verme gereği duydum. arabaya bindim, yorumumu yapıyorum.
Skoda'nın VW alt firması olduğu gibi Dacia'yı da öyle göstermeye çalışmış ama Renault ne ki Dacia ne olsun?
binmeden ön yargı ile bakıyorlar diye size söylenmemiş ki. neden üstünüze alınıp üzücü bir dille eleştiriye yöneldiniz? o söz binmeden konuşanlara söylenmiş. ayrıca öyle göstermeye çalışmamış, aynen skoda vw ilişkisi gibi dacia renault ilişkisi de ortada... olan birşeyden bahsetmiş. kalite farkından bahsetmemiş ya da dacia ile skoda yı karşılaştırmamış...

bu benim o otomobile karşı olan kendi sevgim.
yani kendi kendimizi tatmin etmek için yapılan iyi yorumlara sevinip, olumsuz yorumlara da b*k atıyosun demek... amaçsızlık bence..
gerçekleri görmek istemiyorsa, arabasıyla mutlu rüyalar dilerim :)
evet insignia sevginizi belirtmişsiniz siz de, şimdi ben çıkıp insignia kadar tipsiz bir model görmedim, arkası aynen tospanın g.tüne benziyor desem sence tepki göstermez misin yine. siz sevdiğiniz birşeye ters konuşulsa hoşunuza gider mi? ayrıca son cümlenizle yine ukalalık yapmışsınız. anlamanız gereken şey şu, arkadaş rüyada değil, o da on numara kaliteli bir araba olmadığını biliyor ve bahsettiğiniz arabalarla karşılaştırmıyor zaten, sadece o paralara alınabilecek gibi olduğunu düşünüyor ve arabasını seviyor...

özetle sevdiğine biniyor ve laf söylenmesi hoşuna gitmiyor...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
mutlu rüyalar deme sebebim, istediğin şeyleri görmek istiyorsun, istemediklerini görmemezlikten geliyorsun. yani nasıl görmek istiyorsan öyle bakıyorsun arabaya.

Dacia alanlara keriz demedim. kullanıcıların isteklerini bu otomobil karşılıyor ki Dacia almışlar.
senin için demekki airbag sayısı önemli değil, airbag olsun yeter demişsin,
dijitale gerek yok, manuel klima olsun yeter demişsin,
2 tane hoparlör yeter demişsin ki Logan almışsın.

bende kalite, prestij, tasarım, güvenlik, bol donanım vs. istiyorum ki Opel peşindeyim ve babamı da Opel alması konusunda ikna ettim.

ama sen sanki bunları görmemezlikten gelip herkese Dacia'yı kanıtlamaya çalışıyorsun(?)

herşey satış rakamlarından ibaret değil.
lüks firmaların satış rakamları normal firmalara göre yerlerde sürünüyor, bunu da unutmamak lazım.

@Sertan_c
şu kadarını söyleyim ki, konu daha fazla uzamasın,

yazılarımı hırsla yazmadım, gayet keyifli gidiyor. tartışmayı severim (kavga etmek değil) çok beyin fırtınası yaptık çevremdekilerle :D

size göre sizin yaşadığınız hayatı elde etmek zor, bana göre benimki belki de.
küçük görmedim deseniz de bana öyle geliyor, 19-21 yaş aralığında diyerek mesela. ama benim kendi yazdıklarımı küçük görmek için yazmadığımı düşündüğüm gibi sizde kendi yazınızın öyle olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.

binmeden ön yargı lafını bana dememiş olabilir ama araç hakkında benim düşüncem ile ön yargılı düşünenlerin görüşü birbirine yakın. o yüzden ön yargı olmasa da bu araç böyle demek istedim.

Insignia'yı birşeye benzetseniz ben size birşey demem. çünkü aracın tasarımına laf söylemişsiniz, beğenisi kişiden kişiye değişir, Insignia'nın benimde sevmediğim çizgileri var bazı yerlerde.
ama benim Dacia'da beğenmediğimi söylediğim şeyler kişiden kişiye değişecek birşey değil bence. somut şeyler hakkında konuştuğumu düşünüyorum.
bana göre tasarımı da kötü ama "araba şuna benziyor" dememişim değil mi? :)

aracın sahibi eğer eleştirilerden yorulmuş, kendisini pohpohlayacak mesajlar arıyorsa söylesin, bu konuya yorum atmayım. :)

Son düzenleme:
S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
mutlu rüyalar deme sebebim, istediğin şeyleri görmek istiyorsun, istemediklerini görmemezlikten geliyorsun. yani nasıl görmek istiyorsan öyle bakıyorsun arabaya.

Dacia alanlara keriz demedim. kullanıcıların isteklerini bu otomobil karşılıyor ki Dacia almışlar.

bende kalite, prestij, tasarım, güvenlik, bol donanım vs. istiyorum ki Opel peşindeyim ve babamı da Opel alması konusunda ikna ettim.

ama sen sanki bunları görmemezlikten gelip herkese Dacia'yı kanıtlamaya çalışıyorsun(?)

@Sertan_c

yazılarımı hırsla yazmadım, gayet keyifli gidiyor. tartışmayı severim (kavga etmek değil) çok beyin fırtınası yaptık çevremdekilerle :D

küçük görmedim deseniz de bana öyle geliyor, 19-21 yaş aralığında diyerek mesela. ama benim kendi yazdıklarımı küçük görmek için yazmadığımı düşündüğüm gibi sizde kendi yazınızın öyle olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.

binmeden ön yargı lafını bana dememiş olabilir ama araç hakkında benim düşüncem ile ön yargılı düşünenlerin görüşü birbirine yakın.

Insignia'yı birşeye benzetseniz ben size birşey demem. çünkü aracın tasarımına laf söylemişsiniz, beğenisi kişiden kişiye değişir, Insignia'nın benimde sevmediğim çizgileri var bazı yerlerde.
ama benim Dacia'da beğenmediğimi söylediğim şeyler kişiden kişiye değişecek birşey değil bence. somut şeyler hakkında konuştuğumu düşünüyorum.

aracın sahibi eğer eleştirilerden yorulmuş, kendisini pohpohlayacak mesajlar arıyorsa söylesin, bu konuya yorum atmayım. :)
güzel yazmışsınız çağrı bey, bende kavga etmeden konuşabilmeyi severim. ;)
bana ters gelen tek nokta üzerine çok uzadı aslında.
ifade tarzı... dediğim gibi ne söylediğin kadar nasıl söylediğin de önemli...
üslubun biraz daha yumuşak olsa ama aynı şeyleri söylesen ne araç sahibi kırılırdı ne de okuyanlar "olmamış bu laf" demezdi... laf söylemene kesinlikle karşı değilim, ben bir satılık konusu açtım oraya da yazdım her türlü yoruma açıktır diye, insanlar düşündüklerini söylesin, siz de söyleyin ama biraz daha yumuşak ve kırmadan sadece...

RIDVAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herşey satış rakamlarından ibaret değil.
lüks firmaların satış rakamları normal firmalara göre yerlerde sürünüyor, bunu da unutmamak lazım.

@Sertan_c

binmeden ön yargı lafını bana dememiş olabilir ama araç hakkında benim düşüncem ile ön yargılı düşünenlerin görüşü birbirine yakın. o yüzden ön yargı olmasa da bu araç böyle demek istedim.

Kardeşim. Benim Güzel Kardeşim Ben Yazmaktan Sen Cevap Vermekten Osanmadın Ömrümü Yedin :D Benim Kimseden Bir Beklentim Yok. Sen Kötü Diye Arabayı Satacak Yakacak Halimde Yok İyi Veya Kötü Yorumların İçin Tşk Ederim. Zahmet Edip Yorum Yapmışsın. Konuya Yorum Atmayum Die Birşey Olurmu Herkese Açık Bir Forum Ve Konu Herkes İstediği Lafı Yazar Gereken Karşılığıda Alır İnşallah OLur Seninde Bir İnsignan İnşallah Olur Benim Bmw E46 330'um Yan Yan Gideriz :)

RIDVAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel yazmışsınız çağrı bey, bende kavga etmeden konuşabilmeyi severim. ;)
bana ters gelen tek nokta üzerine çok uzadı aslında.
ifade tarzı... dediğim gibi ne söylediğin kadar nasıl söylediğin de önemli...
üslubun biraz daha yumuşak olsa ama aynı şeyleri söylesen ne araç sahibi kırılırdı ne de okuyanlar "olmamış bu laf" demezdi... laf söylemene kesinlikle karşı değilim, ben bir satılık konusu açtım oraya da yazdım her türlü yoruma açıktır diye, insanlar düşündüklerini söylesin, siz de söyleyin ama biraz daha yumuşak ve kırmadan sadece...
Eywallah Abi Baştacısın Benim Demek İstediklerimi Abim Anlatmış

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim. Benim Güzel Kardeşim Ben Yazmaktan Sen Cevap Vermekten Osanmadın Ömrümü Yedin :D Benim Kimseden Bir Beklentim Yok. Sen Kötü Diye Arabayı Satacak Yakacak Halimde Yok İyi Veya Kötü Yorumların İçin Tşk Ederim. Zahmet Edip Yorum Yapmışsın. Konuya Yorum Atmayum Die Birşey Olurmu Herkese Açık Bir Forum Ve Konu Herkes İstediği Lafı Yazar Gereken Karşılığıda Alır İnşallah OLur Seninde Bir İnsignan İnşallah Olur Benim Bmw E46 330'um Yan Yan Gideriz :)

:good::good::good:İşte bu..