Cyclone navigasyon montajı için yer arıyorum (izmir)

halil-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm Opelsizasla forumuna selamlar. Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım ve ilk sorunum için sizlerin yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

İnternet üzerinden 2.el cyclone navigasyon alma aşamasındayım ve bunun için İzmir'de montajını yaptırabileceğim güvenilir ve işini bilen yer arıyorum. İki yetkili servise sorduğumda ikisi de 150 TL fiyat verdi. Acaba orada mı taktırsam ya da daha uygun bir yer bulabilir miyim?

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cyclone navigasyon montajı için yer arıyorum (izmir)

Aramıza hoşgeldiniz. Size izmir için yardımcı olamam ama Şanlıurfa da başka marka bir ürünün montajı için 150 lira istemişlerdi. Yetkili servis değil, araç müzik sistemleri kuran satan bi dükkan.

halil-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle cevabınız için teşekkürler hoş buldum.

Servis dışında bu fiyata takıyorlarsa yetkili servis için bu fiyat normal o zaman.

halil-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tecrubeli arkadaslara birkac sorum olacakti yardimci olurlarsa sevinirim. Cihaz hafta ici elimde olacak kismetse.
1-Montaj esnasinda dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?
2-Kutu icerigi haricinde ekstra biseyler taktirmama gerek var mi?(parazit onleyici vb...)
3-Aku problemi yasar miyim? Bunun icin bir sey yapmam gerekiyor mu?
4-Geri gorus kamerasi icin ekstra bisey yaptirmam gerekiyor mu? Baglanti kablolarini nerden gecirirsek saglikli olur.

Cevaplayan arkadaslara simdiden  thnxx

racingteam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende cyclone taktıranlardanım, eğer serviste aynı fiyatı verdiyse oraya taktır derim, gps antenini çekim gücü iyi  olsun diye ön camın sağ tarafa en dibe taktılar görünür yerde ama tünel veya batçıklarda kesinlikle gps kesintisi olmuyor, birde arka kamera cyclone da plaka lambası ile birleşik oluyor bazı markalarda tampon delinip takılan tipten oluyor buna dikkat et, kutu içeriği haricinde hiçbirşey taktırmana gerek yok, fakat sonradan amfi vs taktırırım dersen bagajada kablolarını  konsol hazır sökülmüşken çektir sonradan tekrar uğraşma, akün iyiyse problem yaşamazsın, kamera kablolarını benim sol taraftan çektiler sol plaka lambası yerine taktılar, umarım açıklayıcı olmuştur, hayırlı olsun.

halil-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx önerileriniz için. En uygun aldığım servis fiyatı 150 TL. Sağlam temiz iş olsun diye bende servise taktırmaktan yanayım. gps anteni için dikkat ederim montaj esnasında. Tv anteni için öneriniz var mı? en sağlıklı nerede çalışır. kamera sizinkiyle aynı lambayla birleşik. ses sistemi için kablo var zaten araçta önceden anfi bass vardı daha sonra söktürdüm ama kabloları duruyor. akü yarı ömründe diyebilirim sıkıntı yaşatmaz inşallah.

racingteam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Akü sıkıntı yaşatmaz şu an tesisat yoksa araçta, bende tv anteni dikiz aynasının arkasında camın siyah kısmında dışarıdan görünmüyor, zaten taktığımdan beri tv yi açtığım 2-3 kezdir :)

halil-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

antenin çekim gücü nasıl ayna altında. Araç sabit durumdayken rahatça izleyebiliyor musunuz?

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Halil-35 Öncelikle hoşgeldiniz. 2 sene önce cylone marka cihaz taktıranlardanım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki cihaz beklenileden çok daha azını verecektir size. Nasılmı ?
1) Hd olmasa dahi 780 üzeri göruntü çözünürlüğü olan hiç bir videoyu izleyemezsiniz. Butun videolari şun tam olarak hatirlamiyorum ama belirli bir cozunurluge indirmelisiniz. Sayet isterseniz size cozunurlugu ve videolarini hangi programla istenilen cozunurluge kavusturacaginiz konusunda da yardimci olabilirim.
2) Ara ara takılmalar vede donmalar oluyor. Bazen araçtaki tuşlardan cihazı kontrol edemiyorsunuz. Aracı istop edip yeniden başlatmaniz gerekebiliyor cihazi
3) Blutoot bazen sorun çıkarabiliyor telefonla konusurken bazen karşı tarafın sesini bozuk duyacaksiniz buda tlf kapatip yeniden aramaniza neden olacak.
4) Parazit gidericiyi mutlaka taktirin %90 parazit olacaktir.
5) Cihazi taktirdiginiz zaman Aux girisini unutun orayi
kullanamayacaksiniz artik.
6) Tv fonksiyonu çok iyi değil. Frekansin çektigi yeri bulursa da güzel çekiyor.

Genel olarak aklima gelen bunlar. Ama netice itibari ile aracinizda keyifle filmlerinizi ve video kliplerinizi izleyeceginiz bir cihaz olacak uzun yolda gayet keyifli oluyor.

Ayrica cihazinizin yetkli servisi bulundugunuz ilede varsa aliniz yoksa ariza verdiginde ki encok karsilasilan sey virus bulasmasi bu durumda servise goturmek zorundasiniz. Servis onayli almadiginiz icinde bakarlarmi bakmazlarmi emin degilim. Bakarlarsa da cihazini sokerler 1 aydan assagi tamiri yapilip elinize ulasmaz.

Navigasyon konusunda ise çok yeterli olduğunu söyleyemem. Ben hala navigasyon olarak cep telefonumda ki google earth kullaniyorum malesef.

Aklima gelenler bunlar. Yeni yeni birsey olursa paylasirim. Sayet istanbuldaysaniz ise sizi yetkli servisine gonderebilirim.

Dip not; Necvoxun cylone den daha iyi oldugunu da bir cok kisiden duydum isterseniz birde o cihazi arastirin.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Paramedic link' Alıntı:
Halil-35 Öncelikle hoşgeldiniz. 2 sene önce cylone marka cihaz taktıranlardanım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki cihaz beklenileden çok daha azını verecektir size. Nasılmı ?
1) Hd olmasa dahi 780 üzeri göruntü çözünürlüğü olan hiç bir videoyu izleyemezsiniz. Butun videolari şun tam olarak hatirlamiyorum ama belirli bir cozunurluge indirmelisiniz. Sayet isterseniz size cozunurlugu ve videolarini hangi programla istenilen cozunurluge kavusturacaginiz konusunda da yardimci olabilirim.
2) Ara ara takılmalar vede donmalar oluyor. Bazen araçtaki tuşlardan cihazı kontrol edemiyorsunuz. Aracı istop edip yeniden başlatmaniz gerekebiliyor cihazi
3) Blutoot bazen sorun çıkarabiliyor telefonla konusurken bazen karşı tarafın sesini bozuk duyacaksiniz buda tlf kapatip yeniden aramaniza neden olacak.
4) Parazit gidericiyi mutlaka taktirin %90 parazit olacaktir.
5) Cihazi taktirdiginiz zaman Aux girisini unutun orayi
kullanamayacaksiniz artik.
6) Tv fonksiyonu çok iyi değil. Frekansin çektigi yeri bulursa da güzel çekiyor.

Genel olarak aklima gelen bunlar. Ama netice itibari ile aracinizda keyifle filmlerinizi ve video kliplerinizi izleyeceginiz bir cihaz olacak uzun yolda gayet keyifli oluyor.

Ayrica cihazinizin yetkli servisi bulundugunuz ilede varsa aliniz yoksa ariza verdiginde ki encok karsilasilan sey virus bulasmasi bu durumda servise goturmek zorundasiniz. Servis onayli almadiginiz icinde bakarlarmi bakmazlarmi emin degilim. Bakarlarsa da cihazini sokerler 1 aydan assagi tamiri yapilip elinize ulasmaz.

Navigasyon konusunda ise çok yeterli olduğunu söyleyemem. Ben hala navigasyon olarak cep telefonumda ki google earth kullaniyorum malesef.

Aklima gelenler bunlar. Yeni yeni birsey olursa paylasirim. Sayet istanbuldaysaniz ise sizi yetkli servisine gonderebilirim.

Dip not; Necvoxun cylone den daha iyi oldugunu da bir cok kisiden duydum isterseniz birde o cihazi arastirin.
Hocam öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler. Bunların dışında eklemek istediğim;

Necvox kullanıyorum 8 ay oldu. Yukarıda yazılan hiç bir problemi yaşamadım. Videoları 800x600'e çevirmek durumunda kalmamız doğrudur. Fakat HD kalitesinde seyrediyorum. En ufak bir donma, takılma vs. yok. TV konusunda, biraz önce Ankara'da dolu yağıyorken iş yerinin otoparkında denedim sorunsuz çalışıyor. Normalde karasal yayınlar yağmur, kar vs.'den etkilenir. Fakat, hangi TV anteni olursa olsun 2 bina arasındayken çok net çekmiyor. Uzun yolda güzel çekiyor ama sürekli yüksek sesle izleyemezsiniz, arada sırada kesiklikler yaşanıyor. DVD'leri sorunsuz oynatıyor, dokunmatik olması sayesinde "seçenekler, dil seçenekleri, sahne seçimi vs." evdeki DVD'niz gibi sorunsuz çalışıyor. Alt yazıları açıp kapatabiliyorsunuz vs.

Müzik konusunda USB'den ve CD'den dinlediğinizde net fakat bluetooth'tan telefondan dinlerken çok çok az bir kalite düşmesi yaşanıyor. Telefon görüşmeleri gidiş-geliş gayet net.

Başka istediğiniz bilgi olursa bu başlık altında cevaplayabilirim.

İyi günler.