Cruise control taktırmak isteyenler

donau

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de cuma uzun yola çıkıyorum ancak o zaman tam anlamıyla deneyip 2 hafta sonra yazabilirim.

pasha838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben corsac cdti için kolu 120tl ye aldım 50 tl proğramlama ve motora kablo cektırme ıslemıne verdım ama cc aktıf ıken lambası yanmıyor acaba tech2 cihazı ile lambayı aktifleştirebilirmiyiz

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lamba yanmaz. lambası yk zaten. sadece gostergede yeri var ama altıdna led yok

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Sayın Webeffect,
Acaba benim araca da olur mu bu CC?
Masrfaı ne kadar tutar, bunun için tesisat döşeli mi onu da bilemiyorum
Aracım Opel Astra 2001 Elegance, Yol bilgisayarı olmayandan.

inceoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 Astra njoy um var. denizlide yetkili servise taktırmak istedim fakat debriyajı sürekli olarak basılı gördüğünden devreye sokulamadı. debriyaj müşürleri değiştirilerek bakıldı yine olmadı. ertesi günü için randevu aldım (bugün) daha kapsamlı-detaylı bakım için (sorunu çözebilmek için) ama 4 saat kadar uğraştılar baktılar "kesinlikle araca takılamıyor" denildi. oysa araçta ilk takıp denediklerinde hazırlama vs olup - Cruise Control takmaya uygun denildi. daha sonrada bahsettiğim debriyaj probleminden doayı takılamıyor denildi. anlayamadım sorunu. takılamayacak olan sistem için nasıl olurda ön hazırlama mevcut olur. ya yetkili servisteki ustanın beceriksizliği veya da ortada ciddi bir problem var. bu soruna yakın yada benzer sıkıntıyı atlatan varsa lütfen bilgilendirsin. forumumuzda da konu açtım fakat ceva alamadım. şimdiden teşekkür ederim

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@partner352

Mahmut bey araçlarımız aynı. evet sizin aracınızada olur CC. Ama her ihtimale karşı Motor kodunuza bakın (ruhsatta yazar)
Z ile başlaması gerek. yoksa olmaz gibi birşey.. Z ile başliyorsa sorun yok..

2001 modellerin bazıalrında komple tesisat hazır bazılarında ise benimki gibi tesisat yarım bırakılış.. Ama tesisatı çekmekte zor degil. Aklı basında bir servis yapar her türlü. Bende çekildigi zaman gördüm ki çok kolaymış.

Tesisat varsa sinyal kolu değişecek. debriyaja basit bir müşür takılacak v aracın beynine program ile tanitilacak..
Maliyetid tesisat hazırsa 200 lira civarı. tesisat hzir dgilse 250 300 lira civarıdır. Tabi bunlar yetkili servis fiyatları.

@inceoglu

Servis yapamadıgı şey için kıvırmış başka bişey degil.. Benim aracım 2001 oluyorda 2007ye mi olmayacak.. Saçmalık.. En kısa zamanda daha başka bir servise gidin. daha merkezi bir yere. umarım izmite felan işiniz düşer.

Son düzenleme:
P

partner352

Bilgi Girilmemiş
X ile başlıyor hocam. Ne lazım şimdi. Kayseri'de yapabilen bi usta biliyor musunuz?
Saygılar...

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X ile başlıyor hocam. Ne lazım şimdi. Kayseri'de yapabilen bi usta biliyor musunuz?
Saygılar...

X ile başlaması çok kötü.. X motorlarda gaz kelbegi elektronik degil. Telli..
bu yüzden aracın beyni onu kontrol edemiyor. Ancak CC beyni alip takarsanız olabiliyor. buda çok maliytli bir işlem oluyor..

Ortalama 500 600 lira maliyeti varmış. Ama Hiç bir servis X motorla ugraşmak istemiyor.. size yakın servisi arayıp bilgi alın

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
80ytl'den 400 ytlye kadar fiyat var. cc için izmir opaz her aradığımda farklı fiyat veriyor. en son soruşumda 280 demişti. izmirde manisada aydında farketmez. astra g 2007 z motora biri şu paraya şu serviste taktırdım desin yeter ki. ama opaz olmasın. zaten garanti süresi bitsin bir daha gitmeyeceğim. doğru düzgün bakım parası isteseler ben de seve seve yetkili servise bakım yaptırırım, yedek parçamı alırım. ama şartları zorlayanlar onlar. araba şimdi 30.000 bakımına gidecek 325 ytl deniyor. dışarıda taş çatlasın 130-150 liraya halledebileceğim bir işe iki kattan fazla para vermek bana çok saçma geliyor. neyse... sırf gıcık olduğum için opazda taktırtmayacağım...

hem sanayideki ortam nerede var. her şey gözünün önünde. oturursun ustayla içersin çayını, yaparsın muhabbetini. araban gözünün önünde olur, için rahat olur. arada bakarsın 3-5 bir şey kaparsın.

bir de neye gıcık oldum... bildiğiniz gibi çoğu yeni model araba ile yeni model teyplerin giriş çıkışları üniversal.
arabamdaki bu teybi opaz sizce kaça takar?

100 ytl...
ne yapılacak? teyp çıkartılıp fişi sökülecek, anten girişi değiştirilecek.
garantiden çıkar dediler başka yere taktırırsan.
garanti maranti hak getire gittim bir tesisatçıya, taktırdım. 2 dakika sürmedi. borcum ne dedim. 5 lira dedi.

lafı çok uzattım...

Evet. İzmir Manisa Aydın içi astra g 2007 z motora uygun fiyatlı hız sabitleme takan bir yer tavsiye edebilecek birileri var mı?
:)
Aydını unut dostum aydındakiler hiç bir şey bilmiyor ben buradan öğrenip adamlara anlatıyorum vaaaayy diyorlar. Bende arıyorum 2008 1.4 Astra Classic Twinport var. Aydındakine sordum. Bu araçlara takılmıyor dediler. 2000 - 2006 arası astra classiclere takılan şey 2008 araca nasıl takılmıyor onu anlamış değilim... :mad: