Cruise control taktırmak isteyenler

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06cey66' Alıntı:
Ruhsatta motor kodu x ile başlıyorsa motor x, z ileyse z oluyor. X motorda gaz kelebeği telli iken, z motorda elektrik kumandalı. Bu yüzden z ye takılması daha kolay.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sene önce corsaya ve merivaya 80 ytl ye taktırmıstık.

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
arkadaşlar bu sistem avrupada kazalara neden olduğu için yasaklanmış galiba

Burada yasaklanmadi, böyle birseyde duymadim.Bu konu ile ilgili olarak yari sabah serviste randevum var arabaya bakacaklar.Yani ne yapilmasi takilmasi gerekiyor diye.Aklimda olsun bunu bi sorayim.Yarin haber veririm

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model astra g ye olmaz o zaman bu 1.4 ya birde galiba benim gaz pedalı telli tühh olmayacak yani...arayı yenilemenin zamanı geliyor mu ne

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutluhan83' Alıntı:
walla arkadaşım arabam 2004 model essentia cdti ,elazığda ikamet ediyorum elazığdaki servis 250 ye olur dedi ,bende malatyayı aradım adamlar 130 yada en fazla 150 olur dedi bende haftasonu malatayaya gidecem malum okadar yol gidecem 100 km yaklaşık boşuna gitmek istemiyorum, bi takan warsa sorayım dedim, birde kullanını nasıl diye merak ediyorum, sinyal kolundan gaz verebilme war mı acaba? frene basınca iptal oldukdan sora , frenden ayağını çekince tekrar eski hızına dönüyomu kendiliğinden ? yardımın için teşekkürler ..........................

2004 model araç için malatyadaki servisin verdiği fiyat benim başlıkta verdiğim fiyat ile aynı, aslında olmasi gerekende bu yani 130-50 arasi opel clup kartınız felan varsa 125e kadar düşer bu fiyat.. gelelim özeliklerine.
Aracin sinyal kolu değişiyor ve cruise control aparatli sinyal kolu takiliyor, we el freninin altindaki data girişinden bilgisayara yükleme yapılıyor o kadar.. sinyal kolunda cruise control ile alakali 3 tuş var. yukardaki altta we arkada olmak üzere. yukardaki tuşa basında cruise control devreye giriyor ama devreye girebilmesi için hızınızın minumum 30km/h olmasi lazim. ayrica cruise control devrede iken yukardaki tuşa her bastıgınızda 3km hızınız artar aşşadaki tuşa bastıgınızda ise azalır. sürekli basılı tutarsaniz süreklü olarak artar weya azalır. ayrıca altta tuşun bir başka özelliği daha war oda ; diyelim hızını 90km/h hızda sabitlediniz o anda yolun durumuna göre frene basmaya weya vites değiştirmeye ihtiyaç duydunuz we sonra yeniden hızınızın en son kullandiğiniz hızda tekrar sabitlenmesini isterseniz altta tuşa bastıgınız anda aracınız 90km den daha yawaş bir hızda gitse bile otamatik olarak hızınız artar we 90km de sabitlenir. Gelelim hız artırıp azaltan bu iki tuşun altında kalan tuşun fonksiyonuna; Onunda tek bir fonksiyonu var cruise controlu elle devreden çikarmak, yani frene bastiginizda weya debreyaja bastiginizda nasil cruise control devreden çikiyosa ellede devreden çikarmaniz mümkün.. umarim pek karişik gelmemiştir, zaten serviste taktirdiğinizda size herşey anlatilacaktir we test sürüşüde yapilacaktir.

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onurcuğum çok teşekkür ederim yardımın için, çok iyi anladım cumartesi taktıracam inşallah . sanada kazasız belasız opelinle mutlu sürüşler diliyorum . . . .

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedemek lafı olmaz arkadaşim, hayırlısı olsun şimdiden, cümleten kazasiz belasiz Opelli sürüşler.

mahoni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemliii

dün Ordu/Ateş servise taktırmak için gitmiştim.
2005 Combo 1.3 cdtı arabamda tesisatın olmadığını öğrendim. tesisat takmak herhalde uzun sürüyomuş geniş bi zamanda tekrar uğrarım herhalde..

daha önce Cruis control kol için 6240240 nolu parçayı almıştım. bu parça astra ve vectra lar için miş.

Combo olan için olan parçanın kodunu bilen varsa yazabilir mi?

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra A,B,Calibra,Astra f,g (twinport hariç),Corsa a,b bunlarda gaz tele bağlı ,diğer modellerde ise elektronik oldugundan dolayı bu işlem bu kadar basit oluyor,Vectra b ye taktıran arkadasımız var dı sitede ama onun yaptığı masraf bunun en az 2 katı ve parçasınıda çıkmacıdan bulursan.