çözülemeyen p1602 arıza kodu

ertdgny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Aracımda uzun zamandır çözülemeyen bir arıza mevcut.Arabanın çekişi yok denecek kadar az.Gaza bastığım zaman cevir yavaş yavaş yükseliyor ve motor aşırı sarsıntı çalışıyor.Değiştirmediğim sensör kalmadı fakat aracı bilgisayara bağladığımda "p1602-vuruntu kontrol modülü-elektronik kontrol birimini değiştir-kesik kesik" arızasını veriyor.Vuruntu sensörü,krank devir sensörü,egzantrik devir sensörü,oksijen sensörü,bujiler,ateşleme bobini değişti,ecu da bir sıkıntı olmadığı söylendi.Daha önce başına böyle bir olay gelen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
P1602 - GM
tip
Güç Aktarma Organı - Üretici Kontrollü DTC - Üretici Kontrollü
Açıklama
Vuruntu Sensörü Modülü Performans Koşulları
Sebeb olmak
Motor çalışıyor, ECT sensörü girişi 104 ° F'den fazla, sonra PCM dahili Vuruntu Sensörü modülünde veya devresinde bir arıza tespit etti
Alıntı yaptığım site (Çeviri yapıp bakabilirsin)

Birde bir site daha var bazı arıza kodlarını sayfayı türkçeye çevirerek incelediğim olmuştu bakmanı tavsiye ederim,sayfayı türkçeye çevir muhakkak cümleler biraz devrik oluyor ama arıza ile ilgili anahtar kelimelerle yola çıkabilirsin
LİNK

ertdgny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sayfadan bende okumuştum vuruntu sensörünü değiştirdim ve elektrik tesisatını elden geçirdim fakat tesisattada bir sıkıntı yok

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sayfadan bende okumuştum vuruntu sensörünü değiştirdim ve elektrik tesisatını elden geçirdim fakat tesisattada bir sıkıntı yok
Vuruntu sensörü sıkma torkunda mı sıkıldı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ertdgny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sıkıldı ama sorun çözülmedi