Cruze Oksijen Sensörü

Ahmet60

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar , Aracım 2011 124 bg 1.6 Benzinli Chevrolet Cruze. Aracımda P0135 ve P0130 arızaları mevcut. ne yaptıysam bu hataları gideremedim. 3 adet Konum 1 oksijen sensörü değiştirdim sonuç bütün değiştirilen sensörlerde aynı hata kodu veya kodları. En son aldığım sensör Orjinal GM yine aynı hatayı alıyorum konum 2 sensörü konum 1 i etkiliyor olabilir dediler onuda değiştirdim sonuç yine aynı yapılan işlemler sırasıyla ;

- Yağ kanalları her ihtimale karşı temizletildi.
- yağ tazyik valfleri değiştirildi GM
- selenoid valfler her ikiside değiştirildi GM
- Katalizör değiştirildi sıfır takıldı
- Konum 1 oksijen sensörü değiştirildi
- Benzin haritası sıfırlandı
- konum 2 sensörü değiştirildi sıfır takıldı
- Araç benzinli lpg yok

Biraz önce görebilmeniz açısından aracımın oksijen sensörü voltaj değerlerini ekran kaydı aldım. Sizce sorunu başka nerede arayabilirim , başına böyle birşey gelen var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sensöre elektrik geliyormu baktınızmı bujı değiştirin aracı yeni aldısanız yazılım atılmış olabilir egzoz kısmına iyice bakın egzoz manifoldunu çıkarıp catlak varmı arada conta tam oturuyormu ecu de sorun olabilir maf sensörüne bakın oda sorunlu olabilir düzenli ölçüm yapıyormu

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

Ahmet60

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk iş olarak elektrik gelip gelmediğine bakacağım. Araç 2 yıldır bende toplamda 3 bin KM yol yaptım aldığımda pecochip yazılım mevcuttu ben herhangi bir yazılım attırmadım açıkcası. Katalizör ü değiştirirken manifolt contasına bakmıştık durumu güzeldi katalizör zaten egzoz manifoltu ile beraber olduğu için çatlak olacağına ihtimal vermedim açıkcası çünkü sıfır almıştım. yine ölçümleri yaptığım zaman buraya gelişmeleri aktarırım.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1. Numarali oksijen sensorunde tepki yok tesisatina baktir bi soketinin icine kontak spreyi sık bi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Chipi iptal et

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Bu durumda beyinden de şüphelenebilirsiniz. Beyine de bi baktırın bence.

Ahmet60

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bir kaç gündür aracıma yoğunlaştığım için yanıt yazamadım ancak hala çözebilmiş değilim. bu süreçte yapmış olduğum işlemler şunlar ;

- Yazılım iptal ettirildi orjinale çevrildi.
- Avometre ile yarım kontak yapıldığında ısıtma devresine gelen voltaj değerini ölçtüm ( asıl sorun burada sanırım )
- Kablo tesisatını herhangi bir kopukluk olmasına karşı kontrol ettim. herhangi bir kopukluk vs görülmedi.

Bunlar ise yazılımı sildirdikten sonra sensörün voltaj değerleri

Burada ise normalde sanırım 12 V vermesi gerekirken sadece 3 V gibi bir akım geliyor ısıtıcı devreye zaten arıza koduda P0135 şimdi sorunum şu ısıtıcı devreye neden az akım gelir ?

WhatsApp Image 2021-01-30 at 19.09.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdi üstad 1. Sensor voltajı dalgalı olur ama 2. Sensor dalgalı olmaz 2. Sensor ort. 0.45 mv 0.5 mv aracı çakılı kalmalı motor sıcak iken şimdi 1. Sensor dalgali olurken 2. Sensor de dalgali olursa katalizor yok yada kacak var demek

Ahmet60

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Katalizör daha 1500 km lik sıfır taktırmıştım usta takarkende yanındaydım kaçak olacağını sanmıyorum çünkü testini yapmıştı hafta içi için bir yer ile görüştüm kısmetse oraya götüreceğim. Ama hala oksijen sensörü ısıtıcı devresine gelen akımın düşüklüğünden kaynaklı diye düşünüyorum çünkü youtube da bir videoda ısıtıcı devreye 12 v akım geliyor yarım kontak da bende ise yarım kontakda 3 v geliyor anlam veremedim bir türlü