Cruise control taktırmak isteyenler

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
izmir bornova kopaz da corsa d için 150 ytl ödedim.kdv dahil

Son düzenleme:

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
x20xev omega b aracım var , ingilteredeki arkadaşlar kol+cruise controller (cc) yi gönderdi.Evde taktım gayette güzel çalışıyor..

kol + cruise control + fren muşiri ..

manegerr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meraba bende aracıma hız sabitleyici taktırmayı düşünüyorum aracım 2005 yeni astra hb elagance ne kadar sürede takılır ve dediginiz gibi sadece sinyal kolu değişimi ile halledebilirmiyiz

data123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,
bu konu altında sizleri bilgilendirmek ihtiyacı duyduğum için siteye üye oldum.
yaklaşık 2-3 haftadır arabama cruise control takdırmak için uğraşıyorum.
Önce telefonda odak ı aradım. 115 gibi bir fiyat aldım. Sonrasında ise aracımla oraya gittim (2001 Edition astra) aracıma cruise control takılabileceğini ve altyapısının müsait olduğunu söylediler, fakat 115 gibi bir fiyatı kimin verdiğini sordular, bu fiyat mümkün değilmiş. Sinyal kolu takıldıktan sonra birde program atılıyor arabaya, o fiyata dahil edilmemiştir diye bir 50 ytl orada geçirmek için arkadaş uğraştıysa da ben olmaz, aldığım fiyat 115, o fiyat üzerine geldim diyerek ısrar edince tamam size özel böyle yapalım oldu.
Neyse ben memnün bir şekilde aracı bırakıp işyerine döndüm. Fakat bir iki saat sonra bir telefon geldi, sinyal kolu değişti ama arabada debriyaj şalteri yok dendi, bunun fiyatı yaklaşık 45-50 dendi fakat ellerinde olmadığı için ısmarladıkları söylendi, oda yaklaşık bir haftayı bulacakmış vs vs. Ben telefonu kapattıktan sonra 2 sanayiden parçacıyı aradım, arkadaşın bahsettiği parçayı 18 e buldum. İşi gücü bıraktım, ta sanayiye parçayı almaya gittim, ve topkapı odağa götürdüm, arkadaş parçanın 2. kalite olduğunu fiyatının bu yüzden düşük olduğunu, ve daha da kötüsü, benim onlara götürdüğüm parça kodlu debriyaj şalterinden zaten denediklerini, aradıkları ürünün bu olmadıklarını söylediler. (Bu aşamada ben şunu düşündüm, bu arkadaşlar bir şekilde kendi parçalarını ısmarlayıp, aynı ürünü baya 18 değilde 50 mal edip kar etme amaçlı böyle bir yalan uydurulmuştur) Neyse dedim, cc sevdası için bunu da öderiz dedim, ama dikkat edin, başlangıçta benden almadıkları!!! yazılım ücretini bir şekilde bu parçadan çıkardılar. Neyse 1 hafta aradım ve parça gelmiş haberini aldıktan sonra arabamı götürdüm, 1 saat sürer dedikleri işlem için 2,5 saat bekledikten sonra biraz baskı kurmam üzerine tek testi kaldı gel beraber yapalım dendi. Çıktı test, cruise control falan çalışmıyor. Geri döndük servise, usta 5 dk. sonra tel. açtı danışmana, danışman aynen şünü söyledi:"Abi sizin araçta altyapı var ama motora giden tesisat çekilmemiş" (sanki eve su tesisatı çekiliyor. Bilmiyorlar mı hangi arabada ne var ne yok, model, seri no, vs vs herşey ellerinde mevcut.) Bu noktada ben dedimki, abicim ben işe gidiyorum. Akşam döndüğümde arabayı alacağım, bitmiş olsun. Neyse işe gittim aradan 1 saat geçti bir telefon. Abi tesisat çekiliyor senin arabaya, ama senden bir 35-40 civarı işcilik alacağız bunun için. Dedimki abi sökün cc yi. İstemiyorum. Müdürünüzle konuşacağım bu konuyu. Herneyse ikinci bir tel. geldi bana bu arkadaşlardan. Tamam biz para almayacagız sizden. Aracınızı akşam alırsınız, %99 ihtimalle olacak.
Akşam gittim aldım aracı, şuanda merak ediyorsunuz heralde ne oldu diye. Evet CC çalışıyor ama malesef devreye aldığımda ikaz eden bir ışık falan yok. (forumda araştırdığımda bu ışıgında çalısması gerektiğini biliyorum) ayrıca aracımı hıza sabitlediğimde ve bir şekilde CC devreden çıktığında tekrar aynı hıza gelmesi için hafıza denilen birşey yok. Benim aynı hıza manuel getirmem gerekiyor.
Şuanda çalışanlar hız sabitleme, hız arttırma, hız azaltma. işimi görüyor mu? görüyor. Ama neden bu kadar uğraştan sonra eksik olsun ki? oldu malesef.
Bana maliyeti 115+50 gibi birşey oldu...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ışığın çalışması gerekiyor yarım yamalak yapmışlar demek ki.
Odak'ın ilk vukuatı değil benim arkadaşlarımın da bolca macerası vardır orada.
Ancak opel astrada CC hafızaya sahip değil ( en azından benim model grubumda öyle) eğer CC'ü devreden çıkaracak bir işlem yaparsan eski düzeyinden başlamıyor, ayarını baştan yapmak gerekiyor, VW grubunda öyle değil, CC'si istersen ayarlarını koruyabiliyor , bu seni yanıltmasın, o konuda taktırdığın C.C.'ün bir hatası yok gibi.

data123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ışığın çalışması gerekiyor yarım yamalak yapmışlar demek ki.
Odak'ın ilk vukuatı değil benim arkadaşlarımın da bolca macerası vardır orada.
Ancak opel astrada CC hafızaya sahip değil ( en azından benim model grubumda öyle) eğer CC'ü devreden çıkaracak bir işlem yaparsan eski düzeyinden başlamıyor, ayarını baştan yapmak gerekiyor, VW grubunda öyle değil, CC'si istersen ayarlarını koruyabiliyor , bu seni yanıltmasın, o konuda taktırdığın C.C.'ün bir hatası yok gibi.

O zaman sevindim, artıkk ışığın yanmamasını sineye çekecegiz ne yapalım. Hızı hafızaya almaması kötüymüş, bir anlamı kalmıyor ki CC nin düz vites için. Düz vites arabalarda sık sık CC devreden çıkmak zorunda kalıyor çünkü...