çözülemeyen sorunlarla yeniden merhaba

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektronik değildi diye hatırlıyorum. Yani Turhal sanayi sitesindeydi dükkanı, mekanik üzerinde uğraşıyordu.

Sizin dediğiniz ayrı bir yer mi?

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün kayseride özel Opel servisine gittim. Subap değişiminde karar kıldı. Göz ölçümleri yapıldı. 1 ve 4 gözde sorun yok. 2de çok az düşük, 3te 8 yada 6 çıktı. Fiyat olarakta 1600tl triger dahil fiyat çıkardı. Bugün 200 km yol yaptım 170 krş yaktı. Üst kapağı açıp açmaması hala kararsızım.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:37 ----------

Memduh bey subap ayarı yok diyorlar. Subap ayarını bilen usta yok galiba. Direk değiştiriyorlar.

mmdhyldrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cvp

Bugün kayseride özel Opel servisine gittim. Subap değişiminde karar kıldı. Göz ölçümleri yapıldı. 1 ve 4 gözde sorun yok. 2de çok az düşük, 3te 8 yada 6 çıktı. Fiyat olarakta 1600tl triger dahil fiyat çıkardı. Bugün 200 km yol yaptım 170 krş yaktı. Üst kapağı açıp açmaması hala kararsızım.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:37 ----------

Memduh bey subap ayarı yok diyorlar. Subap ayarını bilen usta yok galiba. Direk değiştiriyorlar.

hocam bu motorlar kendisi yapıyo die söylüyolar ama yapmıyo çünkü subap kendini bırakıyomuş subap değişince olur olurda bence başka ustalara sor subap değişme hem maliyetli hemde eskisinin yerini tutmuyomuş değişim yaparsan 20000 sonra burdasın diye özellikle uyardı bende istanbuldan kalktım tekirdağ çorluya gittim.
yaptırdım 40000 km yol yaptım hala allaha şükür taş gibi nazar değmesin. :)
olursada yine aynı yere yaptırırım.

Son düzenleme:

mmdhyldrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1600 rakam yüksek bu baktırdığın usta 2ile 3 nolu subapı neden ayarlayamadı sadece ayar yapmıyomu, yapamıyomu????? araştır derim ben olmuyo diye bişey yok ben yaptırdım. zaten en başındada subaplardan diye söylemiştim. sorunuda bulmuşsun şimdi bu ayarı yapacak usta bulacaksın. olay bu kadar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1600 rakam yüksek bu baktırdığın usta 2ile 3 nolu subapı neden ayarlayamadı sadece ayar yapmıyomu, yapamıyomu????? araştır derim ben olmuyo diye bişey yok ben yaptırdım. zaten en başındada subaplardan diye söylemiştim. sorunuda bulmuşsun şimdi bu ayarı yapacak usta bulacaksın. olay bu kadar.

llifterli arabaya subap ayarı yapıldığına eminmisiniz? benim bildiğim ayar yok... subap yuvalarına alıştırma işlemi dışında (kapakçının işidir yeni subap takıldığında yapılır) bir işlem yapılamıyor diye biliyorum ben...

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam bende bu soruyu merak ediyorum. Z16ep motorda subap ayarı varmı yokmu? Özelden de yazmışsınız teşekürler. Fakat gittiğim hiç bir usta bunun ayarı yok diyor. İlla sökülüp değişecek diyorlar. Bugün ankaraya geldim. Sadece uzun yol sw 2005 h araç 14-15 kuruş yaktı. Elmadağ 3 ve bazen 2 viteste çıktım. Ne yapacağımı bende şaşırdım. Yarin sanayide uğraşalım. Mevlam neyler neylerse güzel eyler.

mmdhyldrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bende bu soruyu merak ediyorum. Z16ep motorda subap ayarı varmı yokmu? Özelden de yazmışsınız teşekürler. Fakat gittiğim hiç bir usta bunun ayarı yok diyor. İlla sökülüp değişecek diyorlar. Bugün ankaraya geldim. Sadece uzun yol sw 2005 h araç 14-15 kuruş yaktı. Elmadağ 3 ve bazen 2 viteste çıktım. Ne yapacağımı bende şaşırdım. Yarin sanayide uğraşalım. Mevlam neyler neylerse güzel eyler.

valla kardeşim dedim ya bende çok servis gezdim hepsi bana olmaz dedi ama sonunda oldu demek oluyomuş bende aynı aracı kullanıyorum daha halen kullanıyorumda bende ustanın dediğini, yaptığını yazdım ama xep motorlar bi 105bg. bide 115 bg. var die biliyorum arada farklılık olabilir. ustanın telefonunu bulamadım bulabilirsem arıcam.

Nuri16bursa

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
cvp

hocam bu motorlar kendisi yapıyo die söylüyolar ama yapmıyo çünkü subap kendini bırakıyomuş subap değişince olur olurda bence başka ustalara sor subap değişme hem maliyetli hemde eskisinin yerini tutmuyomuş değişim yaparsan 20000 sonra burdasın diye özellikle uyardı bende istanbuldan kalktım tekirdağ çorluya gittim.
yaptırdım 40000 km yol yaptım hala allaha şükür taş gibi nazar değmesin. :)
olursada yine aynı yere yaptırırım.
Hocam numaran var mi

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben son yazımdan sonra subap değişmiştim. 4 yoldan fazla oldu. 80bin km yaptım. Çekiş gücü olarak hala sorun yaşıyorum. Bugünlerde de arttı. Tabi sorunlar bitermi bitmedi. Bugün de kapı gerisi bozuldu. Söktüm ama parça bulamadım.

159820457192828154225395229534822670727461f5f138.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben son yazımdan sonra subap değişmiştim. 4 yoldan fazla oldu. 80bin km yaptım. Çekiş gücü olarak hala sorun yaşıyorum. Bugünlerde de arttı. Tabi sorunlar bitermi bitmedi. Bugün de kapı gerisi bozuldu. Söktüm ama parça bulamadım.

159820457192828154225395229534822670727461f5f138.jpg
Internette n11 de var 50 tl olmuş kapı tamir kiti bu 2 adet plastik evvel 20 tl di yoksa 60 ile 80 arası da kapı gergisi