corsa'mın kliması

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa mı ilk aldığımdan kliması çalışmıyordu. 1,5 ay önce klimacıya gittim. gaz koydu klima çalıştı. dün klimayı çalıştırınca baktım ki soğutmuyor. tekrar gittim. kaçak kontrolü yaptılar. klimanın müşüründen (umarım doğru yazmışımdır) gaz kaçırıyordu. müşür değişti tekrar gaz koyuldu şuan çalışıyor.
fakat usta bana kompresörün çok verimli çalışmadığını ve sökülerek bakılması gerektiğini söyledi. baktırmasam çok büyük problem oluştururmu diye sorunca, en fazla ileride soğutmaz getirirsin sökeriz dedi. aracım 7 yaşında, konu ile ilgili ustaların görüşlerini bekliyorum. kompresörü söktürmelimiyim sizce?

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustaya güvenmiyorsan başka ustayada göster aynı cevabı alırsan söktür...

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa mı ilk aldığımdan kliması çalışmıyordu. 1,5 ay önce klimacıya gittim. gaz koydu klima çalıştı. dün klimayı çalıştırınca baktım ki soğutmuyor. tekrar gittim. kaçak kontrolü yaptılar. klimanın müşüründen (umarım doğru yazmışımdır) gaz kaçırıyordu. müşür değişti tekrar gaz koyuldu şuan çalışıyor.
fakat usta bana kompresörün çok verimli çalışmadığını ve sökülerek bakılması gerektiğini söyledi. baktırmasam çok büyük problem oluştururmu diye sorunca, en fazla ileride soğutmaz getirirsin sökeriz dedi. aracım 7 yaşında, konu ile ilgili ustaların görüşlerini bekliyorum. kompresörü söktürmelimiyim sizce?

bence kompresörü söktürme hemen. senin problemin basit gibi. müşür değişmiş zaten, klimanın filtresini ve klima radyatörünü temizle güzelce. bunları yaptıktan sonra yine soğutmazsa kompresöre baksın. büyük ihtimal problem olmaz heralde.

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an klima çalışıyor. tek sorunu rolantide çok iyi soğutmuyor. hareket halinde ise soğutuyor. bir temizlik yaptırayım bakalım ne olacak.