çukurlarda gelen ses.acillll

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar.aracıma 3,5cm vogtland yay koyduktan sonra.çukurlardan 30-50 km yerine 60-70 km ile geçince oldukça sert bir şekilde tak tuk vuruyor ama 30km ile gidersem böyle bir problemim olmuyor.40 yanak lastikten sonra da bu durum arttı.araba orjinalken böyle bir problem yoktu.önce janta vuruyor sandım ama janta baktım hiçbir şekilde sorunu yok.amortisörlerin patlamış olma ihtimali üzerinde duruyorum.yay takılalı bir gün olmuştu daha amortisör patlatır mı ki:confused:yoksa lastik davlumbaza mı vuruyordur.acil yardım gerekli...

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3.5 cm yay ve 40 yanak lastıkle dogal bişe bence..zaten amortisör patlak olsa çok daha değişik şekilde hissettirir diye düşünüyorum..umarım bi sorun yoktur.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu halde arabayı uzun yolda kullanamam ki.yayları taktıktan sonra böyle yapmaya başladı.ama vogtland başka arabalarda da kullandım böyle bir problemi yok.yarın bi sanayiye uğrayacağım anlaşılan...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar.aracıma 3,5cm vogtland yay koyduktan sonra.çukurlardan 30-50 km yerine 60-70 km ile geçince oldukça sert bir şekilde tak tuk vuruyor ama 30km ile gidersem böyle bir problemim olmuyor.40 yanak lastikten sonra da bu durum arttı.araba orjinalken böyle bir problem yoktu.önce janta vuruyor sandım ama janta baktım hiçbir şekilde sorunu yok.amortisörlerin patlamış olma ihtimali üzerinde duruyorum.yay takılalı bir gün olmuştu daha amortisör patlatır mı ki:confused:yoksa lastik davlumbaza mı vuruyordur.acil yardım gerekli...
sanırım viraj çubukları bi kontrol ettirin

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler not olarak aldım baktırcam
bende de oldu taktıktan sonra halbuki takmadan önce böyle bi problemim yoktu geçen hafta değiştirdik ses falan kalmadı vurma sesinden eser yok eski gup gup gidişine devam etti arabadan soğuyodum şu ses yüzünden şimdi eskisi gibi gup gup yapıyor bitiyorum bende :D

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
offff:Dişte bu içimi rahatlattı yoksa ya jantları satacaktım ya da koni amortisör takmayı düşünüyordum:)peki bu viraj çubuklarının maliyeti ne oluyor.pedere böyle bir durum var destek gerekli diyemem:D

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben parçatreninden aldım çokta memnun kaldım bulabilirsen bi parçatrenine bak

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun sol amortisör takozunun olmayışından kaynaklanıyormuş.bir de hazır gitmişken yaylara komple hortum taktırdım.maliyet de 41 tl tuttu.hortum işçilik ve çıkma takoz....