çözülemeyen astra g rolanti sorunu!!!!

kalite24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2000 model astra cd.Bendede rolanti sorunu var(benzinde ve lpgde aynı sorun).Bilen birinden yardım istiyorum.Araç çalıştıktan 2 dakika sonra rolanti aşırı düşüyor.Ancak motor sıcaklığı 80 derece olunca normale biniyor.Buda şundan kaynaklanıyor tech2 cihazı ile rolanti ayarı motor sıcaklığı 80 olunca ayar yapılıyor.Benim öğrenmek istediğim motor sıcaklığı 80 derece olmadan önce tech2 ile nasıl müdahale edebiliriz.değişmediğim parça kalmadı.Şunuda belirteyim motor sıcaklığı 80 derece olmadığı durumda arac park halindeyken bu hatayı yapıyor.yani şöyşle izah edeyim.diyelim hareket halindeyim.kırmızı ışıkta durmam gerekiyor.ayağımı gazdan kestim hareket halindeyken sorun yok.tam durduğumda motor sıcaklığı 80 derece değilse rolanti çok düşük.stop etmeye yakın.
cevap vermeden yaptığım işlemlere bakıp cevap veriniz.
1)rolanti motoru,sıcaklık müşürü,hava akış debimetresi,bujiler,ateşleme bobini değişti
2)boğaz kelebeği değişti.
3)tech2 ile rolanti en son değere alındı(ancak dediğim gibi motor sıcaklığı 80 olunca bu ayar yapılıyor[COLOR=.Motor sıcaklığı 80 olmadan ayarı nasıl yükseltebiliriz.

CUMA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benin toyota arabamda vardı sibob ayarı yapıldıktan sonra hem arabam rahatladı hemde rolente sorunu çözüldü bir denemeni tavsiye ederim

kalite24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2000 model.bu araçlarda sübap ayarı yapılıyor mu?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bildiğim kdarıyla yapımıyor subaplar kendi ayarını kendileri yapıyor fincanlar sayesinde ancak bi ihtimal subap iticilerinde fln sorun varsa belki subap ayarınız bozulmus olabilir